W puszczach Afryki

2018-08-10
9788381193689

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Typowa przygoda spod pióra Verne. ,,Napowietrzna wioska'' (czy goszcząca pod tytułem ,,W puszczach Afryki''), to multikulturowa przeprawa przez lasy deszczowe w najgłębszej puszczy Afryki Środkowej. Ekspedycja, w której panowie zostają zaatakowani przez dzikie słonie, próbują odkryć tajemnicę zaginięcia doktora Johausena, co ponoć odkrył, że małpy mają język, którym się posługują. Dążymy w kierunku rzeki Ubangi, więc wiadomo, że napatoczymy się na różne zwierzęta, jak bawół czy antylopy, co posłużą za pokarm. Później spotkanie z dziwnym chłopcem, który rozmawia nierozpoznawalnym słownictwem. W sumie to lekka lektura, krótka, na jedno, góra dwa posiedzenia. Spływa wzdłuż brzegu, jak spływa po czytelniku, który oczekuje czegoś więcej niż naiwnej, młodzieżowej atrapy Afryki, w której brakuje prawdziwych wyzwań i niebezpieczeństw. Krajanie i zwierzęta wydają się tutaj takim dodatkiem, który niczego nie wnosi, albo wnosi nie wiele, by poczuć zryw serca.

Dodaj cytat z książki W puszczach Afryki