Opowiedz mi o nim

Okładka książki Opowiedz mi o nim Carin Gerhardsen
Okładka książki Opowiedz mi o nim
Carin Gerhardsen Wydawnictwo: Otwarte kryminał, sensacja, thriller
Det som göms i snö
Otwarte
2019-08-14
2019-08-14
Justyna Högström
literatura szwedzka thriller psychologiczny przeszłość sekrety

Miałam z nią lekki kłopot. Początek fajnie mnie wciągnął. W połowie zaczęłam się lekko nudzić. Końcówkę czytałam z zapartym tchem. I weź tu oceń taką książkę ;) W ogólnym rozrachunku wypada na plus. Sama historia - naprawdę niezła. Jednak faktycznie styl pisarski autorki mógłby być nieco bardziej przystępny - mniej poprawny i ugrzeczniony.

Język trochę ciężki, ale historia całkiem ciekawa

Język trochę ciężki, ale historia całkiem ciekawa

Średni kryminał, jakich wiele.
Najlepszy miał koniec, z zaskoczeniem.
Całkiem fajne postacie kobiece, pogłębione psychologicznie, konkretne, do wyobrażenia.

Polecam fanom kryminałów.
Ciekawe, czy wpadniecie na rozwiązanie.

Średni kryminał, jakich wiele.
Najlepszy miał koniec, z zaskoczeniem.

Polecam fanom kryminałów.
Ciekawe, czy wpadniecie na rozwiązanie.

Ciekawa historia. 3 kobiety powiązane ze sobą. Polubiłam postać Jana.
Polecam :)

Ciekawa historia. 3 kobiety powiązane ze sobą. Polubiłam postać Jana.
Polecam :)

"Opowiedz mi o nim" jest inteligentnym thrillerem. Choć ani tytuł, ani okładka nie oddają nawet krzty fabuły książki i mogą wprowadzić mylne wyobrażenie.

Na początku lektury myślałam, że akcja potoczy się pewnym torem, jednak z każdą stroną historia okazywała swoje coraz bardziej nieoczekiwane oblicze i zdecydowanie mi się to podobało.

Pierwsze spotkanie z autorką dało mi mnóstwo emocji świetnych,zaskakująca fabuła intryguje bardzo,mnie zaintrygowała i historia przejmująca była.
Styl pisarki i pióro co wyszła tą książką wspaniałe.
Zwroty akcji szybkie,trzymała w napieciu lektura.
Szwedzki kryminał miał klimat niezwykły,dreszczyk grozy też tu nie zabrakło. Wywołało we mnie strach,mrok i gęsią skórkę jest również zagadka kryminalną do rozwiązania zabójstwa.
Fajny,znakomity kryminał czytałam go z miłą przyjemnością.

Styl pisarki i pióro co wyszła tą książką wspaniałe.
Zwroty akcji szybkie,trzymała w napieciu lektura.

Całkiem przyjemna lektura. Mam wrażenie, że autorka za główny cel swojej książki obrała zaskakiwanie czytelnika. Początkowo wydawało mi się, że jestem w stanie przewidzieć co wydarzy/okaże się za za chwilę, ale wraz z przerzucaniem kolejnych kartek fabuła kierowała się na nieco inne tory niż obstawiałam. Książka napisana dość prostym językiem, łatwo się czyta.

Świetny kryminał z kryminalnie złą okładką.

Świetny kryminał z kryminalnie złą okładką.

Bardzo dobry thriller, trzymający w napięciu do samego końca. Trzy różne kobiety, które łączy jeden mężczyzna i przypadek, a właściwie wypadek samochodowy, który ten mężczyzna powoduje. Od tego rusza cała lawina zdarzeń, która zmienia ich życie. Choć się nie znają, los splata ich drogi, co pozwala znaleźć odpowiedzi na pytania i rozwiązać zagadkę sprzed lat. Finał zaskakuje, okazuje się, że jeszcze w ludziach drzemią tzw. "ludzkie instynkty".

"Opowiedz mi o nim"
Carina Gerhardsen

RECENZJA

Szwedzki kryminał psychologiczny "Opowiedz mi o nim" to nie lektura na jeden wieczór.  Spędziłam z książką parę wieczorów, po pierwsze dlatego że, książka jest długa:),  po drugie bo zawiła, żartuje oczywiście 😁
Początek jest żmudny, męczący. Jak to w kryminale skandynawskim bywa, czuję się mrok, niepokój,  dużo opisów,  wielowątkowość, złożoność charakterów głównych postaci. Sprawia to, że akcja rozkręca się na dobre dopiero w połowie książki, i właśnie od tej połowy nie możesz przestać czytać. Zakończenie, jak dla mnie przewidywalne ale nie nudne. Całość tworzy naprawdę porządnie napisany kryminał.

O czym zatem ta historia?
To historia trzech kobiet, które pod wpływem jednego zdarzenia, śmiertelnego wypadku samochodowego, zostaną połączone tajemnicą, która wywróci ich życie do góry nogami.

Moja ocena 7/10

"Opowiedz mi o nim"