White Fang. Biały Kieł

Okładka książki White Fang. Biały Kieł
Jack London Wydawnictwo: Global Metro Sp. z o.o., Wydawnictwo 44.pl Seria: Czytamy w oryginale literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Czytamy w oryginale
White Fang
Global Metro Sp. z o.o., Wydawnictwo 44.pl
2019-01-01
2019-01-01
tłumacz nieznany
biały kieł white fang jack london czytamy w oryginale
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Mam wielką słabość do twórczości Jacka Londona. Jego styl, wrażliwość, talent do tworzenia wyjątkowych bohaterów, ponadczasowa treść- to wszystko oprószone zdrową męskością... jest idealne. BIAŁY KIEŁ od dawna był na mojej liście książek do przeczytania i wreszcie stało się, a rezultat jest zgodny z przewidywaniami - czyli: było pięknie.
Gdy czytałam ZEW KRWI serce mi pękało i tak samo me biedne serce zareagowało w tym przypadku - BIAŁY KIEŁ porusza najczulsze struny duszy. Dlaczego? Ponieważ jest prawdziwy, surowy, zimny, ale przy tym pełen miłości i to miłości nie takiej "ludzkiej", która potrafi zdradzać, ale tej psiej - najwierniejszej, nieznającej zdrady.
Sam Jack London w życiu popełniał błędy i to błędy niewybaczalne, jak zauroczenie komunizmem - na szczęście opamiętał się, choć dojście do prawdy mu trochę zajęło... jednak jako pisarz, był absolutnie bezbłędny. Gdy czytam jego opowieści czuję kujące pragnienie pisania tak, jak on. Taki talent, to wielki dar i skarb dla każdego, kto sięgnie po historie spod pióra Londona.
BIAŁY KIEŁ, podobnie jak ZEW KRWI Wydawnictwo Zysk i S-ka wydało fenomenalnie. Elegancka oprawa, ilustracje Joanny Sapkowskiej-Pieprzyk, tłumaczenie Stanisławy Kuszelewskiej, praktyczna, klasyczna zakładka-tasiemka... to wszystko sprawia, że chce się mieć tę książkę i inne książki z tej serii.

wilk, który był psem - pies, który był wilkiem
8/10
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Gdy czytałam ZEW KRWI serce mi...

Po powieści "Zew krwi" przyszła pora na jeszcze podobną historię od Jacka Londona. Ta była dłuższa, bardziej dopracowana. Historia życia Białego kła, wilka i w jednej czwartej psa. Od szczenięctwa, poznawania świata, relacjach z matką, wyrabianiu instynktów, przebywaniu z Indianami, bycia częścią zaprzęgu, uczestnictwa w morderczych walkach na śmierć i życie aż po poznanie człowieka, który otoczył go miłością i wyplenił wszystkie złe nawyki. Powieść była wciągająca, a świat oczami wilka intrygujący. Niedługo obejrzę sobie ekranizację, bo jeszcze o dziwo nie widziałem.

Jack London kolejny razy nie zawiódł, opis postaci w tym przypadku białego kła jest wspaniały. Tak naprawdę krok po kroku opisał on jego życie i przygody różnego rodzaju jednocześnie ani razu nie zanudził mnie opisami. Ciekawa historia od samego początku aż do samego końca.
Jak najbardziej książka warta przeczytania.

Jak najbardziej książka warta przeczytania.

Przepiękna książka o naturze, przyrodzie, o dzikim zwierzęciu i człowieku, o tym, jak człowiek potrafi strasznie niszczyć ale i pięknie budować. O nienawiści, miłości, zaufaniu, zdradzie, rozczarowaniu, nadziei...Jack London jak nikt inny potrafi opisać prawa rządzące naturą w tak lekki i przystępny sposób.

Piękna powieść dla młodych ludzi...

Piękna powieść dla młodych ludzi...

Wraz "Szarą wilczycą" i "Barim, synem Szarej Wilczycy" J. O. Curwooda. Pierwsze przejmujące i fascynujące lektury wprowadzające w świat dalekiej Północy, poznawany "w wilczej skórze". Owocujące namiętnym oglądaniem filmów przyrodniczych w TVP, czytanych przez Krystynę Czubówną, oczywiście. :)

Na półkach: , , , ,

London pozwala czytelnikowi na wejście w duszę wilka i spojrzenie na świat ze zwierzęcej perspektywy. Czytając, nie ma się wrażenia, że myśli oraz instynkty zwierzęcia zostały przedstawione w sposób nierealny, sztuczny czy banalny. Opisy surowej i rządzącej się wolą przetrwania Alaski naprawdę zachwycają.
Choć jest to książka przygodowa, to niesie ona ze sobą wiele cennych wartości. Ukazuje związek między człowiekiem a zwierzęciem.
Najciekawsze wydały mi się pierwsze strony, które były opisem przyrody, później natomiast czytało mi się nieco gorzej, momentami nawet byłam dosyć znużona.

Choć jest to książka przygodowa, to niesie ona ze sobą wiele cennych...

Po latach postanowiłem odświeżyć sobie jedną z moich ulubionych książek z dzieciństwa, zastanawiając się jak bardzo nostalgia przysłoniła mi jakość tej książki i o dziwo konfrontacja ta wypadła bardzo dobrze. Książka napisana jest bardzo lekkim językiem i płynie się przez nią bardzo szybko a przecież książka ma już swoje lata. Ponadto zapamiętałem tą opowieść jako trochę mniej brutalną niż jest w rzeczywistości, chociaż nie jest to nic co by działało na szkodę książki. Fajnie jest wracać do produkcji które zapamiętaliśmy jako świetne i które po latach dalej takie są.

Na półkach: , , , ,

Jedna z moich ulubionych opowieści z dziecięcych lat :) do dnia dzisiejszego wspominam ją z uśmiechem. Polecam do przeczytania każdemu młodemu człowiekowi.

Wspaniała i ulubiona książka. Czytam ją już któryś raz i za każdym razem czuję, że kocham ją jeszcze bardziej. Od tej książki zaczęła się moja miłość do dzieł Jacka Londona.