Czarownice z Manningtree

Beth Underdown Wydawnictwo: Prószyński i S-ka powieść historyczna
The Witchfinder's Sister
Magdalena Rychlik
Prószyński i S-ka
czarownica czary debiut literacki literatura angielska manipulacja obsesja oskarżenie oszustwo seryjny zabójca XVII w.
The Witchfinder's Sister
powieść historyczna
Magdalena Rychlik

Oficjalne recenzje i

Gdy budzą się demony

[ 9 ] Link do recenzji

Bardzo lubię książki o czarownicach, czarach i niezwykłych historiach. Z fascynacją śledziłam filmy „Czarownice z Salem” według dramatu Arthura Millera czy „Czarownice z Eastwig” na podstawie powieści Johna Upidke,a.
Powieść Beth Underwon „ Czarownice Manningtree” nie zawiodła moich oczekiwań. Zaczyna się niewinnie. Alice Hopkins wspomina swój los i los przyrodniego...

".. pogrzebany gniew nie znika, jest jak nasiono, które tkwi pod ziemią jakiś czas, lecz w końcu zawsze rośnie"

Nabrzmiałe emocje, zadawnione urazy, przypuszczenia i podejrzenia są w tej książce jak mocny ciemny wywar kipiący w kotle.
"Czarownice z Manningtree" to historia bardzo wciągająca, ciekawa, osadzona w realiach epoki.
Znakomity debiut literacki!

To raczej książka o trudnych relacjach brata i siostry, o odkrywaniu mrocznych tajemnic własnej rodziny i tym, co nagle osiągnięta władza robi z człowiekiem. Nie mniej klimat jest mroczny, pełen napięcia, a sam opis, jak wyglądała praca "łowcy czarownic" i jaki los spotykał kobiety oskarżone o czary w dawnej Anglii są niezwykle sugestywne.

Solidna książka. Co prawda opis-przerażająca, jest mylący. W książce nie ma nic, co mogłoby zmrozić krew, czy kogokolwiek przerazić. Chyba, że kogoś przestrasza już sam temat czarownic i polowania na nie.
Mamy tutaj rodzeństwo, Alice odkrywa sekret Matthew i walczy o życie setek kobiet, oskarżonych o czary. Książka napisana jest na faktach, aczkolwiek mocno naciąganych i...

Swietna, wciagajaca, przeraxajaca.Nie moglam sie oderwac to ksiazka w ktorej brak jest zbednych opisow I kazde slowo ma sens.

Po przeczytaniu wstepnych opinii na temat ksiazki bylam raczej nastawiona na mocne wrazenia ale zaczytajac sie i w okolicach polowy ksiazki cos mi mowilo ze jednak mocne to zbyt wiele powiedziane. Temat czarownic zawsze mnie fascynowal nie chodzi o to zeby tu pisac od razu science-fiction ale mimo wszystko mysle ze zabraklo tego czegos. Wciaz tak jakby wszystko dzialo sie...

Tak jak napisane na okładce jest to książka straszna i przerażająca. Ciężko się ją czytało, gdyż mnóstwo zła jest w niej przedstawione. Najgorsze jest to, że kiedyś tak naprawdę było. Kobiety nie miały żadnych praw i musiały się podporządkować mężczyzną.
Przedstawia obraz polowań na czarownice, opisuje ich tortury.

" - Nie ma tu żadnych potworów - rzekł ojciec.
-...

Nie poczułam tej książki. Z reguły taka tematyka jak łowcy czarownic budzi w człowieku lekką grozę. Tutaj natomiast nie mogłam się przebić przez mur bohaterki stającej na przekór całemu światu, aby uwolnić niewinne dziewczyny przed straszny losem - co w rzeczywistości w tamtych czasach nie mogłoby mieć miejsca.

Pozytywne zaskoczenie i solidne 7 gwiazdek dla tej książki! Zdobyłam ją w bibliotece, bo zaciekawiła mnie okładka - ten motyw roślinny jest przepiękny! Nie oczekiwałam jednak od tej książki zbyt wiele, bo tematy tego typu średnio mnie generalnie interesują. Na początku ciężko było mi się wgryźć w historię. Dopiero gdzieś prawie w okolicach połowy mnie naprawdę wciągnęła i...

Od razu wspomnę, że nie jest to książka przerażająca i mrożąca krew w żyłach, na co mógłby wskazywać opis od wydawcy. Mimo, że opowiada o okrucieństwach stosowanych wobec kobiet, choćby podejrzanych o dziwne zachowania, wskazujące, że mogą być czarownicami. Często taką wskazówką było tylko to, że kobieta nie może mieć dzieci, jest wdową albo sąsiad, który od dawna czeka,...

Dyskusje

• 2018