Okładka książki Dobre matki. Prawdziwa historia kobiet, które przeciwstawiły się najpotężniejszej mafii świata Alex Perry
Alex Perry Wydawnictwo: Znak Literanova reportaż
reportaż
The Good Mothers. The True Story of the Women Who Took On the Mafia to Save Their Children
Znak Literanova
2018-09-17
2018-09-17
2018-01-01
Mariusz Gądek
mafia kalabryjska syndykat zbrodni ndrangheta kobiety

Zwyczajne włoskie dziewczyny, bardzo młodo wyszły za mąż - stały się bohaterkami. O wiele odważniejsze od mężczyzn. Kobiece męstwo. Dla kogo? Chciały ratować swoje dzieci przed mafią. O efektach poczytajcie/posłuchajcie.

Bardzo ciekawa pozycja. Ukazuje genezę i sposób działania mafii kalabryjskiej. Wskazuje na spaczone rozumienie rodziny i honoru jako czynnika trwałości mafii. Ważne jest też zwrócenie uwagi na mizoginię, zarówno wewnątrz mafii, ale też w społeczeństwie i wśród przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Brak docenienia roli kobiet w mafijnych rodzinach sprawiał, że walka z tą strukturą nie była skuteczna. Książka ukazuje, że sposobem na walkę z mafią jest zapewnienie kobietom i dzieciom bezpieczeństwa poza rodziną, wyrwanie ich z tego wyizolowanego środowiska. To zapewni wychowanie przyszłych pokoleń w innych wartościach. Bardzo polecam tę książkę.

Bardzo ciekawy reportaż. Polecam

Bardzo ciekawy reportaż. Polecam

Wiarygodny obraz świata przestępczego. Kobiety kruche jak i mocarne zarazem, wartość najwyższa.

Wstrząsająca lektura. Kiedy rodzina oznacza więzienie i podporządkowanie się żelaznym i bezwzględnym regułom. Kiedy wolność zaczyna się tam gdzie śmierć.

Niesamowita historia, ogrom pracy prokuratorskiej i udane dziennikarskie śledztwo, które zaowocowało reportażem wciągającym jak najlepszy kryminał. Jednocześnie próg wejścia jest niski - autor wyczerpująco opisuje czym jest i jak działa 'ndrangheta, więc do lektury można podejść z zerową wiedzą na ten temat.

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanek "romansów mafijnych", żeby uświadomiły sobie, jak naprawdę wygląda bycie matką, żoną i córką mafiosów. Spoiler: zupełnie inaczej, niż to wynika z wizji autorek erotyków.

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanek "romansów mafijnych",...

Świetny dokument, który czyta się lekko.

Świetny dokument, który czyta się lekko.

Dobra książka, którą bardzo przyjemnie się czyta - jak dobry kryminał.

Dobra książka, którą bardzo przyjemnie się czyta - jak dobry kryminał.

Smutne i prawdziwe historie kobiet, które nie godzą się na życie na jakie skazuje ich przynależność do rodzin mafijnych. Słono za to płacą...

Kupiłem tę książkę za 6 zł i szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się, że jest ona TAK dobra. Czyta się ją jak dobrą powieść/kryminał, po każdym rozdziale jest się coraz bardziej ciekawym jak potoczą się losy tytułowych "dobrych matek". Strach pomyśleć, że historie opisane w niej są prawdziwe. Polecam!

• Literatura faktu
  • Reportaż