Święty spokój. Instrukcja obsługi emocji

Sensus
2018-09-03
2018-09-03
emocje rozwój osobisty psychologia

Niestety, ale "Święty spokój" bardzo mnie rozczarował. Zafascynowałem się Jarosławem Gibasem i to bardzo. Obejrzałem niezliczone mini wykłady na YouTubie. Podziwiam wiedzę, jaką posiada autor oraz sposób prowadzenia wykładów. Choć szkoda, warto przyznać, że praktycznie cała twórczość filmowa na kanale YT, a na pewno ta najnowsza, opiera się na temacie z reguły negatywnym. Oczywiście Jarosław Gibas rozwiązuje problem, stosując studium przypadku, często działając na wyobraźni i własnych przemyśleniach odbiorcy. Wracając do opinii książki. Miałem trudność z jej czytaniem i zrozumieniem. Czasami musiałem powtarzać linijki tekstu, aby zrozumieć sens przekazu. Może audiobooki brzmią lepiej? Jeszcze nie wiem. Przyznam, że książkę odłożyłem po parudziesięciu stronach.

Czy emocje rządzą tobą, czy ty rządzisz emocjami? Czy zdarza ci się poddać niszczącej sile złości, gniewu czy lęku? To normalne, ale czy na pewno chcesz, aby to one kierowały twoim życiem?

„Święty spokój. Instrukcja obsługi emocji” to książka, która przeniesie cię w pasjonującą podróż przez świat emocji. Zrozumiesz, skąd biorą się nasze reakcje emocjonalne i jakie konsekwencje niosą za sobą. Ale przede wszystkim, nauczysz się zarządzać swoimi emocjami, zamiast pozwalać im na to, aby manipulowały tobą.

Dlaczego tak trudno jest nam opanować lęki, poczucie winy czy stres? Dlaczego emocje często wydają się nam niekontrolowalne? Ta książka rozjaśni te tajemnice i podpowie, jak nawiązać pełne zrozumienie z naszymi emocjami.

Odkryjesz, że nie musisz być ich niewolnikiem, lecz możesz stać się ich mistrzem. Nauczysz się technik radzenia sobie z negatywnymi emocjami i budowania zdrowych relacji z samym sobą. Zyskasz spokój, którego pragniesz, a jednocześnie odkryjesz, że życie pełne jest radości, miłości i pozytywnych emocji.

Ta książka to nie tylko teoria, ale praktyczny przewodnik do opanowania emocji. Dzięki niemu nauczysz się patrzeć na świat inaczej, z perspektywy spokoju i harmonii. Pozwoli ci to spojrzeć na swoje życie z zupełnie nowej strony i otworzyć się na nowe możliwości.

„Święty spokój. Instrukcja obsługi emocji” to książka dla tych, którzy chcą nauczyć się opanowywać swoje emocje i w pełni cieszyć się życiem. To także doskonała lektura dla tych, którzy pragną zrozumieć siebie i innych oraz budować trwałe i szczęśliwe relacje.

Zapraszamy do tej emocjonującej podróży, która zmieni twoje życie na lepsze. Odkryj, jak odnaleźć spokój wewnętrzny i przekształcić swoje emocje w pozytywną siłę. #ŚwiętySpokój #OpanujEmocje #ZarządzajSobą #ZrozumSwojeReakcje #NoweMożliwości #SpokójWewnętrzny #RadośćILibertad #ZmianaPerspektywy #Harmonia #SzczęśliweŻycie #PełniaEmocji #BudujZdroweRelacje #ZmianaMyślenia #OdkrywanieSamegoSiebie #ZrozumienieSiebie #PozytywnaEnergia #WewnętrznyPokój #OdkrywajSiebie #RelacjeZSobą #ZapraszamyDoCzytania #KsiążkaKtóraZmieniTwojeŻycie #EmocjeIKontrola #RozwijajSię #InspirującaLektura #SpokojnaMoc #ZachwycSięŻyciem #CzasNaZmiany #OdkryjNowePerspektywy #KsiążkaNaCzasie #OdkryjPotencjałEmocji #ZrównoważoneŻycie #BudujSpokójWewnętrzny #RozwijajSwojeEmocje #RozpocznijPodróżDoZrozumieniaSiebie #WartościowaLektura #InspiracjaDoDziałania #ZapraszamyDoCzytania #CzytajIKształtujSiebie #OdkryjSiebie #PodróżDoSpokoju #WykorzystajSwojąMoc #OpanowanieEmocji #NaszaEmocjonalnaSiła #OsiągajSpokój

Książka naprawdę wpływa na spojrzenie człowieka na swoje emocje. Jednocześnie nie jest napisana jakimś ciężkim językiem przykłady są jasne i klarowne. Zdarzają się również i śmieszne momenty.
Polecam!

Polecam!

Nawet dałbym max, gdyby nie wstawki autora o uścisku kobiet w społeczeństwie i inne podobne bzdety, które "zanieczyszczają" praktyczne wnioski z opisywanych badań oraz sposobów, jak postrzegać dane emocje. Na wstępie dostajemy informacje, że już uświadomienia sobie pewnych mechanizmów daje już jakieś efekty. Dopełnieniem mogą być praktyki/porady, które opisują daną emocję, np. osamotnienie i to, w jaki sposób wykorzystać ją na swoją korzyść.

Prosto i zrozumiale napisany poradnik o emocjach i jak sobie z tymi najbardziej trudnymi i burzącymi wewnętrzny pokój radzić. Dla mnie książka trochę zbyt przegadana, a ćwiczenia po każdej z trudnych emocji - mało konstruktywne. Dla kogoś, kto miałby je robić - wydają się bardzo pracochłonne i nie do końca skonkretyzowane. Ale na swój użytek znalazłem sporo porządkujących refleksji wartych zapamiętania.

Warto przeczytać,

Warto przeczytać,

Autor: Jarosław Gibas
Wydawnictwo: Sensus
Emocje to silne i gwałtowne uczucia, które kierują człowiekiem w kierunku danego działania, wywodzą się z danych bodźców. Na polskim rynku powstałą ostatnio wiele książek, które rozważają tematykę emocji. Wszystko jest związane z wychowaniem dzieci. Dziecko uczy się radzenia sobie ze emocjami od osób dorosłych. Nie wszyscy jednak nie potrafią w XXI wieku poradzić ze swoimi uczuciami, które nie kiedy działają w charakterze destrukcyjnym.

Nasza książka jest podzielona na dwie części. W pierwszej dowiemy się ogólnych wiadomości, na temat co to jest emocja, jak emocja działa na nasze życie, odpowiemy sobie na pytanie czym jest inteligencja emocjonalna, jakie techniki warto stosować, które pozwolą nam panować nad samym sobą, na koniec mamy możliwość poznania jak kultura świata jest nastawiona do emocji. W drugiej części mamy możliwość głębszego poznania konkretnych emocji, które działają i kontrolują ludzi oraz w jaki sposób sobie z nimi poradzić. Znajdziemy w tym dziale gotowe receptury, które pozwolą nam cierpliwie zwalczać wstyd, strach, złość, gniew, stres, zazdrość, smutek, etc.

Autor: Jarosław Gibas
Wydawnictwo: Sensus

Początek może trochę przydługi, jednak warto przebrnąć. Rozdziały o poszczególnych emocjach bardzo dobrze napisane. Idealna książka dla osób, które o emocjach wiedzą niewiele, czyli wbrew pozorom dla wielu z nas. Polecam.

Początek trawiło mi się ciężko. Opisy poszczególnych emocji dla mnie - dobrze skonstruowane. Niezbyt długie, ze sporą ilością odniesień do badań (za co duży plus).

Audiobook niestety nie do strawienia, może gdyby czytał lektor a nie autor.... Nic do wyciągnięcia z tej książki . Dla mnie książka o niczym

• Storytel
  • Psychologia