rozwińzwiń

Malutki Lisek i Wielki Dzik. Tamtędy

Okładka książki Malutki Lisek i Wielki Dzik. Tamtędy Berenika Kołomycka
Okładka książki Malutki Lisek i Wielki Dzik. Tamtędy
Berenika Kołomycka Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Malutki Lisek i Wielki Dzik (tom 4) komiksy
48 str. 48 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Malutki Lisek i Wielki Dzik (tom 4)
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2018-09-19
Data 1. wyd. pol.:
2018-09-19
Liczba stron:
48
Czas czytania
48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328134690
Tagi:
przyjaźń przygoda
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Paneuropa. Solidarni z Ukrainą Daria Bairamova, Igor Baranko, Berenika Kołomycka, Grzegorz Pawlak, Robert Służały, Wojciech Stefaniec, Dominik Szcześniak, Rafał Szłapa, Przemysław Truściński, Dana Vitkovska
Ocena 5,9
Paneuropa. Sol... Daria Bairamova, Ig...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 1 (61) / 2023 Ai Weiwei, Charles Bukowski, Artur Domosławski, Lauren Groff, Igor Jarek, Magdalena Kicińska, Jan Kochanowski, Berenika Kołomycka, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Rebecca Makkai, Wojciech Nowicki, Redakcja magazynu Pismo, Wilhelm Sasnal, Jadwiga Sawicka, Wisława Szymborska, Mirosław Wlekły, Magdalena Żernicka-Goetz
Ocena 7,3
Pismo. Magazyn... Ai Weiwei, Charles ...
Okładka książki Mika i Chłodek Berenika Kołomycka, Agata Loth-Ignaciuk
Ocena 6,0
Mika i Chłodek Berenika Kołomycka,...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Borka i Sambor - Postrzyżyny Karol Kalinowski, Elżbieta Żukowska
Ocena 6,9
Borka i Sambor... Karol Kalinowski, E...
Okładka książki Borka i Sambor - Myszy Karol Kalinowski, Elżbieta Żukowska
Ocena 6,9
Borka i Sambor... Karol Kalinowski, E...
Okładka książki Giant Days #5: Jak nie teraz, to kiedy? John Allison, Max Sarin
Ocena 7,3
Giant Days #5:... John Allison, Max S...

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
34 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
862
752

Na półkach:

Już na pierwszy rzut oka widać, że Lisek i Dzik różnią się od siebie. Każdy z nich wychowywał się w innych warunkach, mają różne charaktery. W czwartej odsłonie przygód leśnych przyjaciół dowiemy się o przyjaźni z poszanowaniem różnic. Komiks pomaga najmłodszym zrozumieć czym są pragnienia i marzenia, dlaczego ludzie dążą do doskonalenia. Przyglądając się rozmowom Liska i Dzika, poznając ich wcześniejsze nieudane znajomości dowiadujemy się o problemach w relacjach czy różnych oczekiwaniach z nią związanych.

Więcej na: https://www.monime.pl/malutki-lisek-i-wielki-dzik-tom-1-6/

Już na pierwszy rzut oka widać, że Lisek i Dzik różnią się od siebie. Każdy z nich wychowywał się w innych warunkach, mają różne charaktery. W czwartej odsłonie przygód leśnych przyjaciół dowiemy się o przyjaźni z poszanowaniem różnic. Komiks pomaga najmłodszym zrozumieć czym są pragnienia i marzenia, dlaczego ludzie dążą do doskonalenia. Przyglądając się rozmowom Liska i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
552
428

Na półkach: , , ,

Przy tej części nie raz się uśmiechniecie.
Lisek i dzik poznają wolność wyboru i czym jest podejmowanie ryzyka i przełamywanie strachu.

Przy tej części nie raz się uśmiechniecie.
Lisek i dzik poznają wolność wyboru i czym jest podejmowanie ryzyka i przełamywanie strachu.

Pokaż mimo to

avatar
2340
2337

Na półkach: , , ,

Tym razem w jednej opowieść kryją się aż trzy historie. Są to wspomnienia Liska, czyli opowieść o pobycie w lesie Stepowego Wilka. Jest też historia Wielkiego Dzika, o tym, co sprawiło, że odłączył się od stada. A na koniec opowieść foki o tym jak wygląda życie w głębinach mórz oraz o problemach Langusty. Opowieści dużo, a zainteresowanie nimi zdecydowanie mniejsze. Zwłaszcza ze strony czytelnika. Graficznie również różnorodnie. Tło wykonane akwarelą przykuwa oko, natomiast bohaterowie już niekoniecznie. Trudno mi polecić.

Tym razem w jednej opowieść kryją się aż trzy historie. Są to wspomnienia Liska, czyli opowieść o pobycie w lesie Stepowego Wilka. Jest też historia Wielkiego Dzika, o tym, co sprawiło, że odłączył się od stada. A na koniec opowieść foki o tym jak wygląda życie w głębinach mórz oraz o problemach Langusty. Opowieści dużo, a zainteresowanie nimi zdecydowanie mniejsze....

więcej Pokaż mimo to

avatar
6131
3433

Na półkach:

„To czasem takie smutne i denerwujące, kiedy nie możesz się nikomu pochwalić swoim nowym odkryciem”.
„Można się łatwo przyzwyczaić do podarunków i do kogoś, kto je daje. To bardzo niewskazane, gdy chce się być wagabundą i samotnikiem”.
„Zawsze miałem wielu krewnych, którzy robili bardzo dużo zamieszania. Zdarzało mi się narzekać na ten hałaśliwy tłum. Czasami miałem już tego dosyć. Wszystko robiliśmy razem. Wszędzie chodziliśmy wspólnie. Zawsze w grupie. Marzyła mi się cisza. Fantazjowałem o tym, co będę robił, kiedy będę sam…”.
„Nasza przyjaźń jest nieustającą przygodą, a ty jesteś dla mnie bardzo ważny”.
„Wyzwania są fajne, dają siłę. Doświadczasz nowych rzeczy i coraz więcej wiesz”.
„Wiesz, co to znaczy wolość wyboru? To możliwość decydowania o tym, co się chce robić albo czego się nie chce. O tym, co się czuje albo myśli i nikomu nic do tego”.
Opowieść o przyjaźni, przywiązaniu, poczuciu samotności, nieodpowiednich znajomych, smutku i radości, poszukiwaniu przygód, szukaniu życiowych wyzwań. Pod postacią zwierząt poznajemy różne typy osobowości.
„Skąd? Dokąd? Którędy? Tamtędy?” – te pytania są tematami przewodnimi kolejnych rozdziałów pokazujących znaczenie relacji społecznych, realizowania marzeń, podejmowanie wyzwań. „Malutki Lisek i Wielki Dzik” to piękny, bardzo filozoficzny komiks dla dzieci. Historia lisa i dzika pozwala na opowiedzeniu dzieciom o ciągle rosnących pragnieniach, dążeniach do zdobycia czegoś niedoścignionego, szukania odpowiedniej przyjaźni i kiedy już wydaje się, że bohaterowie będą zadowoleni oni szukają dalej. Dopiero kontakt ze zwierzętami kierującymi się podobnymi wartościami przynosi refleksję: idealne miejsce to dom, w którym czują się szczęśliwi. Komiks pomaga najmłodszym zrozumieć podsycane pragnienia, rozwijające się marzenia i ciągłe dążenie ludzi do poprawiania otoczenia, gonienia czegoś nieuchwytnego. Autorka pozbywa się moralizowania. Ograniczenie się do opowiedzenia przygód dwóch zwierzaków będących przyjaciółmi razem pokonującymi wszelkie przeszkody, cieszącymi się życiem wydaje się podkreślać, że ważne są relacje z innymi. Ci inni mogą nam towarzyszyć we wszystkich przygodach, ale mogą też jak foki opuszczać i wędrować własną drogą.
Graficznie komiks zachwyca młodych czytelników. Berenika Kołomycka wykorzystała niepowtarzalność obrazów malowanych akwarelami. Dzięki temu ilustracje są miękkie, magiczne. Ilustracje bardzo dobrze oddają nastrój bohaterów. Wykonane akwarelami ilustracje mają specyficzny klimat i bardzo dobrze przyciągają uwagę najmłodszych. Delikatność i miękkość wywołana pociągnięciami pędzla i ciepło barw są doskonałym dopełnieniem opowiedzianej historii. Autorka pozbywa się moralizowania. Ograniczenie się do opowiedzenia przygód dwóch zwierzaków będących przyjaciółmi razem pokonującymi wszelkie przeszkody, cieszącymi się życiem wydaje się podkreślać, że ważne są relacje z innymi. Ich przyjaźń to także rozmowy o przeszłości, refleksja nad tym, co ich spotykało, dzielenie się odczuciem jak ważna jest dla nich istniejąca między nimi przyjaźń. Podkreślają to opowieściami o wcześniejszych nieudanych relacjach, w których byli nieważni, niedostrzegani i nikt po nich nawet nie tylko nie tęsknił, ale też nie zauważył, że go opuścili. Myślę, że to piękna i pouczająca opowieść do czytelnika w każdym wieku. Młodsi znajdą tu interesujące przygody dwójki przyjaciół, dostaną opowieść o tym, że niektóre znajomości po prostu się kończą i taki jest bieg rzeczy, że czasami trzeba coś w życiu zmienić, aby móc poznać przyjaciela na całe życie lub zapewnić sobie bezpieczniejsze życie. „Malutki Lisek i Wielki Dzik. Tamtędy” to kolejny pouczający komiks autorki.

„To czasem takie smutne i denerwujące, kiedy nie możesz się nikomu pochwalić swoim nowym odkryciem”.
„Można się łatwo przyzwyczaić do podarunków i do kogoś, kto je daje. To bardzo niewskazane, gdy chce się być wagabundą i samotnikiem”.
„Zawsze miałem wielu krewnych, którzy robili bardzo dużo zamieszania. Zdarzało mi się narzekać na ten hałaśliwy tłum. Czasami miałem już...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1231
814

Na półkach: , , ,

Czwarty tom pochłonięty błyskawicznie (za szybko!) i już zaczynam tęsknić za tą poruszającą dwójką przyjaciół z odmiennych plemion gatunkowych. Chciałbym znać kolejne przygody mądrego dzika i melancholicznego liska, ale trzeba czekać - zaczekam, bo kocham tę przygodę, tę akwarelową, kobiecą kreskę, tę niezwykłą atmosferę oraz niezapomniane chwile. Autorka porusza kolejne ważne kwestie dla młodszych odbiorców, że nie każdy został stworzony do samotności, jak wilk stepowy, że nie zawsze będziemy czuć się potrzebni, że czasem musimy zaryzykować, aby nie popaść w zmartwienie. To nie jest tam jakaś wydumana edukacja, lecz realny problem wartości człowieka - nie szukajmy niezależności na siłę, jeśli czujemy się smutni bez oparcia w drugim człowieku (w tym wypadku zwierzęcia). Odważny dzik wysuwa się na plan pierwszy, ponieważ to on podkreśla, jak ważne są relacje z innymi, i jeśli nie są one satysfakcjonujące, musimy szukać miejsca tam, gdzie będziemy szczęśliwi - trafił pod jabłonkę (patrz, tom 1),co okazało się strzałą w dziesiątkę, bo znalazł to, czego nie mógł odnaleźć u swoich pobratymców, a lisek, z małego cwanego liska wyrósł na dojrzałą jednostkę, która nie potrafi obejść się bez przyjaciela i potrafi się do tego przyznać. Piękna historia, którą polecam każdemu. Moja ulubiona seria dziecięca, to na pewno.

Czwarty tom pochłonięty błyskawicznie (za szybko!) i już zaczynam tęsknić za tą poruszającą dwójką przyjaciół z odmiennych plemion gatunkowych. Chciałbym znać kolejne przygody mądrego dzika i melancholicznego liska, ale trzeba czekać - zaczekam, bo kocham tę przygodę, tę akwarelową, kobiecą kreskę, tę niezwykłą atmosferę oraz niezapomniane chwile. Autorka porusza kolejne...

więcej Pokaż mimo to

avatar
519
160

Na półkach:

Lubię tę serię.

Lubię tę serię.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    38
  • Chcę przeczytać
    14
  • Komiks
    7
  • Posiadam
    6
  • Komiksy
    4
  • Biblioteka
    2
  • 2018
    2
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
    1
  • 130.17 Komiksy - Malutki Lisek i Wielki Dzik
    1
  • For kids
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Malutki Lisek i Wielki Dzik. Tamtędy


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,3
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Świat Akwilonu: Magowie: Eragan. Tom 02 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Ocena 6,0
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...

Przeczytaj także