Szkoła ciemności. Wspomnienie życia i konfliktu dwóch wiar

Bella V. Dodd Wydawnictwo: Instytut Globalizacji biografia, autobiografia, pamiętnik
Marcin Masny
Instytut Globalizacji
komunizm religia
biografia, autobiografia, pamiętnik
Marcin Masny
komunizm religia

Książka przedstawia bardzo dużo faktów jak działała partia komunistyczna w USA w pierwszej połowie XX wieku. Szukałem w tej książce jak komunizm walczył z katolicyzmem i niestety nie dowiedziałem się niemal nic.

Książka odsłania infiltrację amerykańskich związków zawodowych od lat dwudziestych do czterdziestych XX wieku przez agenturę sowiecką i sterowaną ze Związku Radzieckiego partię komunistyczną USA. Dla historyka materiał nieoceniony - dziesiątki, jeśli nie setki nazwisk, opisanych spotkań, intryg i działań służących poszerzaniu wpływów i władzy z wyraźnie rysującym się celem...

• 2020
  • Religia
  • Pamiętniki
  • Zainteresowany
  • Marksizm
  • Rewolucja

Bella V. Dodd Szkoła ciemności. Wspomnienie życia i konfliktu dwóch wiar Zobacz więcej