Zabójstwo przy moście

Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Audioteka kryminał, sensacja, thriller
Audioteka
2018-01-01
2018-01-01

Okładka książki Moriarty: The Remains. Tom 1 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Moriarty: The ... Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 19 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Moriarty: Tom 19 Arthur Conan Doyle,...

Cztery opowiadania z Sherlockiem Holmesem w roli głównej i towarzyszącym mu oczywiście doktorem Watsonem.
Znajdują się tutaj: tytułowe Zabójstwo przy moście, Srebrna Gwiazda, Pusty dom, oraz Przedsiębiorca budowlany z Norwood.

Opowiadania są krótkie, książkę można przeczytać za jednym podejściem, albo jak ja na części. Przez cztery dni w pracy, na dłuższej przerwie po jednym opowiadaniu i przeczytane.

Książkę niedawno przywiózł mi mój tato, po wcześniejszej naszej rozmowie o starszych książkach. Ten egzemplarz jest z 1969 roku, jest starszych ode mnie !!!
Pamiętna seria z kolibrem, zawsze były to świetne książki, znani autorzy, ciekawe tytuły. Książeczka ma zaledwie 150 stron, cieniutkie karteczki, czcionka drobna, kiedyś takie książki wydawano. Przynajmniej sporo ich się mieściło na półce 😉.

Kiedyś zaczytywałam się w przygodach Sherlocka, teraz trochę inaczej podeszłam do tej książki, ale nadal przeczytałam ją z przyjemnością i podziwem dla autora za pomysły. No i wiadomo Sherlock to Sherlock. Spodobała mi się taka trochę podróż do przeszłości, muszę spróbować z innymi autorami.

Książkę oczywiście polecam.

Mam inne wydanie.
Gibson był właścicielem kopalni złota, nie wiem czemu nazwano go tu doktorem.
Jakoby jego żonę zabiła guwernantka, co było zupełnie nieprawdopodobne. Należało raczej oczekiwać, że sam to zrobił, bowiem nienawidził żony i do tego uwodził guwernantkę.
Holmes z opóźnieniem rozwiązał zagadkę, choć i tak zdążył na czas.

Mam inne wydanie.
Gibson był właścicielem kopalni złota, nie wiem czemu nazwano go tu doktorem.
Holmes z opóźnieniem rozwiązał zagadkę, choć i tak zdążył na czas.

Mój pierwszy audiobook w życiu i to był dobry wybór :)
Łatwa historia, fajnie napisana, cudowny lektor! Lubię Sherlocka Holmesa, więc historia bardzo mi się podobała. Tak na szybko do posłuchania w wolnej chwili

Mój pierwszy audiobook w życiu i to był dobry wybór :)

Audiobook, czytany poprawnie przez Jacka Rozenka. Ogromna namiętność, nieoczekiwana miłość, wreszcie morderstwo. No i jeszcze zemsta - okrutna zemsta z głębi zranionej duszy. W tym wszystkim metodyczny i bezuczuciowy Holmes. Wciąga.

Na półkach: , , , , , , , ,

Ta lektora sprawiła, że chętnie przeczytam inne przygody detektywa Holmesa. Ciekawa zagadka.

• Kryminał
  • Literatura brytyjska