Mewka

Dominik Sokołowski Wydawnictwo: Storytel Original kryminał, sensacja, thriller
Storytel Original
2018-07-13
2018-07-13
kryminał thriller audiobook storytel original

Z ksiązki wyłania się dość przygnębiający obraz policji. Komisarz Robert Baranowski, najlepszy śledczy w Gdańsku, ma na swoim koncie dziwny, podejrzany zgon zatrzymanego pedofila. Komisarz i jego partner , aspirant Kozieł, wyprowadzili pedofila do łazienki i potraktowali paralizatorem, by wydobyc od niego, gdzie przetrzymuje uprowadzonego przez siebie chłopca. Mimo wezwania pomocy pedofil zmarł, sprawe zatuszowano i komisarz wyszedł obronna ręką. Jednak jedna z funkcjonariuszek ze służb powołanych do badania takich spraw ma wątpliwości i zaczyna prowadzic swoje prywatne śledztwo. Nie zaprzestaje go mimo gróżb słownych i fizycznych.Posuwa sie nawet do psychicznego znecania sie nad ciężarną żoną jednego z policjantów, którego podejrzewa o to, ze pomagał Baranowskiemu w torturowaniu pedofila. Z jednej strony mamy więc policjanta, który przekroczy wszelkie granice, choć czyni to w słusznej sprawie, a z drugiej służbistkę, która również sięga po nieetyczne, wręcz nieludzkie, metody, by wyplenić zło w policji. To dla mnie najciekawszy wątek w tej powieści.

Ciekawa historia, nietuzinkowy i niekryształowy policjant oraz świetna interpretacja tekstu w wykonaniu Borysa Szyca.

Doprawdy.... nie mogę się pozbyć tych tekstów- klaczka, ujeżdzanie, spuściłaś wodę itp. itd. - jest tego trochę - niestety. Nie przepadam za instrumentalnym traktowaniem ludzi, Baranowski nie zyskał mojej sympatii.
Książka jak dla mnie nudna.

Książka jak dla mnie nudna.

Realistyczne opisy, nawiązujące do rzeczywistych zdarzeń, dobrze opisana służba, powiązania i priorytety. Świetne dialogi i ciekawa zagadka kryminalna. Trochę za długie i szczegółowe opisy ubrań i podbojów miłosnych :)

Początek to mozolna robota policyjna, ale wprowadza ona świetnie w klimat. Z biegiem czasu akcja przyspiesza i pojawiają się nowe wątki. Dodatkowym atutem jest wplatanie w czasie rzeczywistym autentycznych wiadomości z tamtych czasów, co nadaje całej historii więcej autentyzmu. Szyc jako lektor sprawdza się tu doskonale. Czekam z niecierpliwością na kolejny sezon i polecam.

Czyta się dobrze, ale nie rewelacyjnie. Fabuła jest w porządku, ale nie powala, nie do końca zaskakuje. Podoba mi się miejsce akcji, realistycznie opisane - w każdym razie dla mnie, gdańszczanki, duży plus. Mam wrażenie, jakby autor chciał nawrzucać do tej książki wszystkiego po trochu (z naciskiem na rzeczy, które mogą szokować); znajdziemy tu piękne kobiety, przystojnych mężczyzn, seks, duże pieniądze, wątek arabski, kościelny, pedofilski, celebrytkę, prostytucję, porwanie, igranie z prawem... Brakuje mi tu trochę możliwości, żeby czytelnik sam ocenił postępowanie Baranowskiego i Nowakowskiej - interpretacja jest podana na tacy. Mimo wszystko słucha się z zainteresowaniem, stąd moja ocena.

Klasyczny, fajny kryminał. Dobrze się czyta. Nie powala.
Główny bohater - komisarz Barabaranowski - to taki samiec alfa. Pies na baby :) Momentami irytuje. Ale to może z zazdrości :P
Duży plus za miejsce akcji - Trójmiasto. Fajnie się czyta książkę z akcją osadzoną w miejscowości w której mieszkasz.

Klasyczny, fajny kryminał. Dobrze się czyta. Nie powala.

Fajny, dobrze skrojony kryminał. + dla B.Szyca za przeczytanie. Polecam

Fajny, dobrze skrojony kryminał. + dla B.Szyca za przeczytanie. Polecam

O komisarzu Robercie Baranowskim dowiadujemy się, po pierwsze, że jest wydolny seksualnie. Po drugie, że jest przystojny i ma szósty zmysł i magnetyzm zwierzęcy. O jego wydolności intelektualnej dowiadujemy się w trakcie lektury. Priorytety ten zniewalający mężczyzna ma ustawione. Najpierw praca a potem kobiety. Te zresztą traktowane są przez niego instrumentalnie. Takich książek przeczytaliśmy wiele. A filmów obejrzeliśmy jeszcze więcej. O policjancie, któremu zdarza się przekroczyć uprawnienia a potem popaść pod mikroskop tych z wewnętrznego. Czy można usprawiedliwić łamanie reguł w szczególnych przypadkach, czy trzeba je bezwzględnie karać? Huston mamy problem. Moralny problem. Dla mnie w treści tej książki był ważny Gdańsk. Tu mieszkam, chodzę tymi ulicami i przeklinam korki dławiące miasto. Dobrze poruszać się w znajomej przestrzeni. A Baranowski to buc. Mewka natomiast, to nadmorski gatunek pani lekkich obyczajów. Książka pięknie przeczytana przez pana Szyca.Przeciętna.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Kryminał