Ella zaklęta

2019-04-03
1997-01-01
Andrzej Polkowski
Poradnia K
czary dziewczyna ekranizacja fantasy fantasy dla młodzieży literatura amerykańska magia niebezpieczeństwo poszukiwanie własnej tożsamości przeznaczenie wędrówka
Ella Enchanted
literatura młodzieżowa
2019-04-03
Andrzej Polkowski

Oficjalne recenzje i

To przeklęte posłuszeństwo

[ 7 ] Link do recenzji

Film o Elli bardziej przypadł mi do gustu. Książka inaczej rozgrywa historię kopciuszka w krainie elfów, gnomów, ogrów i wróżek. Książkowa Ella zmaga się z niechcianym darem. Ella filmowa ma pazur. Więc grzeczną i uroczą historię o książkowej Elli można podarować dziewięciolatce. A film obejrzeć z przyjemnością samemu.

Żałuję, że nie dorwałam tej książki parę lat temu. Mam wrażenie, że bardziej bym się nią zachwyciła. Pozycja jak najbardziej na plus, bardzo ładna i nieoczywista baśń. Polecam

Książka jest bardzo fajnie napisaną bajką. Posiada naprawdę ciekawą fabułę, baśniowy klimat, dobrze zbudowane postaci. Zwłaszcza postaci kobiece. Z tego, co wyczytałam o autorce to lubi ona tworzyć silne i niezależne bohaterki, co bardzo mnie ucieszyło, bo ostatnio miałam pecha trafiać często na takie nijakie bądź płaczliwe dziewoje, które buta nie potrafiły zawiązać bez...

Kiedyś oglądałam film. Bardzo mi się spodobał dlatego jak tylko zobaczyłam tę książkę kupiłam ją. Przeczytałam i ... Uważam, że jest lepsza niż film. Ciekawie poprowadzona fabuła, wykreowana postać Elli nie jest mdła - potrafi walczyć i postawić na swoim.
To dobra młodzieżówka dla dzieciakó w wieku 12-15 lat (ja mam duuuużo więcej, ale i tak jestem zadowolona z lektury).

Bardzo miła i przyjemna książeczka! Otula jak ciepły kocyk <3

Bajka dla dzieci. Nie przebrnęłam. Za staram na to. Ale pewnie ma swój urok, kiedy ma się te 12 lat.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cudowna książka posiadająca wiele nawiązań do różnych baśni np. Kopciuszek. Ella jest świetnie napisaną postacią z którą chce się przeżywać wszystkie przygody i tarapaty w które wpada. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Nie ważne czy czytelnikiem jest dorosły czy dziecko każdy znajdzie coś dla siebie. Gorąco polecam!

Jestem zauroczona tą powieścią. Skończyłam ją w trzy godziny. Czytałam do 4.30! Ale nie dało się oderwać od niej ♥️ cudowna historia o Elle, która otrzymała przy chrzcie dar, który stanie się jej przekleństwem. Otóż Ella musi wykonać każdy rozkaz. Każdy. Czujecie? No ja czułam z nią złość i frustrację, gdy ludzie wykorzystywali ten dar. Zwłaszcza jedna z przybranych sióstr....

Książka "Ella zaklęta" to powieść autora Gail Carson Levine.
Gdy Ella przyszła na świat, otrzymała od wróżki Lucyndy dar bezwzględnego posłuszeństwa. Musi spełniać każde polecenie - głupie, śmieszne, a nawet niebezpieczne. Na początku pochodziłam do tej książki sceptycznie nastawiona. Myślałam, że jest to tylko książka o wróżkach albo elfach. Jednak trochę się...

Książkę ,, Ella zaklęta” warto schrupać z kilku powodów. Po pierwsze nie jest to słodka mini babeczka pokryta różowym lukrem i posypana perełkami. Nie, to konkretna babka piaskowa, która zachwyca swym niecodziennym smakiem i wyglądem. Daleko jej do lukierkowej słodyczy, zachwycając czytelnika znanymi składnikami, które są podane w nowej odsłonie. Wróżka chrzestna nie jest...

Dyskusje

• Fantastyka
  • Z biblioteki
  • Młodzieżowe
  • Fantasy
  • Chcę w prezencie
  • Dzieciństwo
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ella zaklęta