Niezwykły świat przedwojennego futbolu

historia piłka nożna dwudziestolecie sport historia sportu
historia
9788301206383
historia piłka nożna dwudziestolecie sport historia sportu

Książka to opowieść i świecie ludzi związanych z piłka. Brak tam faktografii, tabel, czy analiz taktycznych. Książka dla wszystkich, nie tylko dla fanów piłki nożnej. Szkoda tego świata przedwojennego świata, który tak nagle zniknął. Rozbawił mnie cytat, że przed wojną , wśród piłkarzy więcej było amatorów czystej niż czystych amatorów.

Jeśli do tej pory myśleliście, że przedwojenna piłka była nudna, a afery taka jak z "Fryzjerem" czy problemy z kibicami to wymysł czasów najnowszych, to niestety żyliście w błędzie, a Remigiusz Piotrowski zabiera czytelnika w podróż do II Rzeczpospolitej i obnaża przed nim wszystkie bolączki i utrapienia tamtych czasów. Bo oczywiście futbol w tamtym czasie również miał...

Tak się szczęśliwie składa, że dzięki miejscu zamieszkania z próbkami talentu literackiego Remka Piotrowskiego stykam się praktycznie codziennie, gdy sięgam po jego artykuły w prasie lokalnej. Z tym większym zaciekawieniem i tym większą niecierpliwością czekałem na premierę książki, której tematyka łączy w sobie dwa ulubione obszary zainteresowań autora: XX-lecie...

"O wielu smaczkach piłki nożnej w dwudziestoleciu międzywojennym w swojej najnowszej książce „Niezwykły świat przedwojennego futbolu” pisze Remigiusz Piotrowski.(...) Już po przejrzeniu spisu treści w oczy rzuca się szeroki dobór tematów, który okazuje się jeszcze rozleglejszy w miarę czytania książki"
Całość ➡️...

• Książki sportowe
  • Ibuk
  • Sport
  • XSport
  • Piłka nożna

Dodaj cytat z książki Niezwykły świat przedwojennego futbolu