Grawitacja! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę

Okładka książki Grawitacja! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę Irene Chan, Ruth Spiro
Okładka książki Grawitacja! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę
Irene ChanRuth Spiro Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
10 str. 10 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę
Baby Loves Gravity!
Egmont Polska
2018-01-01
2018-01-01
10 min.
Adrianna Zabrzewska
poznawanie świata

Okładka książki Słuch! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę Irene Chan, Ruth Spiro
Słuch! Akademi... Irene Chan, Ruth Sp...
Okładka książki Fizyka kwantowa! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę Irene Chan, Ruth Spiro
Fizyka kwantow... Irene Chan, Ruth Sp...

Okładka książki Pierwsze wiersze dla... Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Józef Czechowicz, Anna Kamieńska, Ludwik Jerzy Kern, Joanna Papuzińska, Ewa Szelburg-Zarembina, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow
Pierwsze wiers... Jan Brzechwa, Wanda...
Okładka książki Maleńki Pirat Alicia Acosta, Mónica Carretero
Maleńki Pirat Alicia Acosta, Móni...
Okładka książki Guzikowa książka Sally Nicholls, Bethan Woollvin
Guzikowa książka Sally Nicholls, Bet...
Okładka książki Gili, gili – słówka z ostatniej chwili Benjamin Chaud, Corinne Dreyfuss
Gili, gili – s... Benjamin Chaud, Cor...

Uwielbiam książeczki z tej serii. W skuteczny i interesujący sposób wyjaśniają prawa fizyki i inne trudne do zrozumienia dla dziecka zjawiska. Książeczka o grawitacji w szczególności skradła nasze serca. Ps. Dorosły też może się wiele nauczyć ;)

Ciekawe, przejrzyste ilustracje, prosty tekst o poważnych sprawach - czyli to za co lubię serię "Bobas odkrywa naukę". Proste przykłady grawitacji są wzięte z życia maluchów, co dodatkowo sprawia, że książka jest atrakcyjna.

Krótko, zwięźle i dla dzieci - w przystępny sposób książeczka opisuje zasady działania świata wokół nas. Piękne ilustracje, odpowiedni format. Na początku nie pasowało mi kreślenie "dzidziuś", lepsze byłoby po prostu "dziecko", ale już się przyzwyczaiłam:-) Polecam całą serię, chętnie czytamy z 2-latkiem i 3,5-latkiem, choć ten starszy to już rzadziej.

Każdy rodzic wie (lub się dowie 🙈),że po okresie nieustannego pytania "co to?" następuje okres "jak? dlaczego? jak to działa?" - i tu zaczynają się najczęściej schody. Bo jak wytłumaczyć kilkulatkowi niektóre zjawiska fizyczne, chemiczne itp., ale w sposób prosty, zwięzły i zrozumiały.
🌎
Seria, którą wydało Wydawnictwo Egmont będzie świetną pomocą przy wyjaśnianiu takich zagadnień jak grawitacja, szkodliwość gazów cieplarnianych, termodynamika czy eksperyment "Kot Schrödingera". Wszystko podane w bardzo prosty, obrazowy sposób 👍
🌎
Część "Grawitacja" na podstawie zabawy z kluskami, które spadają na ziemi oraz porównywania masy różnych istot wyjaśnia działanie ziemskiej siły przyciągania, w jasny, logiczny sposób.
🌎
Każde z czterech zagadnień opisane jest w osobnej, kartonowej książeczce na przykładzie doświadczającego Bobasa. To Bobas pokazuje w jaki sposób zagadnienia fizyki wpływają bezpośrednio na niego (a tym samym i na czytające dziecko). I mimo, że poruszone tematy nie są zbyt proste to ich prezentację i wyjaśnienie zrozumieją nawet maluchy.
🌏
Jeśli macie w domu małego, ciekawego świata człowieka, to polecam Wam te książeczki

🌎

Grawitacja bez tajemnic ;)

Podejście łopatologiczne, a więc najprostsze, to chyba najlepsze co można zastosować chcąc wyjaśnić pewne zagadnienia własnemu dziecku. Podejście owo może być najwłaściwsze gdy mowa o przedszkolaku oraz o zagadnieniu z pozoru prostym, a jednak do wyjaśnienia koniecznym – mianowicie o grawitacji.

Na kolejnych kartonowych stronach na wielu przykładach mały przedszkolak jest w stanie pojąć ogólnie obowiązujące zasady grawitacji, jak również może zrozumieć i nazwać samo zjawisko. Tu naprawdę nie trzeba filozofii i wielu słów, za to przyda się sporo obrazków, które w książeczce jak najbardziej znajdziemy. Przykłady zaś są równie proste i nieskomplikowane – ot, na przykład spadająca kluska ;)

Seria Bobas odkrywa naukę to seria książeczek poświęconych skomplikowanym zagadnieniom naukowym przedstawionym tak, żeby zrozumieli je nawet najmłodsi. Książeczki serii bazują na popularnej i skutecznej metodzie edukacyjnej STEM, która w najprostszy możliwy sposób odwołuje się do takich dyscyplin jak: nauki przyrodnicze (Science),technologia (Technology),inżynieria (Engineering) i matematyka (Math),a w założeniu ma zainteresować dzieci naukami ścisłymi.

Świetny pomysł na kolejną serię edukacyjną – warto zajrzeć i się zainteresować :) A przede wszystkim warto zainteresować tą serią własne dziecko :)

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Więcej na:

Grawitacja bez tajemnic ;)

Na kolejnych kartonowych stronach na wielu...

Grawitacja. To zjawisko mamy ładnie opisane na podstawie kluski. Jak myślicie, dlaczego kluska spadła? Dlatego że istnieje grawitacja, wszystko, co nas otacza to materia. Z książki dowiadujemy się, że miarą ilości materii jest masa. To znaczy, że im większy przedmiot ma większą masą oraz większe przyciąganie. Temat jest opisany w paru zdaniach, jednak zawarte w niej informacje są dostateczne, aby w pełni zrozumieć temat :).

• Status: posiadam
  • Biblioteczka Basi, Lidki i Hani