Kryptonim Villanelle

Okładka książki Kryptonim Villanelle Luke Jennings
Okładka książki Kryptonim Villanelle
Luke Jennings Wydawnictwo: Rebis Cykl: Obsesja Eve (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Obsesja Eve (tom 1)
2018-01-01
Maciej Szymański
ekranizacja

Czas na śmierć

Żadna z postaci nie daje się lubić, a fabuła jak każda inna. Nie czuję się zachęcona do przeczytania kolejnych części. Dodam, że jestem ogromną fanką serialu i książka bardzo mnie zawiodła.

Historia bardzo mi się podoba, czytałam książkę w oryginale i sposób przeskakiwania pomiędzy perspektywa Villlanelle, a Eve wydawał mi się na początku nieco chaotyczny. Po obejrzeniu serialu spodziewałam się nieco czegoś innego, mimo wszystko nie moge się doczekać aż przeczytam pozostałe części. Jestem ciekawa czy różnic w polskiej wersji językowej.

Po książkę sięgnęłam po obejrzeniu serialu, bo uznałam, że pozwoli mi lepiej poznać bohaterki - to jakie są w środku, ich przemyślenia, jakąś głębię. Byłam bardzo zaskoczona, że w książce są postaciami płytszymi, niż w serialu.
Nie jestem przekonana, czy to autor miał dobry pomysł, ale niezbyt zręczne pióro, czy to tłumacz tak topornie pisze, ale któryś z nich na pewno nie ma pojęcia o kobietach. Sama fabuła jest ciekawa i szczegółowa, ale postacie mimo bogatych w detale opisów wyglądu wypadają dość płasko.

Nie moja bajka. Odłożyłam niedoczytaną. Taka refleksja mnie naszła, że powinna być jeszcze jedna kategoria kryminałów/sensacji – coś jak fantastyka si-fi (czyli jakieś podstawy w nauce są) i fantasy (gdzie może zdarzyć się wszystko). Czyli kryminał/sensacja i jakieś criminal drastic?, criminal free? I wiem po jaką pozycję sięgam.
Niewiarygodna od pierwszych scen. Niech oceniają miłośnicy tego rodzaju literatury.

Niewiarygodna od pierwszych scen. Niech...

Dość cienka, szybko i płynnie się ją czyta.
Książka bardzo niepozorna, a jednak na jej podstawie powstał doskonały serial.
Dla każdego fana będzie stanowiła doskonałe uzupełnienie serialu i pozwoli spojrzeć głębiej w osobowości obu bohaterek.

Polecam!

Dość cienka, szybko i płynnie się ją czyta.
Książka bardzo niepozorna, a jednak na jej podstawie powstał doskonały serial.

Polecam!

5,5/10 ⭐

5,5/10 ⭐

Uwielbiam serial na podstawie tej serii więc z wielkimi oczekiwaniami sięgnęłam po książkę. Niestety niesamowicie mnie umęczyła, mało akcji i suspensu, a większość opisów w moim odczuciu za długa i niepotrzebna.

Obniżyłam ocenę z dobrej na przeciętną z dwóch powodów: wiele scen pornograficznych, bardzo krwawe opisy morderstw. Wyuzdanie czarnego charakteru jest nie do opisania, jej brak jakichkolwiek uczuć, wszechogarniające zło charakteru, a co za tym idzie występków - obrzydza tę postać. Nie spotkałam się w moich dotychczasowych lekturach takiej/go bohaterki/a. Z drugiej strony fabuła kryminalna jest interesująca, dlatego nie przerwałam słuchania. Czekam na kolejną część serii.

Zaskakujące jak dużo udało się wyciągnąć twórcom serialu z tak przeciętnej książki.

Można powiedzieć: Całkiem niezły dodatek do serialu. (Mimo tego, że serial jest na podstawie książek.) 😂

Luke Jennings Kryptonim Villanelle Zobacz więcej