Nie tylko Vis. Polskie pistolety i rewolwery

2019-09-12
historia militaria pistolety

Okładka książki Rkm Chauchat wz. 1915 Leszek Erenfeicht, Andrzej konstankiewicz
Ocena 0,0
Rkm Chauchat w... Leszek Erenfeicht, ...
Okładka książki Karabiny MOSIN Leszek Erenfeicht, Andrzej konstankiewicz
Ocena 7,0
Karabiny MOSIN Leszek Erenfeicht, ...

Znakomicie, wyczerpująco, opisana historia powstawania i używania polskiej, krótkiej broni strzeleckie.

Książka zawiera nie tylko opisy techniczne ale przybliża cały proces konstruowania poszczególnych typów pistoletów, zarówno od strony technologicznej jak i politycznej, procesy przetargów, negocjacji i zwykłego przepychania poszczególnych rozwiązań.
Dodatkowo te same procesy opisane są dla broni krótkiej zagranicznej używanej przed i po wojnie w Wojsku Polskim, policji/milicji i innych służbach mundurowych.

Obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika militariów jak i historii Polski.

Dodatkowo te same...

Rewelacyjnie kompetentna książka. Opisane wszystkie modele użytkowanej w Polsce krótkiej broni strzeleckiej. Książka napisana przez niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie. Ogromna ilość zdjęć podnosi walory pozycji. Warto choć cena do niskich nie należy.

Dodaj cytat z książki Nie tylko Vis. Polskie pistolety i rewolwery