Gdy zakwitnie w nas miłość #1

Okładka książki Gdy zakwitnie w nas miłość #1
Nio Nakatani Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Gdy zakwitnie w nas miłość (tom 1) Seria: Girls Love (Studio JG) komiksy
komiksy
Gdy zakwitnie w nas miłość (tom 1)
Girls Love (Studio JG)
やがて君になる (Yagate Kimi ni Naru)
Studio JG
2019-01-15
2019-01-15
Sara Manasterska
romans szkolne życie okruchy życia yuri manga

Jak na mój gust - przesłodzone.
Elegancka kreska i w miarę spójna historia.

Jak na mój gust - przesłodzone.
Elegancka kreska i w miarę spójna historia.

Spodziewałem się totalnej moe płycizny, a dostałem naprawdę nieźle przemyślaną opowiastkę o rodzącym się uczuciu, ale też - no właśnie - o nieprzepracowanej żałobie. Wow, takie rzeczy w GL? I to jeszcze nie potraktowane po macoszemu? Polecam, bo nieoczywista to i zaskakująco mądra rzecz. (Ocena dla całej serii)

Zupełnie mi się to nie podobało. Graficznie jest ładnie, ale relacja między dziewczynami tutaj jest taka problematyczna...

Na pewno nie będę kontynuować.

Na pewno nie będę kontynuować.

powiem tak dla każdego fana/fanki romansów ta seria książek będzie wprost idealna na maraton czytania

1 tom i już wciągnąłem się w tą historię. Cały tom szybko się czyta i to jest plus , bo się nie dłuży. Polubiłem również postacie - Yuu i Toko(główne bohaterki) , Sayaka(najlepsza przyjaciółka Toko) i koleżanki Yuu. W tym tomie Yuu na początku ma problem , bo nie wie jak odmówić chłopakowi , który poprosił Ją o chodzenie , bo wie że nikogo nie pokocha. W tej samej chwili zostaję skierowana do pomocy samorządowi i wtedy poznaję Toko , która właśnie odrzuca chłopaka. I myśli , że są takie same , bo Toko też nikogo nie pokocha , bo odrzuciła już wiele kandydatów , a także kandydatki. I dzięki pomocy Toko Yuu odrzuca chłopaka i właśnie wtedy Toko wyznaję , że mogłaby się w Niej zakochać , a Yuu nic nie rozumie. A następnego dnia Toko prosił Yuu by pomogła Jej przy wyborach , a Sayaka jest rozczarowana , że to nie Ją wybrała Toko. Jednak nie jest zła na Toko. Później Toko i Yuu wracają do domów i nagle Toko całuję Yuu. Następnego dnia Ją przeprasza , a gdy podczas zdjęć do samorządu Yuu łapie Toko za rękę ta się czerwieni i Yuu jest rozczarowana , że Toko nie jest taka jak Ona. Później obie są w kawiarni i Toko mówi , że nie poprosi Jej o chodzenie i po prostu chcę Ją kochać i Yuu nie musi Jej kochać i Yuu się zgadza. A następnie obie wchodzą do księgarni , która należy do babci Yuu i Toko jest zaskoczona i poznaję mamę i babcię Yuu i dowiadujemy się od mamy Yuu , że ta mówiła , że Toko jest śliczna. Później poznajemy rodzinę Yuu(polubiłem Jej siostrę , która sugeruję , że Yuu i Toko są parą) Świetna była scena , gdy Toko przyszła dać prezent Yuu. A pod koniec 1 tomu zbliżają się wybory i Yuu wspiera Toko i odkrywa , że Toko tylko udaję taką perfekcyjną a tak naprawdę jest przerażona , ale nie chcę nikogo zawieść i Yuu mówi , że przy Niej może być sobą ,a Toko się do Niej przytula. Ostatecznie Toko wygrywa wybory , a Yuu postawia zostać w samorządzie i dalej wspierać Toko. A ta Ją przytula i szepczę , że Ją kocha , a Sayaka odciąga Toko od Yuu. Podobały mi się w tym tomie sceny między Yuu oraz Toko i tak pewnie będzie do końca mangi. A także podoba mi się wątek Sayaka. Dziewczyna ciągle jest obok Toko i można zauważyć , że jest zazdrosna o relacje Toko i Yuu mimo , że nie mówi tego na głos.

Manga ta była dla mnie bardzo ekscytująca. Trzymała czytelnika w niepewności i ciekawości. Jedyna rzecz, która dość mi przeszkadzała to chaos z imionami, nazwiskami i bohaterami. Na początku książki trudno mi było połapać się kto kim jest i zrozumieć, która postać jak wygląda, ale po jakimś czasie wszystko stało się jasne :D

To bardzo dobry wstęp do świetnej serii yuri. Projekty postaci są bardzo ładne, a autorka umie użyć kadrowanie na swoją korzyść, tworząc różnego rodzaju klimat, czy napięcie. Najlepsze jednak są poruszane tematy. YagaKimi bierze na warsztat miłość i eksploruje ją na różne sposoby. Jest o tym jak postrzegamy to uczucie i dlaczego akurat w ten sposób. Manga traktuje temat poważnie, jednocześnie pozostając lekką i uroczą. Relacja głównych bohaterek jest fascynująca, a obserwowanie interakcji między nimi to prawdziwa przyjemność.

Dodaj cytat z książki Gdy zakwitnie w nas miłość #1