A Spy's Devotion

Okładka książki A Spy's Devotion Melanie Dickerson
Okładka książki A Spy's Devotion
Melanie Dickerson Wydawnictwo: Waterfall Press Cykl: The Regency Spies of London (tom 1) Seria: The Regency Spies of London literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
The Regency Spies of London (tom 1)
The Regency Spies of London
A Spy's Devotion
Waterfall Press
2016-02-09
2016-02-09

✨"You should not give your heart to someone who hasn't asked for it. You never know who may fall in love with you, or who you may come to love, if you are sensible and stop being so focused on one man." ~ Melanie Dickerson "A Spy's Devotion"✨
____________
Twórczość Dickerson już miałam okazję poznać i to nawet nie tak dawno 😊 Bardzo podoba mi się jej styl oraz historie, które tworzy, dlatego też postanowiłam sięgnąć po jej trylogię opartą na twórczości Jane Austen. Pierwszy tom "A Spy's Devotion" jest bardzo dobrym rozpoczęciem trylogii i zamkniętą historią dwójki głównych bohaterów.
Cała opowieść skupia się na Julii oraz Nicholasie, którzy darzą siebie ciepłym uczuciem i jednocześnie szpiegują wuja dziewczyny, aby dowieść iż wuj Julii wykonuje niecne plany, które mogą zagrozić Anglii.
Przyznam, że początek nieco mi się dłużył i nudził, bo kręcił się ciągle wokół bali oraz grzecznościowych rozmów - typowych dla książek Jane Austen. Jednakże w połowie historia nabiera tempa i zaczyna coś się dziać. Wtedy mamy nasze śledztwo oraz niebezpieczną grę, która wciąga czytelnika i sprawia, że zaczyna nam nieco bardziej zależeć na bohaterach. No i w końcu się nie nudzimy!
Jeśli o bohaterów chodzi, to Julia była miłą i dobrą postacią. Lubiłam ją i kibicowałam jej, aby los był dla niej wyrozumiały i dostała to czego pragnie. Sam Nicholas też był ciekawy, ale czasami chciałam nim potrząsnąć, aby okazywał nieco więcej zainteresowania. Muszę tu też dodać, że bardzo polubiłam siostrę Nicholasa i cieszę się, że drugi tom jest właśnie o niej 😁
Uważam, że "A spy's devotion" jest dobrą książką i bardzo wciągającą. Jeżeli ktoś lubi historie Jane Austen z nutką intrygi, to ta książka jest idealna dla niego. Szybko się ją czyta, a bohaterów da się polubić.

____________

Dodaj cytat z książki A Spy's Devotion