rozwińzwiń

Doktor Proktor i wielki napad na bank

Okładka książki Doktor Proktor i wielki napad na bank Jo Nesbø Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Doktor Proktor i wielki napad na bank
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Doktor Proktor (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Doktor Proktor (tom 4)
Doktor Proktor og det store gullrøveriet
Wydawnictwo Dolnośląskie
2019-04-03
2013-10-09
Iwona Zimnicka
Doktor Proktor Jo Nesbø

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Szalona jak wszystkie książki o Bulku, Lisie i Doktorze Proktorze!

Szalona jak wszystkie książki o Bulku, Lisie i Doktorze Proktorze!

Wróciłem do Doktora Proktora i nie żałuję. Kolejna zabawna część, choć chyba nieco słabsza od Proszka Pierdzioszka. Polecić jednak można młodym jak i nieco starszym czytelnikom jak ja ;-)

Bardzo dobrze się czyta, będę wracać

Bardzo dobrze się czyta, będę wracać

Najgorsza z serii, nie jest nudna, ale jakoś mi się nie spodobała.

Najgorsza z serii, nie jest nudna, ale jakoś mi się nie spodobała.

Nie podobała mi się, ale nie była nudna.

Nie podobała mi się, ale nie była nudna.

Trzecia pozycja z tej serii, Syn (10 latek) chętnie przeczytał.... nie wiem czy to zależy od humory dziecka czy od tekstu lektury, ale czasem chętnie opowiadał historie bohaterów a czasem nic... tak jak by nie było w książce nic atrakcyjnego. Ale może to mylne odczucie.
POLECAM

POLECAM

Bardzo fajna sria dla dzieci od Nesbo, chociaż dorośli z pewnością też będą mieć dużo uśmiechu, przy czytaniu. Osobiście czasami tak mnie bolał brzuch, że nie nie byłam w stanie czytać. Najlepiej czytać od pierwszej części. Polecam

trzyma w napieciu do konca

trzyma w napieciu do konca

Punkt za nawiązanie do Harry'ego Hole, megagigaekstraogromny punkt za nawiązanie do Harry'ego Pottera - "ta, której imię można było wymawiać tylko szeptem" ;)
Król Norwegii powierza misję odzyskania całych ukradzionych rezerw złota kraju (czyli jednej sztabki złota) jedynym znanym sobie osobom, które potrafią ocalić Świat 🌎, czyli Bulkowi, Lisie i doktorowi Proktorowi. Trop prowadzi tym razem do Londynu, gdzie bohaterowie niezwłocznie się udają. Nesbø tym razem doprowadza do sytuacji, w której Bulek musi stać się członkiem bandy złoczyńców, żeby wyciągnąć potrzebne informacje. Oczywiście na tym kończy ... przecież to logiczne, że trzeba by spróbować może rozegrać jakiś mecz piłkarski w mało znaczącej lidze ... do boju Szczęsny Długoręki and Stinking Toes :D
Na uznanie zasługują także, jak w każdej części serii, ilustracje Pera Dybviga. Niezwykle sugestywne i niekonwencjonalne jak na książkę dla dzieci.

Czwarty tom z serii, ale mój osobisty pierwszy z cyklem. Musze przyznać, że książka porwała mnie całkowicie. Jest to pewnie spowodowane doświadczeniem autora w stylu pisarskim, jednakże do tej pory pisał on dla innego grupy docelowej a pisanie dla młodszej części odbiorców nie należy do najłatwiejszych. Nie będę was trzymał w niepewności i powiem, że udało mu się całkowicie. Osobiście bardzo podobały mi się momenty w których zwracano się bezpośrednio do nas, czytelników i trochę żałowałem iż takich odniesień jest tak niewiele. Nawet odniesienia do wydarzeń z poprzednich serii nie sprawiły iż poczułem, że czegoś mi brakuje a że chcę poznać tamte przygody. A pomiędzy tymi stanami jest spora różnica. W tym tomie Doktor Proktor wraz z Lisą i Bulkiem. muszą odebrać złoto skradzione z banku narodowego. Nie będę tutaj spojlerował ale książka jest poprowadzona w sposób łatwy, czytelny i logiczny. Nie bedę mówił iż podczas przygód jakoś martwiłem się o bohaterów ponieważ wiem iż jest jeszcze piąty tom a po za tym jest to przecież kategoria "literatura dziecięca", więc na 98% nic nie powinno im się stać. Jednakowoż postacie są sympatyczne
Ok, ale przyjrzyjmy się bliżej nowemu wydaniu. Po pierwsze nie czytałem starego i nie wiem czy zmieniono treść książki dlatego pomińmy to. Książka ma dużą czcionkę oraz odstępy między wersami dzięki czemu czytanie jest łatwe i przyjemne. Zwrócę tutaj uwagę na zdjęcia w tym wydaniu które są stylizowane na rysowane przez dziecko co dodatkowo dodaje atrakcyjności całokształtowi. Okładka stoi pomiędzy miękką a twardą, nie wiem jak to się fachowo nazywa ale ja mówię na takie "półmiękkie". W dotyku jest przyjemna ale taka zwyczajna, po za lekko wypukłym i śliskim tytułem.
Jak już pisałem nie mam porównania z poprzednim wydaniem ale to mi się podoba i to właśnie w nim nabędę resztę tomów z serii.

Zapraszam również na mojego bloga:

• 2022
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • 2020
  • 2019

Dodaj cytat z książki Doktor Proktor i wielki napad na bank