Szkoła nawigatorów Plus Ultra

Okładka książki Szkoła nawigatorów Plus Ultra Javier Barraycoa, Szymon Modzelewski, Ewa Rembiakowska
Okładka książki Szkoła nawigatorów Plus Ultra
Javier BarraycoaSzymon Modzelewski Wydawnictwo: Klinika Języka Cykl: Szkoła Nawigatorów - KURS NA PRAWDĘ (tom 17.2017) powieść historyczna
powieść historyczna
Szkoła Nawigatorów - KURS NA PRAWDĘ (tom 17.2017)
Klinika Języka
2017-01-01
2017-01-01
Historia-Hiszpania-Gabriel Maciejewski-Coryllus

Okładka książki Historia Katalonii Manuel Acosta, Juan Alonso, Javier Barraycoa
Historia Katal... Manuel Acosta, Juan...

Wspaniały numer z wieloma bardzo interesującymi artykułami i nie mniej ciekawymi materiałami źródłowymi po raz pierwszy przetłumaczonymi na język polski. Najbardziej inspirujący był dla mnie ten napisany przez Macieja Cieleckiego o hiszpańskim tercios. Nie, to nie o piłce nożnej, a o sposobie walki najlepszej piechoty XVI i połowy XVII wieku. Połączone z tym tematem są rozważania o obecności Hiszpanów we Flandrii. Poza tym nieznana w Polsce historia nacjonalizmu katalońskiego, wywiezienia hiszpańskiego złota do ZSRR podczas wojny domowej 1936-39, o białogwardzistach w wojnie domowej w Hiszpanii, o matce zabójcy Trockiego. I wiele innych.
Polecam szczerze i dziękuję za uwagę.

Ciekawostki i to co nie znane,a napewno nie w ksiäzkach szkolnych dla uczniöw i studentöw.Uwazam,za naprawde udana pozycja,ciesze sie juz na inne z tej serii!

Dodaj cytat z książki Szkoła nawigatorów Plus Ultra