Mamy dla Mamy, tom II. Macierzyństwo. Jak to się teraz robi?

Okładka książki Mamy dla Babci i Dziadka 1200 kobiet, Barbara Falenta oraz 1200 kobiet
Ocena 8,9
Mamy dla Babci... 1200 kobiet, Barbar...
Okładka książki Mamy dla Mamy, tom I. Ciąża – jak się przygotować na życiową rewolucję? 1200 kobiet, Barbara Falenta oraz 1200 kobiet
Ocena 8,2
Mamy dla Mamy,... 1200 kobiet, Barbar...

Zestaw wszystkich książek Mamy dla Mamy czyli ta o ciąży, ta o macierzyństwie i ta dla dziadków to jest moje objawienie.

Spadły mi z nieba i oszczędziły mi ogromną ilość czasu, nerwów, pieniędzy!

Po kolei dlaczego:

Czas - nie muszę wszystkiego googlać i czytać, mam wszystko w jednej książce no a właściwie w dwóch. Wszystko jest w przystępnej, skondensowanej formie. No i przynajmniej jest aktualne, a nie książka sprzed 30 lat z zagranicy przetłumaczona na polski :) dzięki książce poznałam też super blogi autorek poszczególnych rozdziałów, np. o rozszerzeniu diety

Nerwy - mam tak, że muszę być spokojna i doczytać możliwie dużo na temat, który jest dla mnie ważny, z ciążą miałam tak samo, jakbym nie przeczytała 'wszystkiego' o ciąży to bym zwariowała i tu Mamy dla Mamy mnie uratowały bo w 2 książkach jest ogarnięte chyba z 300 tematów.

Kasa - jeżeli miałabym wydać pieniądze na kursy online, szkolenia online na wymagające na książki, które by pokryły zakres wiedzy z tej książki to bym wydała 1000 zł co najmniej. Dziękuje Ci Mamy dla Mamy, moim zdaniem i tak te książki są za tanie vs. wiedza która z nich mam. Zaoszczędzone pieniądze wydałam na wyprawkę ;) profit!

I ostatnia rzecz, której się nie spodziewałam to książka dla dziadków, to jest mega rzecz, dziewczyny jeżeli macie trudnych teściów lub rodziców, którzy w wychowaniu 'jadą' tylko frazesami i starymi modelami to kupujcie tą książkę w ciemno, nie pożałujecie!

Spadły mi z nieba i oszczędziły mi ogromną ilość czasu, nerwów, pieniędzy!

Po kolei dlaczego:

Książka jest nieco chaotyczna, przeciętnie zredagowana, można się w niej pogubić. Miałam wrażenie, że tematy są ze sobą luźno powiązane i te same treści powtarzają się po kilka razy w różnych miejscach. Nie czuć autorstwa 1200 mam, ponieważ dany temat omawiała głównie jedna osoba (najczęściej nieprzypadkowa kobieta, ekspertka w określonej dziedzinie z własnym portfolio) - brakowało mi punktu widzenia zwykłych mam i różnicy w podejściu do danego tematu, różnicy zdań.

Bardzo obszerna publikacja z zakresu rodzicielstwa. Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Poruszane są tematy co do których opinie są bardzo podzielone jak i te pozostałe. Autorki rozdziałów kontrowersyjnych podkreślają, że nie zależy im na przekabaceniu "na swoją stronę", a tylko naświetleniem tematu i ewentualnym zaproponowaniu pola do refleksji. Polecam.

Długo zbierałam się do napisania opinii o tej książce - a wszystko przez to, że trafiła do mnie późno. Żałowałam ogromnie, że nie było jej jeszcze na rynku, gdy byłam ciąży albo gdy zmagałam się z trudami macierzyństwa z maluszkiem. Jeszcze w ciąży kupiłam kilka książek, polecanych mi przez różne osoby, z których mniej więcej połowa faktycznie nadawała się na makulaturę. Ile rzeczy zrobiłabym inaczej, gdyby ta książka trafiła w moje ręce wcześniej, ileż stresu, nerwów i dezinformacji mogłoby mnie ominąć, ileż bezsensownych zakupów bym sobie odpuściła! Rzetelna wiedza z najważniejszych obszarów, trafne porady i ważne informacje - to największe atuty "Mamy dla mamy". Do tego wygodnie i zrozumiale podane i przepięknie wydane - bez naukowego bełkotu, jasno i zrozumiale, fajnie uporządkowane. To doskonała książka dla wszystkich rodziców oczekujących dziecka (tak, również dla ojców!) oraz tych, którym już powiększyła się rodzina. Polecam gorąco!

Mam w swojej biblioteczce parę książek o ciąży, macierzyństwie, ale nie były dla mnie w sposób zrozumiały napisane, żałuję, że dopiero przy drugiej ciąży znalazłam serię książek „Mamy dla mamy”. Napisane w sposób zrozumiały, konkretny dla przyszłych Mam, które pokazują możliwości, sugerują wybór, ale nie zmuszają.💖 Druga część pomaga przejść Nam przez okres macierzyństwa jak najlepiej, nie jesteśmy w tym same a najlepsze że Tatusie tez czytają.

Dużo przydatnych informacji, książka generalnie pomogła mi w stawianiu pierwszych kroków gdy zostałam mamą. Jest konkretna, łatwo wyszukać w niej interesujący nas rozdział i porusza całe spektrum tematów dotyczących dzieci/rodzicielstwa oraz wszystkiego co może nam w tej kwestii przyjść do głowy :) Niestety, są tam też takie zdania jak "jeśli dziecko musi wytrzeć podłogę po wylaniu soku, to jest to kara". Serio? :D To jakie my pokolenie wychowujemy?
Dlatego treść książki warto podzielić na dwa, nie wierzyć ślepo w każde słowo i wyciągnąć z niej to, co najlepiej odpowiada nam, rodzicom.

Fenomenalna książka, absolutny must-have dla wszystkich przyszłych mam i tatów! Kompletna dawka wiedzy w pigułce, przedstawiona w przyjazny sposób.

Polecam gorąco tę pozycję, świetne vademecum, dzięki któremu nie trzeba zaopatrywać się w liczne wydawnictwa na temat macierzyństwa. Zaskoczyła mnie ilość poruszonych tematów, na co zwrócić uwagę, co jest konieczne, a z czym można w pierwszym okresie odpuścić. Wszystkie informacje w jednym miejscu, a to sobie bardzo cenię.

Ta książka to prawdziwe kompendium wiedzy o dziecku.
Bardzo podoba mi się taka inicjatywa, gdzie specjalistki w swoich dziedzinach wypowiadają się na konkretny temat - dzięki temu informacje zawarte w książce są rzetelne i można im zaufać.

Czyta się i czyta, a ona się nie kończy :)
Jedyny problem to taki, żeby to wszystko zapamiętać ;) na szczęście dość łatwo wrócić do poszczególnych tematów.

Ta książka to prawdziwe kompendium wiedzy o dziecku.

Czyta się i czyta, a ona się nie kończy :)

Miałam inne oczekiwania co do tej książki. Skupia się ona w dużej mierze na aspekcie psychologicznym/pedagogicznym, a powtarzające się momentami treści odrobinę mi przeszkadzały.

Prawdą jest, że książka potrafi rozjaśnić wiele kwestii dotyczących macierzyństwa, ale po jej przeczytaniu mam mieszane uczucia - ani mi ta książka nie pomogła, ani nie zaszkodziła.

Barbara Falenta oraz 1200 kobiet Mamy dla Mamy, tom II. Macierzyństwo. Jak to się teraz robi? Zobacz więcej