Recepta na dobre zdrowie

Okładka książki Recepta na dobre zdrowie Frederic Saldmann
Okładka książki Recepta na dobre zdrowie
Frederic Saldmann Wydawnictwo: Muza poradniki
poradniki
Votre sante sans risque
Muza
2019-02-13
2019-02-13
Grażyna Majcher
zdrowie

Pierwsza część była zdecydowanie ciekawsza. Nadal jest to jednak zbiór ciekawostek popartych badaniami i doświadczeniem autora (w końcu napisał ją lekarz). Kilka nawet zapisałam i zamierzam stosować.

Bardzo wartościowa pozycja.

Bardzo wartościowa pozycja.

Polecam gorąco.
Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy z tej książki. Najciekawsza książka którą czytałam o zdrowiu.

Polecam gorąco.

Dawno nie czytałam ciekawej książki o zdrowiu i dbaniu o siebie. Temat niby powszechnie znany i przerabiany kilkanaście razy, jednak czasami lubię sięgnąć po poradnik w ramach przypomnienia, zdobycia dodatkowej wiedzy, czy motywacji, ale dalej jako tako się prowadzić Tym razem w moje ręce wpadła książka dr Frederica Saldmanna, lekarza francuskich gwiazd, który pokazuje nam jak dzięki naturalnym metodom wydłużyć swoje życie, zachować zdrowie i pogodę ducha.

Pełna recenzja książki na stronie:

Zastanawiacie się czasem, ile poradników trzeba przeczytać, żeby już wszystko wiedzieć? I który poradnik sprawi, że ta wiedza zmieni was w niezłych "ogarniaczy"? Ja czasem mam wrażenie, że nigdy się nie nauczę i zawsze będę po takie książki sięgać w nadziei, że tym razem odkryję coś, co zmieni moje życie.

"Recepta na dobre zdrowie" to książka napisana w bardzo przyjemny sposób. Czyta się szybko, jest napisana łatwym do przyswojenia językiem. Forma podawania wiedzy też wymaga pochwały, bo krótkie "recepty" są proste do zapamiętania.

Mam jednak wrażenie, że metody, o których mówi doktor Saldmann to nie zawsze metody naturalne, a często siła pozytywnego myślenia, wizualizacji i tzw. "coachowej" psychologii. Zdarzało się, że czytałam z zaciekawieniem, ale czasem też łapałam się za głowę. To niestety kompletnie mija się z moim podejściem do życia i rady, by wyobrażać sobie co rano, co dzisiaj zjem, by nie zjeść za dużo, lub myślenie o tym, że jestem zdrowa, by rzeczywiście to zdrowie osiągnąć, są dla mnie nierozsądne. Wskazówki typu "Wyobraź sobie, że stopy to korzenie, które zapuszczasz w ziemię i dzięki temu trzymasz się gruntu" to kompletnie nie moja bajka.

Nie będę jednak tylko narzekać, bo ta książka przypomniała mi o moim starym sposobie na ból brzucha — zwykły termofor. Poznałam nową metodę walki z bezsennością — chwilowa hiperwentylacja pod kołdrą (wdychanie dwutlenku węgla). Doktor też potwierdził teorię, którą staram się tłumaczyć wszystkim starszym ode mnie, którzy twierdzą, że zazdroszczą mi młodości umysłu — naszą inteligencję możemy trenować całe życie. Podobał mi się rozdział o mózgu. O tym, że czytanie wpływa na jego rozwój, raczej wszyscy wiemy, ale kto pamięta o tym, że ćwiczenia fizyczne pozwalają nam myśleć klarowniej i osiągać lepsze wyniki intelektualne?

Podsumowując, ja potraktowałam "Receptę.." jako zbiór niebanalnych ciekawostek. Myślę, że ta książka nie do końca do mnie trafiła, bo jestem osobą, która twardo stąpa po ziemi i woli działać niż zastanawiać się nad mentalną sferą życia. Jeśli jednak przywiązujecie wagę do duchowości, ta książka będzie dla was idealna!

"Recepta na dobre zdrowie" to książka napisana w bardzo przyjemny...

Kiedy dopadło mnie pierwsze prawie wiosenne zapalenie zatok pomyślałam sobie, że nic mnie nie pocieszy. To był pierwszy prawdziwie słoneczny tydzień, na dworze pięknie, serce rwało się na spacer, ale głowa wiedziała, że trzeba siedzieć na tyłku w domu i leczyć, bo niedługo urlop, a wyjazd z chusteczką przyczepioną do twarzy to nic miłego.
Siedziałam więc, piłam herbatki z czarnym bzem, łykałam lekarstwa i witaminy, a ból głowy nie pozwalał na nic, ledwo udawało się poczytać. I wtem - dzwonek do drzwi, kurier. Z książką. Hm, hm, pomyślałam, książek w tym roku nie kupuję (opowiem o tym projekcie następnym razem),więc cóż to może być? A to Wydawnictwo Muza postanowiło ucieszyć mnie egzemplarzem recenzenckim książki "Recepta na dobre zdrowie" Frédérica Saldmanna. Książka o tym, jak zachować zdrowie? Odkładam wszystko i czytam od razu [...]

Cała opinia dostępna pod adresem: http://wblogunadzieja.blogspot.com/2019/03/f-saldmann-recepta-na-dobre-zdrowie.html

Siedziałam więc, piłam herbatki z...

Mnóstwo krótkich, nieinwazyjnych porad, które nie wymagają wywracania swojego życia do góry nogami, a mogą poprawić jakoś naszego zdrowia. Autor w lekki i przyjemny sposób przekazuje drobną wiedzę, chociaż miałam wrażenie, że robił to troszeczkę za krótko, tak jakby urywał trochę niektóre tematy przed ich zakończeniem. Najbardziej w tej książce ceniłam prostotę, z którą można było łatwo przyswoić wiedzę, oraz drobne rady, które nie sprawiały, że miałam opory w zastosowaniu naprawdę drobnych zmian.

Książkę czyta się bardzo szybko i w przyjemny sposób. Fajne rozdziały ułatwiają wyszukiwanie informacji. To wszystko przekazane jest w bardzo ciepły i życzliwy sposób. Ma się wrażenie, jak byśmy czytali jakieś zapiski, notatki robione przez kogoś nam bliskiego.
Co ważne, jak napisał sam autor, jest on dietetykiem i rozumie ludzkie rozterki związane z żywieniem.

Przekonujemy się o tym, że mamy w sobie siłę natury. Dzięki prostym i skutecznym metodom, które poznajemy na łamach tej lektury, odkrywamy w sobie potencjał i nabieramy wiary, że małymi krokami wszystko nam się uda. Nabieramy pewności, że stosując się do zaleceń doktora, do końca życia możemy być zdrowi wyleczeni metodami naturalnymi.

Wiedzieliście o tym, że należy gwizdać, by zachować młodość? Gwizdanie pobudzi twoją energię życiową oraz sprawi, że mięśnie twarzy i ust będą pracować. Jak wiadomo, jedną z odznak starości są wąskie usta. Dzięki gwizdaniu nie dopuścimy do tego. Co Wy na to?
A wiecie, jakie są efekty żucia gumy?

Dowiemy się również, jak można w prosty sposób zaradzić, gdy w alkowie zdarzają się problemy, oraz jak fajnie można zmienić nawyki związane z higieną. Ja niejednokrotnie zaznaczałam ołówkiem to, co mnie interesowało. Zaskoczył mnie fakt, że kostki lodu działają niczym pogromca głodu, a orzechy brazylijskie zapewniają ochronę tętnic oraz sprawiają, że widzimy świat w lepszych kolorach i czujemy się błogo najedzeni.

„Recepta na dobre zdrowie” to pozycja dla każdego. Mnóstwo wiadomości i praktycznych porad. Książka napisana jest bardzo prostym językiem, nie będzie problemu z jej zrozumieniem. Zachowajmy zatem zdrowe podejście do swojego życia i zacznijmy zmieniać to, co złe.

"Twój zegarek podaje ci dokładną godzinę. Wiesz co prawda, że spóźnia się jedną sekundę na dobę, ale uznajesz, że nie ma to większego znaczenia - kto, by sobie zaprzątał głowę jedną sekundą [...]" A co jeśli po jakimś czasie z jednej sekundy zrobi się kilkadziesiąt minut? Hmm wtedy zegarek właściwie jest bezużyteczny. Zaskakujące jest to, że tak samo działa ludzkie ciało. Wszystko zależy od naszych nawyków... Jednym słowem możemy tracić lub zyskiwać lata życia. To bardzo trafne porównanie przekonało mnie do przeczytania całej książki dra Frédérica Saldmanna. Okazuje się, że każdy z nas ma w sobie siłę natury, ale bardzo często o tym zapomina. Wykorzystujemy nasz organizm do granic możliwości. Źle jemy, zbyt mało śpimy, za bardzo się stresujemy, cały czas jesteśmy w biegu itd. Wszystko to sprawia, że nawet nie zauważamy jak uciekają nam sekundy, minuty, a nawet lata życia. A wystarczy tylko wsłuchać się w samego siebie i za sprawą prostych oraz naturalnych metod zacząć chronić swoje zdrowie. Jeśli jesteście ciekawi jak możecie sobie pomóc musicie sięgnąć po ten poradnik. "Recepta na dobre zdrowie" to książka napisana lekkim stylem, który sprawia, że nie czujemy w niej moralizowania lub pouczania. To duży plus :-) Jeśli chcecie zachować zdrowie oraz pogodę ducha na dłużej warto odkryć najnowszy poradnik francuskich gwiazd i dowiedzieć się jak w prosty sposób wprowadzić nowe nawyki do swojego życia.

No i poznałam tę tajemną receptę na dobre zdrowie! :) A to wszystko za sprawą wydanej pod takim właśnie tytułem, książki autorstwa doktora Frederica Saldmanna od Wydawnictwa Muza. Nie jest to jedna z tych pozycji, gdzie aby dowiedzieć się czegoś nowego, muszę wyszukać informacje między wierszami długich opowieści. Konkrety dostaję właściwie na tacy, bo na każdej stronie znajduje się przynajmniej kilka dobrych rad wzbogaconych wyjaśnieniami. Tytuły, podtytuły i ramki sprawiają, że łatwo znalazłam interesującą poradę.

Po co to wszystko?
Autor oczywiście wielokrotnie przypomina, że jego porady absolutnie nie zastąpią konsultacji ze specjalistą. Jego celem jest zwrócenie uwagi na działania, które dla dobra naszego zdrowia możemy podjąć sami. W większości przypadków całkowicie bezpłatnie, w ramach naszych codziennych obowiązków. To szczególnie ważne, w naszym zabieganym świecie, gdzie i tak na wizytę do lekarza czekać można miesiącami...

Zawartość poradnika nie raz zaskoczyła mnie swoją treścią i domyślam się, że nie wszyscy wiedzą, że np.:
żucie gumy pomoże pozbyć się melodii, która za nami chodzi,
a wpatrywanie się w akwarium pomoże zapomnieć nam o całym stresie.
No właśnie, ja nie miałam o tym pojęcia, a to zaledwie 2 przykłady ciekawostek, które znalazłam w środku. Zapewniam, że jest ich o wiele, wiele więcej!

Wyzwanie dnia dzisiejszego
To codziennie aktualne zadanie, aby czuć się dobrze we własnym ciele. Znaleźć czas na chwilę dla siebie, zadbać o zdrowie i pozytywne myśli. Każdego dnia możemy zacząć od nowa, ale nie ma sensu odkładać dobrych nawyków na jutro. Trochę więcej ruchu, trochę mniej stresu i może w końcu uda się położyć spać bez telefonu?

Recepta na szczęście
Ciężko zdecydować, który spośród ośmiu książkowych rozdziałów jest najlepszy, ale moim ulubieńcem jest zdecydowanie ostatni rozdział Szczęście w książce. To przypomnienie tego, o czym dobrze wiem, ale na co dzień zapominam. Przypomnienie, że to ode mnie zależy, w jakim nastroju zakończę dzień, rozładuję stres i z jakim podejściem przeżyję całą resztę życia.

Na pewno nie jest to książka, którą zaraz po przeczytaniu odłożę na półkę i zapomnę. Myślę, że swój egzemplarz będę trzymała pod ręką, aby często do niego wracać i utrwalać wszystko, czego się dowiedziałam. W końcu, jak tu nie skorzystać, z gotowej recepty na dobre zdrowie? :)

• Poradniki
  • Medyczne
  • -0- aNOWOŚCI 2019
  • Jak...??

Dodaj cytat z książki Recepta na dobre zdrowie