Instagram Handbook, czyli wszystko, co musicie wiedzieć o #instaświecie

Okładka książki Instagram Handbook, czyli wszystko, co musicie wiedzieć o #instaświecie Joanna Banaszewska
Joanna Banaszewska Wydawnictwo: Instacademy poradniki
poradniki
Instacademy
2018-11-01
2018-11-01
instagram instacademy

Ładnie wydany, niestety mało pomocny dla osób, które nie założyły Instagrama przed chwilą. Bardzo podstawowe informacje, nic odkrywczego dla osoby, która prowadzi konto dłuższy czas.

Po przeczytaniu książki, spadły mi zasiegi.

Po przeczytaniu książki, spadły mi zasiegi.

Instagram Handbook to część ciut większej publikacji dotyczącej instagrama. Druga część Editing tłumaczy jak poprawić jakość wrzucanych przez nas zdjęć. Sam handbook jest super wprowadzeniem do prowadzenia swojego konta na IG, oprócz bardzo oczywistych rzeczy, znalazłam tam wiele wskazówek i tipów, o których nie słyszałam nigdy wcześniej. Handbook wygląda świetnie i jest napisany bardzo przystępnym językiem. Szczerze polecam!

Zestaw książek dotyczących instagrama został mi polecony przez znajomą. Z instagrama korzystam już jakiś czas, ale bardziej do przeglądania, a chciałam zacząć pracować nad swoim profilem i zobaczyć co się wydarzy 🙂 Książka tłumaczy wszystko od podstaw i zarysowuje cały obraz w taki sposób, że poczułam, że oprócz solidnych podstaw technicznych mam wiedzę, co muszę poprawić i na co zwracać uwagę podczas rozwijania swojego konta. Polecam!
Pozdrawiam i kawusię zostawiam :)

Podręcznik skonstruowany jest w ten sposób, że wprowadza do świata Instagramu od początku, od momentu założenia profilu przez tworzenie treści i zrozumienie algorytmu. Jest świetnym narzędziem do poznania aplikacji. Dużo merytoryki napisanej luźnym, zabawnym językiem. Dla osób, które już prowadzą profile, pojawi się dużo oczywistych rzeczy, ale na pewno usystematyzuje to wiedzę. Sama pracuje w social mediach już kilka lat i z tego podręcznika dowiedziałam się kilku ważnych nowych rzeczy.
W treści zawartych jest wiele wskazówek na poprawę zasiegów profilu.
Podsumowując, cała aktualna wiedza o Instagramie w jednym miejscu, do którego można wracać. Często denerwowały mnie sprzeczne informacje w różnych artykułach w internecie, a tu wszystko jest jasne i klarowne.

Tytuł tej książki powinien brzmieć: "Instagram handbook, czyli wszystko, co musicie wiedzieć o #instaświecie, jeśli z aplikacją mieliście do czynienia krócej niż 5 minut". Niestety, z tego e-booka nie dowiedziałam się niemal niczego nowego - Asia opisała w niej absolutne podstawy (na przykład jak założyć swoje konto - serio?). Po podręczniku o Instagramie spodziewałam się przynajmniej rzetelnego i wyczerpującego opisu algorytmu rządzącego aplikacją. Niestety, dostałam jedynie krótką wzmiankę na jego temat, która dodatkowo nie była niczym nowym. Wszystkie informacje, które znajdują się w e-booku można bez najmniejszego problemu znaleźć w Internecie zupełnie za darmo. Jedynym plusem jest fakt, iż e-book jest naprawdę pięknie wydany. Ale w końcu nie po piękne strony, a po wiedzę sięgamy do tego typu poradników, prawda?

Ekstremalnie przereklamowana pozycja.

Obserwuję profil Banaszewskiej na Instagramie, stąd też dowiedziałam się o tej książce (e-booku). Autorka prowadzi swój profil ciekawie, błyskotliwie, lekko i całkiem zabawnie, pozując przy okazji na eksperta od mediów społecznościowych w tym Instagrama.

Niestety, e-book zawiera tak banalne treści, że aż trudno w to uwierzyć. Każdy, kto korzysta z internetu, nie tylko z social media, zetknął się już z "wiedzą" zawartą w tym "eksperckim poradniku' za darmo. Przeczytałam te sto parę stron na raz, w jeden wieczór, czekając aż przebrnę przez wstęp do jakiejkolwiek wiedzy i bach, koniec ebooka! Nie znalazłam NIC, czego bym nie wiedziała, a z Insta korzystam póki co może raz w mcu od niechcenia. Każdy kto zagląda tam częściej, ma tę wiedzę w małym palcu.

Jedyne co polecam, to obserwowanie profilu J.B., który jest 100000000000 razy ciekawszy i bogaty w wiedzę.
Ten ebook to nieporozumienie.

Ekstremalnie przereklamowana pozycja.

Pozycja dla osób, które nie wiedzą, jak prowadzić konto na Instagramie. Dla osoby, która robi to od dłuższego czasu niewiele przydatnych informacji. Ładna forma wizualna.

Lubię czytać recenzję na lubimyczytać. Przed zakupem tej książki (ebooka) szukałam recenzji, ale ja profilu autorki znalazłam tylko te pozytywne, więc skusiłam się i kupiłam pakiet dwóch książek w cenie 100 zł w ciągu kilku pierwszych dni od premiery. Autorka na swoim profilu na IG kreuje wizerunek eksperta w tematach Instagrama, jest bardzo pewna tego co mówi i jak mówi, że sądziłam, że przeczytanie tej książki odmieni mój instagramowy świat. Niestety tak się nie stało.
Książka jest niewielka, treści w niej jeszcze mniej, bo większość powierzchni kartek zajmuje sprytne ułożenie tekstu, dobrany odpowiednio font i zdjęcia (btw, zdjęcia ładne).
W temacie Instagrama sądziłam, że jestem na początku poznawania jego tajemnic. Mam konto od dwóch lat, publikuje głównie zdjęcia z wakacji, nie widziałam siebie jako instagramerki, postów mam może ciut więcej niż 100, a mój profil traktowałam jako pamiętnik, niż źródło zarobku.
Po uważnym przeczytaniu tej książki stwierdziłam że wiedzą chyba równam się z autorką, bo... naprawdę nic z tej książki nie wyniosłam.
Z książki dowiecie się głównie takich oczywistości jak rada, aby publikować ładne zdjęcia, dobrze je obrabiać, pisać długie i angażujące posty i w swoich działaniach nie pomijać instastory. Jest rozdział informujący o tym, że Instagram chwilowo blokuje niektóre hasztagi i jest próba opisania algorytmu Instagrama na zasadzie "ważne jest czas publikacji zdjęcia, jego jakość, zaangażowanie odbiorców, ciekawy wpis do zdjęcia, własne odpowiadanie na komentarze" - i ok, bo może niewiele więcej o tym algorytmie IG nie da się powiedzieć - nie zdziwiłabym się. No i jest info o tym, aby używać niewielkich hasztagów - to jedyna lekcja którą wyciągnęłam z tej książki.
Książkę czyta się godzinkę, raczej nie więcej i w mojej ocenie naprawdę nie warto w nią inwestować.
Jeżeli ktoś nie wie o Instagramie NIC, chciałby w jednym miejscu znaleźć info o tym, jak tej portal działa - to dla takich extremalnie początkujących użytkowników, którzy chcą zainwestować w ebooka aż tyle kasy - książka może stać się bardziej przydatna.
Ja dalej szukam na polskim rynku kogoś od kogo mogłabym się IG uczyć i aktualizować swoją wiedzę.

• E-booki
  • Instagram

Dodaj cytat z książki Instagram Handbook, czyli wszystko, co musicie wiedzieć o #instaświecie