rozwiń zwiń

2019-04-26
2019-04-26
Data 1. wydania:
2018-04-04
manga yaoi dramat romans okruchy życia boys love

Manga ma śliczną kreskę. Sama historia bardzo wciąga! Obie postacie są bardzo interesujące. Posiadam osobiście ją na mojej półce i nie żałuję zakupu ^^

Po autorce "Yarichin b***h club" trzeba bylo sie spodziewac czegos z wyzszej polki. W miare dokladna kreska z glebszym cieniowaniem, oraz ciekawa fabula. W tym wypadku jest to watek, ktory pojawil sie tylko pare razy w tle, a konkretnie znecanie sie w szkole. Yaoi to nie musi byc tylko to jak czesto i w jaki sposob glowni bohaterowie trafiaja razem do lozka. Ta autorka wlasnie nam to udowadnia. (Chociaz trzeba przyznac, ze dosc otwarte, a nawet calkiem realistyczne sceny to cos czym moze sie pochwalic). Jej mangi sa wedlug mnie na nieco innym poziomie. Wyobrazcie sobie mange josei (czyli powazniejsze tematy); dodajcie do tego w miare realistyczne, porzadnie narysowane sceny seksu miedzy dwoma mezczyznami i wyjdzie Wam manga wykonana przez Ogeretsu Tanake.
Jeszcze cos co zrozumie wylacznie osoba ktora miala stycznosc juz z jakimis mangami yaoi - w tej mandze nie ma cenzury... Kazdego kto natrafil juz na biale paski, lub na kompletne zakrycie meskich czesci cial pociesze (lub zasmuce - jak kto woli) - tutaj nie ma nawet najmniejszego sladu po cenzurze. Co jest lekko dziwne mam wrazenie, ze fragmenty zblizenia na miejsca intymne sa czasem lepiej narysowane niz niektore kadry calych postaci.
Bardzo polecam, chociaz mam wrazenie, ze autorka nie wykorzystala calego swego potencjalu i z wielka checia siegne po pozostale tytuly, by sie w pelni przekonac, ze zasluguje ona na moje pelne uznanie.

P.s. Postaci sa "superslodkie" w szczegolnosci Saya. Moje ulubione trzy fragmenty to: kadr na drugiej stronie od konca z glaskaniem, w rozdziale "Final" - kadr kiedy Ogata mowi "Zalatwmy to na zewnatrz", oraz oczywiscie "JEBUT". X.D.

Najlepsza manga BL, jaką czytałam w tym roku, i w ogóle jedna z moich ulubionych. Historia jest niby prosta, ale naprawdę przemyślana i... po prostu poruszająca. Kocham w NSA wszystko - od kreski do bohaterów. To po prostu wspaniała manga.

Ogata ma w życiu jeden problem - nie umie wyrażać emocji. Wszyscy uważają, że jest nieczuły, ponieważ na jego twarzy trudno dostrzec jakiekolwiek uczucia. Do tych wszystkich nie zalicza się Saya, gość, który często odwiedza Ogatę w pracy i co noc imprezuje z inną kobietą. W wyniku zguby pewnej rzeczy zadłuża się u ochroniarza, a że nie ma pieniędzy, postanawia spłacić swój dług śniadaniami. To właśnie wtedy ukazują się jego niezwykłe umiejętności odczytywania emocji z twarzy Ogaty.

Przyjemna manga na jesienny wieczór. Opowiada o uczuciach narodzonych w wyniku zbiegu okoliczności oraz uświadomieniu sobie, że tak naprawdę ludzie zakochują się w ludziach, a nie w płciach. Jednak nie jest to tylko puchata historia o romansie dwóch mężczyzn, zanim bohaterowie dojdą do powyższego wniosku ich relacja zaliczy kilka wzlotów oraz upadków. Cień na uczucia bohaterów rzuca przeszłość Sayi, w wyniku której uważa swoją orientację za per "ohydną".

Scen erotycznych jest sporo, jednak żadna nie jest wciśnięta do mangi na siłę i bez powodu. W końcu, w prawdziwym życiu seks to jeden z elementów poznania drugiej osoby i tak też jest tutaj. Wyszło to bardzo realistycznie i lekko odbiegało od konwencji typowego yaoi, co jest na plus.
Dodatkowe punkty należą się również postaciom za to, że przełamują schemat seme-uke i naprawdę da się je polubić.

Mmmmm... bez cenzury.

Mmmmm... bez cenzury.

Ładna kreska i ciekawa historia.

Ładna kreska i ciekawa historia.

Na półkach: , , , ,

Bardzo przyjemna manga. Przeczytałam ją bardzo szybko, ale do jednego muszę się przyczepić - sceny 18+. Tak, wiem, jest to manga 18+, a ja czepiam się właśnie tego, ale gdyby to chociaż było dobrze zrobione to nie miałabym pretensji. Tutaj nie ma tej naturalności. Tworzenie scen łóżkowych przez autorkę wyobrażam sobie tak: "Jest tak uroczo i sielankowo... A narysuje gołego bohatera. A co." To naprawdę czytało mi się dziwnie, kiedy oni sobie normalnie rozmawiają, a tu naglę jeden dobiera się do drugiego, dlatego też kilka ostatnich stron mogłoby nie być, bo i tak niczego do fabuły nie wnoszą.
Ale żeby nie było, sam pomysł jest całkiem niezły, a manga jest wspaniale narysowana. Gdyby nie te nieudolne sceny łóżkowe to byłoby wspaniale.

Tanaka Ogeretsu Neon Sign Amber Zobacz więcej