Wilczki

Anna Urban
wilczki józef wilkoń ilustrator ilustracje

Okładka książki Leopantera. Historia pewnej miłości Józef Wilkoń, Piotr Wilkoń
9,1
Leopantera. Hi... Józef Wilkoń, Piotr...
Okładka książki Koci król Ewa Karwan-Jastrzębska, Józef Wilkoń
8,0
Koci król Ewa Karwan-Jastrzęb...
Okładka książki Lustro i promyk Janusz Górski, Józef Wilkoń
0,0
Lustro i promyk Janusz Górski, Józe...

Historia o odkrywaniu świata, o dziecięcej ciekawości. Napisana bardzo poetyckim językiem. Moje maleństwa jeszcze do niej nie dorosły. A może to książka dla nas rodziców?

Książki, w których występują wilczy bohaterzy, od dawna zajmują szczególne miejsce w moim sercu. W naszej domowej biblioteczce mamy już kilka takich publikacji, w niektórych przypadkach wręcz całe serie. Ta konkretna książka, poza sugestywnym tytułem odnośnie do tego, kto będzie bohaterem tej opowieści, skusiła mnie okładką - bardzo stonowaną, ale przy tym tajemniczą, może...

W “Wilczkach” nie ma przygód jak z kreskówki. Ta książka – tak jak jej ilustracje, trochę dzikie i tajemnicze – jest bliżej natury. Sam las, gęsty i ciemny, oraz mieszkające w nim zwierzęta wystarczą, by pojawiły się emocje: niepokój, ciekawość. I odrobina adrenaliny.

Piękna opowieść niemieckiej autorki to historia o odwadze i ciekawości świata. Jej bohaterami są małe wilczki. Dopełniają ją ilustracje Józefa Wilkonia, jednego z najwybitniejszych polskich artystów. Dla miłośników jego oryginalnego malarskiego stylu, to pozycja obowiązkowa!

Wspólne dziełko niemieckiej poetki, autorki książek dla dzieci i młodzieży oraz redaktorki i polskiego mistrza ilustracji to prosta i piękna zarazem opowieść o pierwszej przygodzie czterech wilczków, które, prowadzone przez najodważniejszą siostrę, wyruszają na wyprawę do lasu, gdzie przeżywają serię inicjacyjnych przygód

Czytaj...

Cudownie ilustrowana opowieść o ciekawości świata, dorastaniu, dojrzewaniu i wszystkim co jest z nim związane.
O próbie usamodzielnienia się, zrobienia tego pierwszego kroku do przodu aby wyjść spod parasola rodziców, ku temu aby odkrywać świat.
Opowieść o życiu bez zbędnych słów i ozdobników.

• Biblioteka
  • Dla szkrabów