Kup teraz - 1 oferta w cenie od 31.40 zł do 31.40 zł

Trynkiewicz morderca umysł

Oficjalne recenzje i

Po co?

Link do recenzji

Reportaż że sprawy z 1988roku o której było głośno w całym kraju. Wstrząsnęła całym Piotrkowem. Trynkiewicz. Czytało się szybko. Polecam, mimo, iż do dziś wszystkie wątki nie zostały całkowicie wyjaśnione.

Na półkach: , , , ,

Dobry, klasyczny reportaż, który przedstawia kulisy sprawy Trynkiewicza. Autorka w zasadzie ograniczyła się tylko do samych faktów, pojawia się właściwie jedynie na końcu, kiedy przeprowadza kilka krótkich wywiadów z osobami, które pracowały przy tej sprawie, a także z mamą Trynkiewicza. Jeśli nie wiecie, o co chodzi w sprawie tego zabójcy, to z tego reportażu dowiecie się...

Sprawa, którą zna chyba cała Polska, fabuła w swoim głównym wątku nie wnosi nic nowego. Najciekawsze są wywiady na końcu książki z mamą Trynkiewicza, bratem jednego z chłopców i milicjantem. Wniosek jest jeden, rodziny nigdy nie podźwignęły się z traumy, ich los był ciężki i okrutny, co w zestawieniu z losem i warunkami życia Trynkiewicza budzi sprzeciw i oburzenie. Czy...

Jako mieszkanka Piotrkowa i sąsiadka Trynkiewicza chcąc nie chcąc znam historię od młodości. Miałam 3 lata kiedy to wszystko się wydarzyło, moja siostra 4. Tata pracował z jednym z ojców zamordowanych dzieci. Historię Mariusza Trynkiewicza zna chyba każdy w Piotrkowie. Inteligentny, nieśmiały nauczyciel - morderca. Brzmi naprawdę koszmarnie i tak było.
Reportaż pani Ewy...

Wydaje mi się, że tego rodzaju reportaże nie wymagają w zasadzie komentarzy czy oceny. Przestępstwo wstrząsające, nigdy nie zostało w pełni wyjaśnione. Tworzenie specjalnego ośrodka dla mordercy - niewyobrażalne, a jednak możliwe.

Książka pozostawia historię troszkę niedopowiedzianą, z kilkoma do dziś niewyjaśnionymi kwestiami. Bardzo podobało mi się sięgnięcie do faktycznych opisów i zeznań świadków, rozszerzenie historii o współczesne rozmowy z rodzinami ofiar i Urszulą Trynkiewicz - matką mordercy.

Szkoda, że taka krótka. Przeczytałam ją w dwa dni. Trynkiewicz wydaje się człowiekiem inteligentnym, spokojnym, ale tak naprawdę to morderca i pedofil.

Kulisy zbrodni jednego z najsłynniejszch morderców w Polsce.
Sama książka rozciągnięta chyba do granic możliwości. Spokojnie mogłaby zajmować 120 stron, ale wtedy pewnie nie wyglądałaby atrakcyjnie w księgarniach.

Dobry reportaż. Podoba mi się to, że nie gra na emocjach, tylko jest napisany wręcz... sucho. Mamy tu fakty, bardzo fajnie i pobieżnie opisane tło historyczne i kulturowe zbrodni Trynkiewicza. Mamy tu również wspomniane przeżycia rodzin ofiar i ludzi związanych z samym tytułowym łowcą.

Daje to szczególnie wyraźny obraz mediów. Jeżeli jeszcze ktoś pamięta nagonkę medialną...

Tragicznie zmarła dziennikarka Telewizji Polsat wydała przed śmiercią książkę poświęconą zbrodniom okrytego złą sławą pedofila i mordercy, Mariusza Trynkiewicza. Żarska sięga do kulisów sprawy, rozmawia z ludźmi zaangażowanymi w śledztwo, ale także z rodzinami ofiar, na których zbrodnie byłego nauczyciela odcisnęły trwałe piętno. Autorka czyni interesujące sugestie...

• 2018
  • 2019