Hela Foka. Historie na fali

Renata Kijowska literatura dziecięca 144 str.
Znak emotikon
literatura dziecięca

Znak emotikon
literatura dziecięca

Porównaj ceny i

Informacja, o której się dowiedziałam z tej książki to to, że istnieje nieśmiertelne stworzenie. Nadal nie mogę w to uwierzyć.

W życiu bym nie przypuszczała, że Bałtyk jest tak ciekawym morzem... i, że foki zmieniają sierść. Świetna książka, która rozprawia nie tylko o zwierzętach morskich, ale i o szkodliwych działaniach ludzi. Jestem na mega taki czekam na kolejną książkę pani Kijowskiej.

Lekka i zabawna historia z mądrym przesłaniem.
Dzieci poznają Bałtyk, żyjące w nim zwierzęta i to jakie znaczenie ma nasze wspólne dbanie o czystość morza bałtyckiego.
Historia Heli jest przetykana ciekawostkami o fokach, morzu i tym jaki wpływ na ekosystem ma zanieczyszczanie Bałtyku.
Warto jednak przeczytać najpierw samą historię, a później wrócić do zwartych w książce...

Jeżeli szukacie lektury dla dzieci, która nie tylko daje rozrywkę, ale i czegoś uczy, to zachęcam Was do poznania książki "Hela foka. Historie na fali."
Poznamy tu nie tylko perypetie bohaterów - tytułowej Heli foki, ale i morświna Sonara, mewy Krejzi czy ryby Kur Diabła, ale dowiemy się też wiele ciekawostek, jakie kryje nasz polski Bałtyk.
Dowiemy się co to jest...

2065

Wszyscy wiemy, że foki to bardzo sympatyczne stworzenia, ale nie przypuszczałam, że po lekturze najnowszej książki Renaty Kijowskiej aż tak je polubię ;-) :-) Hela zdecydowanie skradła nasze serca, podobnie zresztą jak Kuba Niedźwiedź :-) Obie z A. jesteśmy nią zachwycone :-) "Hela Foka. Historie na fali" to ciekawa, poruszająca, fascynująca, pełna przygód oraz zabawna...

1974

Jako dziecko kilka lat z rzędu spędzałam całe wakacje na Helu. Pamiętam malutki basenik, w którym pływała foka Balbinka. Pamiętam z jaką fascynacją obserwowałam jej ruchy, jak podobała mi się możliwość obserwowania jej w porach karmienia. Jednak zawsze było mi przykro, że foka nie jest na wolności. Niestety, nie pamiętam dzisiaj, dlaczego musiała być w basenie, zamiast w...

• Dla dzieci
  • 2019