Camp Pozzi. GROM w Iraku

Bellona
2018-10-03
2018-10-03
GROM Irak reportaż

Książka warta przeczytania. Autor w ciekawy, przystępny sposób opisuje nam wycinek swojej rzeczywistości z czasów, gdy był operatorem jednostki GROM. Jeśli ktoś spodziewa się szczegółowych opisów z różnych akcji to nie znajdzie tego w książce. Z wiadomych względów nie jest to możliwe. Otrzymujemy za to trochę realiów żołnierzy z czasów misji w Iraku, ich świetną współpracę z Navy SEALs, ogólne zarysy różnych akcji. Widzimy świat wojny i jej realiów okiem żołnierza, który jest świetnie wyszkolony, pewny swoich umiejętności i dumny z pracy którą wykonuje. Ludzie, którzy trafili do GROM przeszli twarde szkolenia, świetnym przykładem jest tu historia Strażaka. Czytając o nim chwilami się wzruszałam, chwilami płakałam ze śmiechu. Mając tak zdeterminowanych, twardych żołnierzy mogę śmiało powiedzieć że mamy prawo a wręcz obowiązek czuć dumę z tej formacji. Jednocześnie ukazanie realiów w jakich funkcjonowali nasi chłopcy w Iraku- to przysłowiowy nóż w kieszeni się otwiera- indolencja, głupota i krótkowzroczność niektórych polityków i niestety dowódców wojskowych była wręcz porażająca. Można mówić że Polacy dają radę w każdych warunkach, że mamy ułańską fantazję ale wysyłanie na wojnę ludzi bez odpowiedniego przeszkolenia czy czegoś tak oczywistego jak sprzęt to już skrajna głupota. Mimo takich i innych okoliczności udało się stworzyć grupę ludzi, którzy są profesjonalistami, robią swoją robotę i stanowią team bez wątpienia szanowany na świecie, nawet nie wiem czy nie bardziej niż w naszym kraju. Szacunek !!

Bardzo dobrze się czyta, ciekawie napisana.

Bardzo dobrze się czyta, ciekawie napisana.

Naval w ciekawy sposób opowiada o swoich dawnych operacjach w Iraku, które opierały się na współpracy GROM-u z Navy Sealsami i innymi doskonale wyszkolonymi zagranicznymi służbami bezpieczeństwa, przeciwko Saddamowi Husajnowi 😊 Mimo że nie interesowałam się tą tematyką, książka od razu mnie wciągnęła 😊

Prosty język, ciekawe wątki. Luki w tekście dodają lekkiego dreszczyku ciekawości.

Bardzo dobra książka. Szybko się czyta. Ogrom informacji i realiów pola walki i rzeczywistości GROMowca. Piękne wstawki krytyczne wobec kadry Wojska Polskiego. Warto przeczytać!

Prosty język. Lekko się czyta. Osoby lubiące tematykę obecnych wojen i służb mundurowych wciągnie ta książka

Spodziewałem się czegoś innego, spodziewałem się reportażu który dostarczyłby mi sporej dawki informacji. Otrzymałem wspomnienia spisane po łebkach, napisane bez akcji, bez sensacji, z małą ilością konkretów. Można przeczytać np. podczas jazdy komunikacją miejską.

Kolejne wojna, kolejna praca, kolejne doświadczenie.

Kolejne wojna, kolejna praca, kolejne doświadczenie.

Kolejna pozycja od Navala. Po prostu lubię tego autora i to, co wychodzi spod jego pióra. Lekka forma, ciekawe historie, prosty język i dreszczyk emocji. Nie ma tutaj zbędnych opisów, jest dynamika i konkret.

Polecam pozycje od autora, wszystkim którzy interesują się wojskiem, GROMem, misjami! :)

Czuję się dumny czytając o jednostkach polskiego GROMu, który jest w czołówce służb specjalnych całego świata. Walczy obok najlepszych, jest wzorem dla innych....

Wojna to nie film akcji, żołnierz to nie aktor, który wstaje z fotela i wygrywa bitwę, a jego największym zmartwieniem jest czy nie popsuła się mu fryzura. Naval po raz kolejny w prosty, dosadny sposób opowiada ile potu, krwi i wyrzeczeń wymaga bycie żołnierzem - żołnierzem sił specjalnych