Biały Kieł

White Fang
literatura dziecięca
8372201633
Ewa Chruściel

Uwielbiam wilki więc ta książka jest dla mnie idealna. Autor ukazuje świat oczami zwierzęcia, które przeżyło dużo ciekawych wydarzeń.

Pełna okrucieństwa i agresji. Uczy, że życie jest niczym więcej jak walką o byt z uniwersalnym credo "zabijaj, aby nie zostać zabitym". I w tym niezmąconym skrupułami realizmie można by upatrywać pozytywu, oraz znanego od wieków schematu "złej" bajki pełniącej funkcję przygotowawczą do życia. Łyżką dziegciu w całym tym darwinisticznym uniwersum jest wątek bezinteresownej...

Ta książka jest dla mnie niczym innym jak historią życia, która pozbawiona punktu kulminacyjnego pozostawiła mnie z paroma zdaniami, dla których warto było ją przeczytać. W przeciwieństwie do "Zewu Krwi" nie chwyciła mnie ani za serce ani za jaja.

Ukochana książka z młodzieńczych lat.

Na półkach: , , , , , , ,

Cudowna i jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa (chociaż nie wiem czy są jakieś ograniczenia wiekowe).
Polecam każdemu a jeśli macie dzieci to czytajcie ją razem

Bardzo piękna i wzruszającą książka. Lubię wilki, więc ta książka była idealna dla mnie. Bardzo mi się spodobał styl pisania autora. Książka jest po prostu niesamowita

Wraz z postanowieniem dodawania tutaj także książek, którym zaczytywałam się w dzieciństwie i/lub takich, które w mojej pamięci są dosyć zatarte, powiedziałam też sobie, że nie będę im wystawiać opinii ze względu na zawodną pamięć ludzką. Jednak są takie pozycje, o których muszę napisać choć kilka słów.

Jedną z nich jest właśnie "Biały Kieł". Historia wilka z psimi...

Jak dziecię byłem to w jeden wieczór książkę przeczytałem.Polecam

Super książka

Ciekawa książka. Polecam