Pastereczka i kominiarczyk

Hyrdinden og Skorstensfejeren
bajki
tłumacz nieznany
bajki andersen dzieci

Krótka Baśń. Opowiada o "trudnej"miłości między pasterką a kominiarczykiem, ale nie jest to na tyle dobrze opisane żeby poczuć to uczucie :/

Krótka baśń o miłości pomiędzy porcelanową figurką pięknej pasterki, a kominiarczykiem. Obie figurki stoją w pokoju pewnej prababci. Oprócz nich, na stoliku stoi też porcelanowa figurka starego chińczyka, a obok stoliczka jest stara, duża, rzeźbiona szafa. Szafę zdobi wiele ornamentów: od przeróżnych kwiatów rzeźbione głowy jeleni po bokach. Na środku szafy jest dziwna...

• Bajki
  • Z dzieciństwa
  • Gatunek: literatura dzięcięca/młodzieżowa
  • Mama czyta Lili
  • Książki z dzieciństwa
  • Moja biblioteczka
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Pastereczka i kominiarczyk