Komnata Szeptów

Okładka książki Komnata Szeptów Agnieszka Stelmaszyk
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Komnata Szeptów
Agnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Kroniki Archeo (tom 9) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kroniki Archeo (tom 9)
Zielona Sowa
2015-10-21
2015-10-21
kroniki archeo agnieszka stelmaszyk

Okładka książki Sekret białej damy Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Sekret białej ... Anna Oparkowska, Ag...
Okładka książki Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Ag...

Okładka książki Porwanie Prozerpiny Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Porwanie Proze... Anna Oparkowska, Ag...
Okładka książki Dom tajemnic Chris Columbus, Ned Vizzini
Dom tajemnic Chris Columbus, Ned...
Okładka książki Starcie światów Chris Columbus, Chris Rylander, Ned Vizzini
Starcie światów Chris Columbus, Chr...

Perły Radziwiłłówny

Książki autorki zaliczyć można do rozbudzających w dzieciach ciekawość świata. Na pewno zmieniają oblicze nauki w szkole na pozytywniejsze- wedle zasady, iż czego dziecko nie dowie się od nauczycieli, to doczyta w znacznie ciekawszej wersji- serii Archeo i pozostałych.

Książka która trzyma w napięciu,tak że chce się ją czytać do ostatniej strony. Przeplata się tam kilka historii,które coś łączy. Jeśli chcecie się dowiedzieć co jest tylko jeden sposób żeby się dowiedzieć-trzeba koniecznie przeczytać tę książkę i przeżyć z jej bohaterami niezapomnianą przygodę.

Bardzo dobra książka, choć nie specjalnie wyróżnia się na tle innych książek cyklu. Jednak jak zwykle mamy wciągającą czytelnika zagadkę kryminalną z historią w tle. Tym razem autorka nie szuka miejsc odległych i egzotycznych, lecz zabiera nas do stolicy Litwy - Wilna, a także do mrocznego szkockiego zamczyska i Londynu w którym jedni z głównych bohaterów serii są śledzeni. ponadto nowe, ciekawe postacie i zapoznanie się z ciekawym krajem jakim jest pobliska nam Litwa. Akcja książki przelatuje nawet nie wiadomo kiedy i już jesteśmy przy zakończeniu, które daje nam wiele odpowiedzi, ale też trochę nowych pytań.

Jedna z gorszych części, na której skończyłam czytanie tej serii. Już od 7 tomu wszystko robi się monotonne, nudne i przewidywalne. Nic nadzwyczajnego, ani wciągającego. Czytałam ją jak było tylko 10 tomów i chciałam po prostu skończyć serię bo rozpoczynała się naprawdę w porządku ale nie dałam rady. Aktualnie jest 12 tomów i jeśli za rok nie będę już pamiętać o czym było i nie będę miała co czytać to do tego wrócę.

Kolejna przygoda z historycznym tłem. Tym razem większość wydarzeń odbywa się na Litwie, a ich początek ma miejsce w XVI w. Anglii, na dworze Elżbiety I, która pragnie wzbogacić swoją prywatną kolekcję klejnotów o perły zmarłej Barbary Radziwiłłówny. Gardnerowie i Ostrowscy spotykają się w Wilnie, gdzie różne sprawy, zarówno z przeszłości, jak i teraźniejszości wychodzą na jaw.

Czytając 9 tom, odniosłem wrażenie, że Agnieszka Stelmaszyk może pisać Kroniki Archeo, dopóki nie zabraknie miejsc na Ziemi, do których mogliby się wybrać archeologowie wraz z dziećmi 😉
Po raz kolejny dostajemy sprawnie opowiedzianą historię, pełną zagadek, interesujących postaci i ciekawych miejsc.

Polecam!

Zaczną się robić bardzo monotonne i jest się w stanie wszystko przewidzieć.

Zaczną się robić bardzo monotonne i jest się w stanie wszystko przewidzieć.

Polecam dziewiąty tom książkowej serii o dzieciach archeologów.

Polecam dziewiąty tom książkowej serii o dzieciach archeologów.

Fajna książka. Szybko się czyta.

Fajna książka. Szybko się czyta.

Bardzo dużo się dzieje, początek może wprowadzić niemały mętlik, potem wszystko się układa. Jeden z ciekawszych tomów.

Kocham całą serię i czekam na następne części

Kocham całą serię i czekam na następne części

• 2017

Dodaj cytat z książki Komnata Szeptów