Biały Kieł

2000-01-01
2000-01-01
8372201633
Ewa Chruściel

Przepiękna książka o naturze, przyrodzie, o dzikim zwierzęciu i człowieku, o tym, jak człowiek potrafi strasznie niszczyć ale i pięknie budować. O nienawiści, miłości, zaufaniu, zdradzie, rozczarowaniu, nadziei...Jack London jak nikt inny potrafi opisać prawa rządzące naturą w tak lekki i przystępny sposób.

Piękna powieść dla młodych ludzi...

Wraz "Szarą wilczycą" i "Barim, synem Szarej Wilczycy" J. O. Curwooda. Pierwsze przejmujące i fascynujące lektury wprowadzające w świat dalekiej Północy, poznawany "w wilczej skórze". Owocujące namiętnym oglądaniem filmów przyrodniczych w TVP, czytanych przez Krystynę Czubówną, oczywiście. :)

Na półkach: , , , ,

London pozwala czytelnikowi na wejście w duszę wilka i spojrzenie na świat ze zwierzęcej perspektywy. Czytając, nie ma się wrażenia, że myśli oraz instynkty zwierzęcia zostały przedstawione w sposób nierealny, sztuczny czy banalny. Opisy surowej i rządzącej się wolą przetrwania Alaski naprawdę zachwycają.
Choć jest to książka przygodowa, to niesie ona ze sobą wiele cennych...

Po latach postanowiłem odświeżyć sobie jedną z moich ulubionych książek z dzieciństwa, zastanawiając się jak bardzo nostalgia przysłoniła mi jakość tej książki i o dziwo konfrontacja ta wypadła bardzo dobrze. Książka napisana jest bardzo lekkim językiem i płynie się przez nią bardzo szybko a przecież książka ma już swoje lata. Ponadto zapamiętałem tą...

Na półkach: , , , ,

Jedna z moich ulubionych opowieści z dziecięcych lat :) do dnia dzisiejszego wspominam ją z uśmiechem. Polecam do przeczytania każdemu młodemu człowiekowi.

Wspaniała i ulubiona książka. Czytam ją już któryś raz i za każdym razem czuję, że kocham ją jeszcze bardziej. Od tej książki zaczęła się moja miłość do dzieł Jacka Londona.

Bardzo piękna historia, czytałam ją kilka razy, a film również oglądałam wielokrotnie. Moi synowie bardzo lubią film, bo do książek im daleko, lecz gdy ja im czytałam to słuchali zafascynowani

Pamiętam jak w czwartej klasie dostałam tą książkę na koniec roku w ramach nagrody. Wtedy czytałam tylko za karę i rzuciłam ją w kąt. Dopiero rok później byłam tak znudzona że sięgłam po tą książkę. Po przeczytaniu jej zakochałam się w czytaniu i książkach. Teraz mam 18 lat i nie wyobrażam sobie swojego życia bez tych wszystkich opowieści które przeczytałam. Do książki...

Genialna a zarazem straszna historia. Bardzo wzruszająca. Styl autora jest bardzo lekki czego się w zupełności nie spodziewałam. Na pewno nie dałabym tego dziecku, ponieważ jest to dość brutalne. Dla osób, które kochają zwierzęta bardzo polecam! Z miłą chęcią obejrzę adaptację filmową :D

5 838
    1 336