Uwierz w Mikołaja

Okładka książki Uwierz w Mikołaja Magdalena Witkiewicz
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Uwierz w Mikołaja
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia Ekranizacje: Uwierz w Mikołaja (2023) literatura obyczajowa, romans
Filia
2019-10-30
2019-10-30
Ekranizacje:
Uwierz w Mikołaja (2023)
Boże Narodzenie literatura obyczajowa literatura polska marzenie odmiana losu opowiadania (265) opowiadania poszukiwanie szczęścia relacje międzyludzkie

Nie ma świąt bez Mikołaja, niekoniecznie świętego

Książka jest bardzo lekka i przyjemna w czytaniu. Schemat fabuły dość podobny do filmu "Listy do M. Książka bardzo różni się od ekranizacji filmowej i w książce jest o wiele więcej opisanych scen. Najlepsi w tej książce są pensjonariusze domu spokojnej starości Happy End i sama Zosia. Mój ulubiony fragment tej książki to jest Łon zimny i pewne ziółka wykorzystane w cieście.

Jeżeli szukacie książki świątecznej z domkiem na odludziu, odciętym od świata z powodu śnieżycy, z kominkiem i zapasami jedzenia w piwnicy, to właśnie macie ją przed sobą.
▪️
"Uwierz w świętego Mikołaja" to urocza świąteczna opowieść składająca się z kilku wątków. Pierwszy to właśnie ten wspomniany wyżej, będący tłem dla rozkwitającego uczucia dwójki młodych ludzi. Drugi to perypetie domu starości. Kolejny to historia kobiety, która wraz z córką próbuje poradzić sobie z trudną sytuacją rodzinną. I ostatni skupiający się na wieloletniej relacji, próbującej na nowo wskrzesić młodzieńczy ogień uczucia.
▪️
Z biegiem przewracanych stron obserwujemy jak wszystkie te wątki się przenikają. A atmosfera świąteczna odczuwalna jest przy każdej historii i przy każdym rozdziale.
▪️
Zdecydowanie jest to książka, która pozwala poczuć magię świąt!

Mój bookstagram: my.books.shelf

▪️

“Uwierz w Mikołaja” Magdaleny Witkiewicz to powieść, która z ciepłem i urokiem wprowadza czytelnika w świąteczny nastrój. Książka splata losy różnych bohaterów, od młodych do starszych, szczęśliwych i tych z problemami, każda historia jest wyjątkowa i pełna życia.

Witkiewicz z łatwością przenosi nas do świata, w którym mimo trudności i przeciwności, nadzieja na lepsze jutro nigdy nie gaśnie. Jej narracja jest pełna humoru i obrazowości, co sprawia, że książka jest łatwa w odbiorze i przyjemna w czytaniu. “Uwierz w Mikołaja” to nie tylko opowieść o świętach, ale także o ludzkich relacjach, miłości i cudach, które, jak się okazuje, zdarzają się częściej niż nam się wydaje.

To książka dla tych, którzy wierzą, że święta to czas magiczny, kiedy wszystko jest możliwe, a także dla tych, którzy potrzebują przypomnienia, że czasem wystarczy uwierzyć, by marzenia stały się rzeczywistością.

Przeczytana poraz drugi z dodanym opowiadaniem na końcu. Niezmiennie zachwycam się tą książką i niezmiennie mnie Ona bawi i czaruje. Szykuję się na obejrzenie filmu, to będzie wisienka na torcie :D

Agnieszka nie do końca wierzy w Mikołaja, choć jednego spotkała w domu babci, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach tuż przed świętami. Pięcioletnia Zosia z kolei w Mikołaja wierzy i ma nadzieję, że ten spełni jej marzenie o bezpiecznym domu i sprawi, że ona i jej mama Anna będą w nim szczęśliwe. Adam i Krystyna – nie-małżeństwo, coraz bardziej się od siebie oddalają. Oboje prowadzą własne biznesy, zapominając o tym, co ważne. Z kolei domownicy domu seniora Happy End, choć mają co nieco za uszami – nadal wierzą w magię świątecznego czasu. Bo w święta cuda się zdarzają, prawda? 🎄

,,Uwierz w Mikołaja” to pełna wzruszeń powieść romantyczna z mocno wyczuwalnym świątecznym klimatem. Historia opowiedziana jest z perspektywy kilku bohaterów, których ścieżki schodzą się w wigilijny wieczór – łącząc pokolenia, tradycje i budując nowe więzi. Bohaterowie książki zostali świetnie przedstawieni i wykreowani, nie da się ich nie lubić. Każda postać ma swoje miejsce w powieści, a przy tym tak różne doświadczenia i trudności, z którymi musi się mierzyć. To opowieść o wierze i nadziei, a także miłości, która wbrew wszystkiemu czai się tuż za rogiem. To historia pełna ciepła i dobrego humoru.

,,Uwierz w Mikołaja” to magiczna i cudowna opowieść, która ukazuje, że w tej świąteczny czas wszystko wydarzyć się może. Spełniają się marzenia, więzi się zaciskają, a świat zaczyna się widzieć przez różowe okulary. To wzruszająca i refleksyjna opowieść w iście świątecznym klimacie. Nie brakuje w niej emocji, świetnie przedstawionych relacji międzyludzkich i bohaterów, których nie sposób nie lubić. Do tego książka napisana w cudowny sposób, lekko, spójnie i ciekawie łącząc losy bohaterów, których losy śledziłam z ogromnym zainteresowaniem. Serdecznie polecam, dobra zabawa gwarantowana. Ja jestem zauroczona powieścią!

Jest to niezwykła powieść, która skradła serca czytelników swoim urokiem i pełną emocji fabułą. Pisarka stworzyła opowieść, która nie tylko wprawi czytelnika w świąteczny nastrój, ale także poruszy jego serce.

Akcja rozgrywa się wokół Agnieszki, która, mimo własnych wątpliwości, stara się wierzyć w Mikołaja. Historia nabiera tempa, gdy tajemniczy Mikołaj pojawia się w domku jej babci, która w niejasnych okolicznościach zniknęła. To wydarzenie stawia bohaterkę w niezwykłej sytuacji, prowadząc czytelnika przez labirynt tajemniczych wydarzeń.

Wątek pięcioletniej Zosi, wierzącej w Mikołaja z całego serca, dodaje powieści uroku i dziecięcej niewinności. Jej pragnienie najpiękniejszego prezentu świątecznego - ciepłego domu pełnego miłości - sprawia, że czytelnik od razu angażuje się emocjonalnie w losy bohaterów kibicując im z całych sił.

Niezwykle ważnym wątkiem jest historia Anny, matki Zosi, która przestała wierzyć nie tylko w Mikołaja, ale również w ludzi. Pojawienie się policjanta Roberta stwarza szansę na odzyskanie wiary w szczęście i ludzką dobroć. Świąteczny cud jawi się jako jedyna nadzieja na spełnienie marzeń matki i córki.

Wigilijna noc staje się punktem, w którym losy wszystkich bohaterów splatają się w niespodziewany sposób. Młodzi duchem staruszkowie z domu seniora „Happy End” pełnią nie tylko rolę uroczych utrapień, ale także są znakiem nadziei na przyszłość.

Magdalena Witkiewicz w mistrzowski sposób łączy elementy humoru, wzruszeń i magii świąt, tworząc niezapomnianą atmosferę.

Podsumowując

„Uwierz w Mikołaja” to opowieść, która skłania do refleksji nad wiarą, miłością i siłą świątecznego czaru. Z pewnością można się przy tej historii głośno śmiać jak i nie jeden raz uronić łzę wzruszenia. Bohaterowie są pełnokrwiści,zmagają się z problemami, które mogą dotyczyć zarówno naszej sąsiadki czy też nas samych.

Zawsze kiedy sięgam po powieści spod pióra autorki mogę spodziewać się porządnej dawki emocji, śmiechu, refleksji i wzruszenia, dlatego z serca polecam tę historie. Z niecierpliwością czekam na możliwość obejrzenia ekranizacji, aby móc jeszcze bardziej zagłębić się w magiczną opowieść.

Na koniec w ramach bonusu przytoczę fragment opisu książki: „Trzymasz w ręku zmienione i uzupełnione wydanie powieści i masz wyjątkową szansę poznać nową bohaterkę, panią Genowefę, która wkradła się na kartki książki z okazji premiery filmu i podgląda świat zza firanki.”

Tak tak, jeśli sięgniecie po filmowe wydanie książki znajdziecie w niej opowiadanie dopisane na potrzeby filmu „Przecież to było tak niedawno” Kto wie może pojawi się jakaś kolejna cześć? Ja z pewnością chętnie po nią sięgnę.
📚📚📚📚📚 Świetna pozycja

Pamiętajcie jednak, że wszystko co tutaj czytacie to wyłącznie moja osobista opinia, a wy możecie mieć zupełnie odmienną.

Książka została wysłuchana przy pomocy aplikacji BookBeat - Zakup własny

Wydawca audiobooka: Wydawnictwo Flow

Wydawnictwo: Wydawnictwo Flow

Lektor: Jakub Kamieński
W tym miejscu chyba już tradycyjnie ukłony dla lektora. Wykonanie genialne! Dodatkowo plus 50 do książki za oddane emocje, komizm sytuacyjny, no po prostu czysta przyjemność.

"Uwierz w Mikołaja" Magdalena Witkiewicz
Przeczytałam! I bardzo się cieszę, że przeczytałam! I chętnie obejrzę teraz film 🥰
Świetna fabuła, sympatyczni bohaterowie, cudowne historie ❤️
Książka opowiada o historii niby obcych sobie osób - Anny i jej córeczki Zosi, policjanta Roberta, Krystyny i Adama oraz ich dzieci Mikołaja i Marty, babci Helenki i jej wnuczki Agnieszki, a także mieszkańców Domu Seniora Happy End. Jednak los sprawia, że wszystkie wydarzenia łączą się ze sobą, nieznajomi stają się znajomymi, samotni odnajdują szczęście w byciu z drugą osobą, złamane serca sklejają się na nowo próbując kochać...

Polecam gorąco na ten przedświąteczny czas ❤️
I pamiętajcie ! Warto wierzyć w Mikołaja 🎅🥰

"Uwierz w Mikołaja" Magdalena Witkiewicz
Świetna fabuła, sympatyczni bohaterowie, cudowne historie ❤️

Pełna humoru opowieść w klimacie świątecznym o zróżnicowanym wieku bohaterów. Im starsi tym lepsze pomysły :)

Świetna, zabawna książka z optymistycznym przesłaniem.
Barwni bohaterowie, w tym przecudowna grupa staruszków, która pokazuje, że cieszyć się życiem można w każdym wieku. Ta książka wzruszy, bawi i uczy dziecięcej wiary w Mikołaja i w lepsze czasy. :)

Świetna, zabawna książka z optymistycznym przesłaniem.

Książka mnie urzekła. Jest to jedna z tych historii, od których nie wymaga się tego, czego wymaga się od innych książek. Dużo razy to piszę, więc może to być już nieco nudne, ale jako autor zawsze dbam o to, aby wszystko się kleiło i wszystko było w miarę realistyczne i nie naciągane. W "Uwierz w Mikołaja" wszystko się jak najbardziej klei, ale czy nie jest naciągane? No pewnie trochę jest. Ale nie o to chodzi w tej historii.
Trzeba naprawdę umieć dobrze pisać, aby sklecić tyle wątków ze sobą i stworzyć opowieść wspaniałą i rozgrzewającą serca. Takie powinny być świąteczne książki. Jestem ogromną fanką "Listów do M", a "Uwierz w Mikołaja" ma bardzo podobny vibe :)

Samo opowiedzenie tej historii, nawet w kilku słowach, zdecydowanie przekroczyłoby limit znaków. Bohaterów jest tu bowiem bardzo dużo, a losy każdego z nich wiodą do domu spokojnej starości Happy End. Dzieje się tu prawdziwa magia :) Książkę serdecznie polecam, zwłaszcza na mroźny, zimowy, przedświąteczny czas. Ja spędziłam z nią naprawdę miłe, wzruszające chwile :)

(recenzja nie jest współpracą reklamową)

• Świąteczne