Mamy dla Mamy. Macierzyństwo - jak to się teraz robi?

Okładka książki Mamy dla Mamy. Macierzyństwo - jak to się teraz robi? Barbara Falenta, 1200 kobiet
8,7
Mamy dla Mamy.... Barbara Falenta, 12...
Okładka książki Mamy dla Mamy. Ciąża - jak przygotować się na życiową rewolucję? Barbara Falenta, 1200 kobiet
8,9
Mamy dla Mamy.... Barbara Falenta, 12...

Ogrom AKTUALNEJ wiedzy opartej o badania naukowe, a mimo tego język, którym jest napisana jest bardzo fajny, przystępny a momentami wręcz zabawny! Miałam wątpliwości czy warto kupować kolejny poradnik parentingowy, ale po przeczytaniu cieszę się, że kupiłam!

To teraz meski punkt widzenia na tej ksiazce. Nie planwalem przeczytac zadnego poradnika parentingowego, ale moja zona nie odpuscila i kazala mi przeczytac te jedna ksiazke. I nie zaluje! Ogarnalem wszystkie najwazniejsze tematy, wiem juz o co w tym chodzi i dzieki temu bede lepiej ogarnial nowa sytuacje. Nie pasowalaby mi rola ojca, ktory nic nie wie i tylko czeka az zona...

Super książka! Zawiera dużo ważnych wskazówek dla młodych mam napisanych przystępnych językiem. Ponadto przyjemnie wydana, papier dobrego gatunku i ładna czcionka.

Dużym atutem jest fakt, że książka zawiera aktualne informacje, a nie sprzed kilkunastu lat jak inne pozycje na rynku, np. popularne "W oczekiwaniu na dziecko". Jest napisana przez polskie autorki, więc odnosi się do naszych realiów w odróżnieniu do innych książek. Dużo tematów, dużo wiedzy jak dla młodej mamy. Tego szukałam!

Po przeczytaniu tej książki (obydwu części) poczułam się dużo pewnie jako początkująca mama i nabrałam przekonania, że naprawdę dam radę. Książkę świetnie się czyta i jest w niej idealna dawka wiedzy jak na początek. Bardzo polecam.

O ile pierwszy tom ok, tak ten mnie rozczarował, niby treści dużo, ale potraktowane "po macoszemu", bez żadnych konkretów. Takie lanie wody.
Nie twierdzę, że książka jest zła, bo porusza dużo tematów i też z niej sporo skorzystałam, ale uważam, że niektóre wątki są mocno niedopracowane.

Bardzo fajnie i w sedno opisana ciąża i macierzyństwo. Bardzo mi się podoba. I chociaż Córka ma już 5 miesięcy to zerkam do książek, aby przypomnieć sobie poszczególne tematy.

Jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się na zakup tej książki (przeczytałam obydwa tomy). To piguła wiedzy, kompendium idealne dla każdej młodej mamy i każdej kobiety w ciąży. Warto zacząć przygodę z parentingowymi książkami właśnie od tej.
Mój partner też przeczytał całość i (jak to powiedział): "Czuję się 10x pewniejszy siebie jako ojciec niż wcześniej!"
Polecam...

Przeczytałam pierwszą część i tak jak zasugerowały dziewczyny-autorki zabrałam się za drugą. Druga częśc jest z dwa razy dłuższa niż pierwsza, ale mam wrażenie, że ją tak szybko przeczytałam jak pierwszą. Po prostu chciałam wszystko ogarnąć i wiedzieć do czego wracać potem. Obie części polecam wszystkim mamom! A mamom autorkom z całego serca dziękuje za ogrom wykonanej pracy!

Pomysł na obie książki bardzo fajny - ale niestety niedopracowany.
Najbardziej przeszkadzały mi powtórzenia - i pomiędzy tomami (w drugim powtarza się spora część informacji z pierwszego) i wewnątrz każdej z części, pomiędzy rozdziałami.
Brakowało mi również konkretu, za dużo jak dla mnie było treści "pitu-pitu". Miejscami miałam wrażenie, że ktoś po prostu zrobił...

• 2019
  • Poradniki