Wczorajsza róża

Okładka książki Wczorajsza róża Daria Rajda
Okładka książki Wczorajsza róża
Daria Rajda Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Wczorajsza róża (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Wczorajsza róża (tom 1)
Wczorajsza róża
Novae Res
2018-09-19
2018-09-19
miłość zakład przyjaźń przeciwieństwa kłamstwo fikcja uczucia

Magda i Krzysiek niby nie lubili się, ale jednak coś ich do siebie ciągnęło.
Ciekawie opisana historia znajomości, znalazł się tam również wątek kryminalny.
Sięgam po dalsze losy z nadzieją na oczekiwane przeze mnie rozwiązanie.

Magda i Krzysiek niby nie lubili się, ale jednak coś ich do siebie ciągnęło.
Ciekawie opisana historia znajomości, znalazł się tam również wątek kryminalny.
Sięgam po dalsze losy z nadzieją na oczekiwane przeze mnie rozwiązanie.

To pierwszy tomik autorstwa Darii Rajdy, jaki miałam w reku, przekonujący ze czasami los potrafi płatać niespodziewane figle.Te z kolei mogą mieć ogromną moc zmieniania naszego nastawienia i jeszcze większy wpływ na nasze życie.
Magda Nawrocka jest młodą, poukładaną i inteligentną kobietą, która skrada naszą przychylność juz od pierwszego spotkania.Wie czego chce i ciężko na to pracuje, łącząc naukę z pracą w firmie reklamowej. Jednak zakończenie studiów magisterskich i spotkanie ze znajomymi staje się punktem zapalnym dalszej plątaniny zdarzeń rzucających cień na jej spokojne życie.
Gdyby tylko wiedziała ,ze to tej właśnie nocy, na tej imprezie i akurat z nim pójdzie na taki zakład...Ale nie wiedziała.
Była tam i był on.Zaś los chciał,ze wybrali ten sam pokój hotelowy, w którym zatrzasnęli się na całą noc.I to podczas tej nocy, pod impulsem chwili przyjęła zakład zaproponowany przez Krzyśka i cóż, przegrywa go.Od tego momentu wszystko się zmieniła a życie bohaterki nabiera zawrotnego tempa.W pracy zmienia się szef, niespodzianie otrzymuje awans, tajemnice niczym zlecenia, zaczynają się nawarstwiać a kolejne układy stają się codziennością.I może nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że w epicentrum tych zdarzeń jest nie tylko Magda ale i Krzysiek, którego ta szczerze nie darzy zbytnią sympatią.
A jednak, sploty wydarzeń tworzą między nimi sieć na tyle silną, że mimo szalejących w nich oporów, kłamstw i gier pozorów - stają się sobie coraz bliżsi.I niezależnie od tego jak bardzo temu będą zaprzeczać oplata ich ona do tego stopnia, że obojgu będzie ciężko się z niej wyplątać...Ale i tym razem los wkracza ze swoim niecnym planem.Stawia bowiem na ich drodze piękną Klarę, która namiesza nie tylko w firmie ale w doskonałym układzie Magdy i Krzyśka... Zaczynając czytać tą powieść miałam wrażenie, że fabuła będzie przewidywalna i niczym mnie nie zaskoczy.A tymczasem, wierzcie mi zaskoczyła.To ciekawie rozrysowana historia, w której nie brakuje zwrotów akcji, wątków mafijnych i wzruszeń...

Kobieta i mężczyzna, który nie pałają do siebie sympatią, dwa przeciwstawne charaktery, dwa poranione serca i pewien niespodziewany zakład, który prowadzi do zaskakującego zakończenia. W brew pozorom nie jest to zwykły romansik jakich wiele, mamy tutaj wątek sensacyjny, który nadaje smaczku całej historii (choć jak dla mnie trochę mało rozwinięty). Bohaterowie podejmują decyzje, które wciągają ich w coraz większą spiralę kłamstw. Jak to wszystko się zakończy ? Sama jestem ciekawa, bo w tej książce jeszcze się tego nie dowiedziałam, muszę przeczytać część drugą ;)

„Teraz już nic nie będzie takie jak dawniej, bo wszystko to, co było wczoraj, dziś jest niczym wczorajsza róża, lekko przyschnięta, z osłabionymi kolcami”

„Wczorajsza róża” to debiutancka powieść autorki i zarazem moje pierwsze spotkanie z jej piórem. Cieszę się, że dostałam propozycję zapoznania się z historią Magdy i Krzyśka, bo była to naprawdę udana podróż.

Magda to młoda i ułożona kobieta, skupiona na studiach i pracy. Wierzy w prawdziwą miłość, podziwia ludzi za ich szczerość i ciężką pracę. Jest też całkowitym przeciwieństwem Krzysztofa. Mężczyzna uważany za doskonałego podrywacza, nie wiąże się z kobietami, a kontakt z nimi ogranicza do niezobowiązujących przygód na jedną noc.

Nie mają ze sobą nic wspólnego, no może poza niechęcią do siebie nawzajem. Jednak wszystko zmienia się jednej nocy, gdzie głupi zakład zmienia całkowicie sytuacje między nimi. Każde kolejne spotkanie sprawia, że wplątują się w pełną niedopowiedzeń i kłamstw relację, z której nie może wyjść nic dobrego.

***

To, co pierwsze rzuca się w oczy w tej historii, to bardzo lekki i prosty styl, jakim posługuje się autorka, co sprawia, że książkę czyta się z przyjemnością. Właściwie jedyną rzeczą, która zaczęła mnie męczyć po jakimś czasie, było zbyt wiele stwierdzeń w stylu „Nie spodziewałam się” czy „Wtedy nie wiedziałam jeszcze”, ale nie jest to coś, co znacząco obniżyło ocenę książki.

Historia Magdy i Krzyśka była zdecydowanie zaskakująca. Bo, o ile spodziewałam się romansu, w jaki mogą się wplątać, tak konsekwencje tego, jak i późniejsze decyzje i zachowania bohaterów całkowicie zbiły mnie z tropu. Oprócz wspominanego romansu w tej książce, mamy też wątek sensacyjny, który dodaje tej historii dreszczyku emocji.

Patrząc na całokształt, zdecydowanie jest to udany debiut. Tajemniczy, seksowny, naprawdę fajnie napisany. Jestem ciekawa, jak potoczą się losy bohaterów i jak tylko znajdę czas, z pewnością przeczytam drugi tom, by przekonać się, czy bohaterowie odnajdą w końcu szczęście.

Książkę jak najbardziej POLECAM :)

Magda to...

„𝚃𝚎𝚛𝚊𝚣 𝚓𝚞𝚣̇ 𝚗𝚒𝚌 𝚗𝚒𝚎 𝚋𝚎̨𝚍𝚣𝚒𝚎 𝚝𝚊𝚔𝚒𝚎 𝚓𝚊𝚔 𝚍𝚊𝚠𝚗𝚒𝚎𝚓, 𝚋𝚘 𝚠𝚜𝚣𝚢𝚜𝚝𝚔𝚘 𝚝𝚘, 𝚌𝚘 𝚋𝚢ł𝚘 𝚠𝚌𝚣𝚘𝚛𝚊𝚓, 𝚍𝚣𝚒𝚜́ 𝚓𝚎𝚜𝚝 𝚓𝚞𝚣̇ 𝚗𝚒𝚌𝚣𝚢𝚖 𝚠𝚌𝚣𝚘𝚛𝚊𝚓𝚜𝚣𝚊 𝚛𝚘𝚣̇𝚗𝚊, 𝚕𝚎𝚔𝚔𝚘 𝚙𝚛𝚣𝚢𝚜𝚌𝚑𝚗𝚒𝚎̨𝘵𝚊, 𝚣 𝚘𝚜ł𝚊𝚋𝚒𝚘𝚗𝚢𝚖𝚒 𝚔𝚘𝚕𝚌𝚊𝚖𝚒.”

Magda niedawno skończyła studia i pracuje w jednej z firm należących do rodziny Krzysztofa Salwarowskiego - mężczyzny, którego od zawsze nie lubiła. Gdy na jednej z imprez oboje przez przypadek zatrzaskują się w jednym z hotelowych pokoi, wszystko pomiędzy tym dwojgiem się zmieni. Oboje będą musieli od teraz stawić czoło swoim przekonaniom i uruchomią lawinę kłamstw i niedopowiedzeń. Czy w świecie fałszu można znaleźć miejsce na prawdziwą miłość ? Czy oboje zdołają odnaleźć swoje uczucia ?

Myślałam, że to będzie zwykła historia o tym, że przeciwieństwa się przyciągają
zakończona oczywiście happy endem, ale to co tutaj zastałam przerosło moje najśmielsze oczekiwania. 😲
„Wczorajsza róża” to naprawdę ciekawa powieść, przy której nie ma czasu na nudę: intrygi, szemrane towarzystwo, los, który sprawia, że ścieżki naszych bohaterów ciągle się splatają, a to tylko początek ich zwariowanej historii. 😊
Książkę czyta się naprawdę bardzo szybko, ciągłe zwroty akcji po prostu nie pozwalają się od niej oderwać, a zakończenie pozostawia wiele pytań .
Polecam ją osobą, które lubią nietuzinkowe i oryginalne romanse, napewno się wam spodoba.

Dwójka głównych bohaterów Magda i Krzysiek to ogień i woda.Ona to pełna ciepła,sympatyczna, szczera, uczciwa, stateczna dziewczyna, która wierzy w prawdziwą miłość, szczerość i wierność, a on to wytrawny kobieciarz i podrywacz traktujący niezobowiązująco związki z kobietami,dla niego to przygody na jedną noc.Czy ich dwoje łączy niechęć do siebie, którą wzajemnie żywią.
Na wstępie chce napisać, że ta historia wzruszyla mnie i wciągnęła bardzo. Styl autorki bardzo ładnie, ciekawie napisała swoją własną powieść.
Zachwycila mnie, trudno było mi się oderwać od lektury.
To był udany debiut,piękna, ciekawa i wspaniała lektura odpłynęłam z powieścią.
Czyta się super.

Na...

Naciągane 5.
Szacunek za napisanie książki plus za lekka historię, przy której można odpocząć minus za zdania, które wyglądają jak kopiuj i wklej, gdy główna bohaterka cały czas mówi to samo:
Nie spodziewałam się
Wiedziałam o tym
Czułam że coś jest nie tak
Historię czyta się szybko i nie mamy ochoty książki rzucić w kąt.

Jednakże mała korekta by się przydała i byłoby idealnie

Naciągane 5.
Nie spodziewałam się
Wiedziałam o tym
Czułam że coś jest nie tak
Historię czyta się szybko i nie mamy ochoty książki rzucić w kąt.

Jednakże mała korekta by się przydała i byłoby...

Książka swoją premierę miała jakiś czas temu, ale dzisiaj skończyłam ją czytać i bardzo mi się podobała.

Głównymi bohaterami są Magda i Krzysztof. Dwie różne planety, ogień i woda, odmienne poglądy i charaktery. A jednak przyciaganie między nimi jest wielkie.

Noc spędzona w hotelu, pewien układ i kłamstwa, którymi karmią wszystkich dookoła, przewracają ich życie do góry nogami.

Emocje, romans, odrobina sensacji jest tym co znajdziemy w powieści.
I zakończenie, zaskoczyło i to bardzo.
Przedemną drugi tom i mam nadzieję, że się wiele w nim wyjaśni.
Bardzo polecam !!!

Przeczytałam i... chcę więcej! Cieszę się, że jest drugi tom, bo inaczej nie wytrzymałabym z ciekawości.

"Wczorajsza róża" to rewelacyjny debiut pani Darii Rajdy, która funduje nam niezły rollercoaster. Nie tylko znajdziecie tu historię obyczajową i romans, ale także element sensacyjny i mafijny. Z jednej strony książka wydaje się przewidywalna, z drugiej zaskakuje nas z każdą stroną. Autorka miała świetny pomysł na historię, który zrealizowała. Wszystko jest dobrze przemyślane, nic nie dzieje się w tej książce przypadkowo. Dobrze wykreowani bohaterowie i lekkie pióro autorki, które pokochałam. Czego chcieć więcej? Dla mnie historia Magdy i Krzyśka jest idealna do ekranizacji. Jestem ciekawa jak reżyser przedstawiłby losy bohaterów. Ja powiem jedno. Ta książka jest warta uwagi i jeśli nie chcieliście jej czytać - musicie zmienić plany.

Spędziłam z nią jeden wieczór. Tak szybko się ją czyta, pochłania w całości i przyciąga do siebie. Czy to nie świadczy o tym, że książka jest naprawdę świetna?

Główną bohaterkę, Magdę Nawrocką niedawno zostawił Kamil. Jej "ideał faceta", który po pięciu latach związku stwierdził, że nie ma między nimi "iskrzenia" i zostawił Magdę dla długonogiej dziewczyny w czerwonych szpilkach.
Magda jest dziewczyną poukładaną, rozsądną i inteligentną. Po studiach nadal pracowała w firmie reklamowej, w której szef wykorzystywał pracowników do wielu zadań.
Pewnego dnia Magda spotyka się z znajomymi ze studiów na imprezie z okazji ukończenia studiów magisterskich.
Kiedy wraca do swojego pokoju w hotelu "Czarny Diament" spotyka tam Krzyśka Salwarowskiego, którego dąży ogromną niechęcią.
Krzysiek to typ macho, lovelas, który traktuje kobiety jak przygodę na jedną noc.
Magda nienawidziła takich mężczyzn jak Krzysiek. Przystojny, wygadany, bogaty, popularny, idealny kochanek nie angażujący się w związki. Lubił dobrze zabawić się i tylko mu w głowie imprezy.
Los sprawił im psikusa, bo oboje zatrzasnęli się w pokoju hotelowym.
Krzysiek wpada na głupi zakład, którego konsekwencje odmienią życie tej dwójki. Ich wspólna noc uruchomi lawinę różnych wydarzeń, które sprawią, że będą musieli nauczyć się tworzyć kłamstwa.
Jak zakończy się ta pełna niedopowiedzeń i tajemnic historia? Kto okaże się zwycięzcą, a kto ofiarą? I czy w świecie pełnym fikcyjnych uczuć jest miejsce na prawdziwą miłość?
W tej powieści nie zabraknie emocji, namiętności, kłamstwa, fałszu, zdrady, pięknych chwil, ale także i cierpienia.
Powieść "Wczorajsza róża" to idealna historia na film. To nie jest tylko powieść obyczajowa z wątkiem miłosnym. Jest to także powieść sensacyjna z wątkiem mafijnym.
Powieść pokazuje, żeby nie oceniać drugiej osoby po pozorach lub plotkach.
Magda postanowiła poświęcić się dla Krzyśka. On wiele dla niej znaczył i ona nie chciała zniszczyć mu życia. Krzysiek miał do spełnienia inne powinności, które perfidnie zaplanowali dla niego ojciec Klary i ojciec Krzyśka. Magda wiedziała, że z tej beznadziejnej sytuacji nie ma wyjścia, dlatego postanowiła usunąć się z jego życia.
Relacja Magdy i Krzyśka zaczęła się od początku przekrętem i taka miała pozostać.
Powieść ma swój ciąg dalszy , a że los jest przewrotny to powiem Wam, że będzie działo się, oj będzie działo się.
Nie mogłam oderwać się od tej książki.
Książkę czyta się szybko. Powieść bardzo podobała mi się, dlatego zabieram się za czytanie drugiego tomu, bo już nie mogę doczekać się, aby poznać dalsze losy bohaterów.
Uwielbiam takie powieści, a Was zachęcam do przeczytania tej genialnej powieści.

• Serie
  • Polscy autorzy

Dodaj cytat z książki Wczorajsza róża