110 ŁKS. 110 meczów na 110 - lecie Łódzkiego Klubu Sportowego

Polska Press Sp. z o.o.
2018-12-01
2018-12-01
piłka nożna Łódź Łódzki Klub Sportowy ŁKS

Pięknie ilustrowana, świetnie opisana. Obowiązkowa lektura dla Rodowitego Łodzianina:)

Książka ukazała się na sam koniec roku jubileuszowego, ale zdecydowanie warto było na nią poczekać. Twarda oprawa, ładna szata graficzna, dużo starannie dobranych zdjęć oraz treść przekazana w klarownej i interesującej formie - to tak po stronie plusów w telegraficznym skrócie. Po Remku Piotrowskim, który na co dzień zajmuje się pisaniem książek o tematyce historycznej, a ponadto pasjonuje się dziejami swojego ulubionego klubu i swojego miasta, można się było zresztą spodziewać, że całość przedstawi w sposób nader ciekawy.
Zamiast almanachu powielającego opowieści, które znane są już w większości przy okazji wcześniejszych jubileuszowych wydawnictw, tutaj patrzymy na historię jednego z najstarszych i najbardziej zasłużonych polskich klubów piłkarskich przez pryzmat 110 konkretnych spotkań. Ale ich opis to jedynie pretekst do przedstawienia znacznie szerszego kontekstu politycznego, społecznego i gospodarczego. Nie brakuje też przy tym anegdot i przywoływania sylwetek postaci już nieco zapomnianych na przestrzeni lat, które mimo wszystko cały czas zasługują na szacunek za swoje osiągnięcia - nie tylko stricte sportowe.
Myślę, że po uważnej lekturze każdy kibic ŁKS-u nieco inaczej niż do tej pory spojrzy na swoją ukochaną drużynę. Tu i ówdzie pojawi się śmiech, gdzie indziej zagości też pewnie łza w kąciku oka na wspomnienie konkretnych wydarzeń i sytuacji. Bo gdzie mowa o futbolu, tam muszą się pojawić również emocje. W tej książce też ich nie brakuje, dlatego powinna się ona spodobać fanom piłki nożnej także z innych miast.

Wyjątkowa książka, pięknie wydana.

Wyjątkowa książka, pięknie wydana.

Dodaj cytat z książki 110 ŁKS. 110 meczów na 110 - lecie Łódzkiego Klubu Sportowego