Relacje na huśtawce. Jak uwolnić się od negatywnych wzorców zachowań?

Okładka książki Relacje na huśtawce. Jak uwolnić się od negatywnych wzorców zachowań? Patrick Fanning, Avigail Lev, Matthew McKay, Michelle Skeen
Patrick FanningAvigail Lev Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) poradniki
poradniki
The Interpersonal problems workbook : ACT to End Painful Relationship Patterns
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2018-06-06
2018-06-06
Sylwia Pikiel
psychologia rozwój relacje związki ACT

Okładka książki Ból emocjonalny. Strategie i ćwiczenia, dzięki którym przezwyciężysz cierpienie psychiczne Patrick Fanning, Matthew McKay, Patricia Zurita Ona, Erica Pool
Ból emocjonaln... Patrick Fanning, Ma...
Okładka książki Wybrakowani, bezwartościowi, wadliwi. Zmień autodestrukcyjne przekonania dzięki technikom terapii schematów oraz ACT Patrick Fanning, Michael Greenberg, Matthew McKay
Wybrakowani, b... Patrick Fanning, Mi...
Okładka książki Sztuka skutecznego porozumiewania się Martha Davis, Patrick Fanning, Matthew McKay
Sztuka skutecz... Martha Davis, Patri...
Okładka książki Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko Patrick Fanning, Dana Landis, Matthew McKay, Kim Paleg
Kiedy twoja zł... Patrick Fanning, Da...

Przyznam szczerze, że nie zrobiłam cwiczen z książki, bo spodziewałam się więcej teorii, a noe aż tyle praktyki (książka to niemal 100% praktyka). Niemniej jednak zapisałam sobie niektóre z cwiczen i z pewnością je wykorzystam, kiedy coś z relacjami się pogorszy. :) Książka pasuje nie tylko do relacji (chociaż głównie do nich) ale tez do schematów w głowie spoza relacji interpersonalnych - jest dość uniwersalna. Polecam.

Książka odmieniająca życie!

Książka odmieniająca życie!

O co chodzi z tymi relacjami?
Dlaczego ciągle czuję się NIE DOŚĆ dobra, żeby zbudować stabilną relację? Dlaczego ciągle mi nie wychodzi?

Polecam każdej osobie, która reaguje w sposób impulsywny, a potem tego żałuje.
Każdemu kto krytykuje i stawia nierealne wymagania wobec innych.
Każdemu, kto ma tendencje do wycofywania się i zamykania w sobie.
Każdemu, kto wciąż na nowo i na nowo rozpamiętuje stare sytuacje, od nowa je przeżywa, obiecuje sobie że następnym razem będzie inaczej, a jest tak samo.

✍️ Świetna książka z ogromem ćwiczeń dotyczących zauważania swoich destrukcyjnych myśli i pracowania nad dysfunkcyjnymi przekonaniami.
👍 dużo praktyki.

O co chodzi z tymi relacjami?

Polecam każdej osobie, która reaguje w sposób impulsywny, a potem tego żałuje.
Każdemu kto krytykuje i stawia nierealne wymagania wobec innych.
Każdemu, kto ma tendencje do wycofywania się i zamykania w sobie.
Każdemu, kto wciąż na...

Pewne ćwiczenia pomagają, do niektórych nie mam przekonania, aczkolwiek uważam, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Zaskakująco dobra książka. Bardziej do robienia niż czytania (bardzo naszpikowana ćwiczeniami). Będzie służyć jako kolejne kompendium ćwiczeń dla moich pacjentów.

Swietna książka. Zdecydowanie polecam każdemu.

Swietna książka. Zdecydowanie polecam każdemu.

Książka została napisana i wydana perfekcyjnie! Polecam każdemu! Bez znaczenia czy jesteś terapeutą /psychologiem czy zwykłym, szarym " Kowalskim" - ta książka jest dla Ciebie! Każdy detal i szczegół został dopieszczony i zamknięty na ostatni guzik. Autorzy pomyśleli dosłownie o wszystkim. Wiele razy przyjemnie się zaskoczyłam. Książka jest bardzo pomocna i napisana w sposób, który zrozumie chyba każdy. Format A4, przyjemna, duża czcionka, miękka okładka, masa miejsca do pisania, ćwiczenia nie tylko wyjaśnione jak krowie na rowie, ale także dla lepszego zrozumienia poparte przykładami. Wszędzie, gdzie chciałam się cofnąć stronami aby coś sobie utrwalić okazywało się zbędne, gdyż często są pod koniec rozdziałów skrótowe, ale konkretne podsumowania, takie o jakie mi wtedy ( gdy chciałam coś powtórzyć i utrwalić bez dodatkowego tekstu ) mi chodziło. W moim przypadku praca z tą książką trwała bardzo długo. Starałam się robić wszystkie zadania i ćwiczenia zanim przeszłam do kolejnego działu, przez co np. jedno zadanie zajęło mi 2-3 tygodnie. Oczywiście opłacało się. Są też zadania i ćwiczenia trwające dzień czy kilka chwil. Dużo zależy w tej książce od indywidualnych relacji i jakości życia każdego czytelnika. Tak naprawdę można książkę przeczytać na raz a można na raty. Ogromnym plusem są źródła - podane wszędzie i to bardzo konkretne źródła ( do badań i nie tylko!). Książka u mnie zostaje. Może mi się przydać na studiach psychologicznych już za sam fakt podania tylu cennych źródeł ( nie wspominając o wyżej wspomnianej reszcie ) :D

Ta książka to najlepszy poradnik psychologiczny jaki czytałam, bardzo prosto napisany i mądry. Są ćwiczenia i przykłady z życia innych osób, dzięki czemu nie jest wyłącznie dawką teorii ale realną pomocą w pracy nad sobą. Szeczerze polecam.

Książka z tak zwanych praktycznych. Może nie tyle wymaga przeczytania, co zmiana na lepsze albo zdobycie wiedzy o samym sobie wymaga zrobienia ćwiczeń z tej książki. Polecam dla osób, które dbają o higienę umysłu czy jak kto woli higienę psychiki.

Więcej na: https://elzbietarogalska.blogspot.com/2019/07/ksiazka-relacje-na-hustawce-jak-uwolnic.html

Ludzie są z natury stworzeniami społecznymi. Z tego powodu potrzebujemy wchodzić w interakcje z innymi, jeśli chcemy budować z nimi zdrowe relacje.

Kiedy szanujemy różnorodność, szanujemy prawo innych do bycia odmiennymi od nas, otwierając drzwi do bezpieczniejszych, bardziej znaczących i owocnych interakcji.

Nasze przekonania determinują nasze zachowanie. Ludzie, nawet w czasach starożytnych, wiedzieli, że nasze życie jest odbiciem tego, jak myślimy. To, jak rozwija się nasz proces myślenia, jest naprawdę złożonym tematem. Można po prostu stwierdzić, że proces rozwija się zgodnie z szeregiem czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Jako takie rozwijamy różne zachowania, zarówno pozytywne, jak i negatywne To, co przeżywamy, ma wpływ na proces myślenia. To z kolei wpływa na nasze zachowanie.

Moim zdaniem negatywnym zachowaniem jest wszystko, co zasysa naszą energię w przeciwieństwie do jej generowania. Negatywne zachowanie jest destrukcyjne dla nas samych i dla naszych relacji. Relacje międzyludzkie są istotną częścią życia. Dostarczają źródeł wsparcia, gdy potrzebujemy wskazówek, a także inspiracji poprzez współpracę. Co najważniejsze, zaspokajają podstawową ludzką potrzebę dopasowania się i przynależności do grupy, którą szanujemy i podziwiamy. Budowanie zdrowych relacji międzyludzkich wymaga czasu, praktyki i zwracania uwagi na siebie i potrzeby innych.

Jednak jak pomóc sobie, by to wszystko osiągnąć? Co należy zrobić, jak zadziałać, by uniknąć wymienionych trudności? Jak odciąć się od negatywnych przeświadczeń na temat siebie i swoich relacji z otoczeniem? I najważniejsze, jak jednoznacznie określić wartości, które posiadamy i jak się nimi kierować?

Z pomocą bez wątpienia przyjdzie nam książka – „RELACJE NA HUŚTAWCE Jak uwolnić się od negatywnych wzorców zachowań?”. Dzięki zasadom terapii schematów oraz terapii akceptacji i zaangażowania prezentowanych w książce zrozumiemy, jak poważny problemy stanowią one z zachowaniem i doprowadzają do umocnienia niekorzystnych strategii działania, które definitywnie nie pozwalają na tworzenie zdrowych relacji. Autorzy pragną nam uświadomić, że to właśnie poprzez odcinanie się od owych negatywnych przekonań wobec siebie, ale i wobec otoczenia, pomoże nam w określeniu własnej wartości. Wysokiej jakości relacje osobiste określa bliskość, szacunek, wspólne wartości i wsparcie. Badania wykazały, że wysokiej jakości relacje osobiste nie tylko pomagają w zdrowiu psychicznym, ale także przyczyniają się do naszego dobrego samopoczucia fizycznego.

W książce czytamy, że należy przestać budować wokół siebie mury, gdyż to zamyka nas na innych, ale i nie pozwala realizować siebie. Istotnym celem, prowadzącym do uwolnienia się od negatywnych wartości naszych zachowań ma być tworzenie więzi, a więc burzenie owych murów, a co za tym idzie tworzenie i pielęgnowanie zdrowych relacji z innymi.

Zaufanie jest istotnym elementem zdrowego związku - trudno jest nawiązać głębszy związek, jeśli nie czujemy się bezpiecznie z drugą osobą. Ważne jest również, by traktować innych z prawdziwą życzliwością i szacunkiem, gdyż jest to integralną częścią budowania zdrowego związku. Należy się również angażować się w komunikację werbalną. Najprostszym sposobem na poznanie ludzi, nawet na krótko, jest rozpoczęcie rozmowy. Badania pokazują, że komunikacja, nawet jeśli jest wymagana, w rzeczywistości sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi i ogólnie bardziej pozytywnie postrzegamy ludzi. A słuchanie to pierwszy krok do budowania silnych relacji z innymi. Pokazuje, że cenimy to, kim są, a także to, co się mówi. Ponadto potrzebujemy umiejętności zaufania, empatii i komunikacji, aby jak najlepiej wykorzystać każdą interakcję.

Dzięki tej książce poznamy techniki oraz przykłady, które pomogą nam poznać schematy, których częstokroć się dopuszczamy i blokady, które nieświadomie nas paraliżują i zamykają na innych. Natomiast dzięki prostym i ciekawym ćwiczeniom, będziemy w stanie uwolnić się od tego, co burzy i nie pomaga nam w relacjach z otoczeniem, utrudnia tworzenie nowych, wspaniałych relacji, o jakich wielu z nas marzy i pragnie. Będziemy mogli zaobserwować i przemieniać niepokojące postępowania w komunikowaniu się z otoczeniem. Nauczymy się kontrolować nad reakcją na bodziec wywołujący aktywację schematu oraz to, w jaki sposób wyzwolić się spod niekorzystnego wpływu traumatycznych emocji czy też negatywnych myśli. Lektura książki pomoże nam zrozumieć i wprowadzić w życie zaprezentowane techniki kontaktowania się z ludźmi, jednocześnie uwzględniając swoją wartość, zalety itp. Poznamy pozytywne strategie i rozwiązania w komunikowaniu się z otoczeniem.

Ta książka to doskonały poradnik w zdobywaniu wiedzy na temat budowania dobrych i pozytywnych relacji z osobami, na których nam zależy i nie tylko. Ponadto, jeśli trudno nam jest zrozumieć punkt widzenia naszego rozmówcy, kiedy mamy trudności z pielęgnowaniem poważnych związków, kiedy czujemy się nieakceptowani i nierozumiani przez innych, samotni i wyobcowani, kiedy ciężko nam budować pozytywne i trwałe relacje międzyludzkie to ta książka na pewno nam w tym pomoże. Proste i jasne wskazówki pomogą nam otworzyć się na innych, utrzymać pod kontrolą emocje a przede wszystkim świadomie kierować swoim zachowaniem oraz realizować własne wartości i cele.

Nasze przekonania determinują nasze zachowanie. Ludzie, nawet...

• Psychologia
  • Psychoterapia
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Relacje na huśtawce. Jak uwolnić się od negatywnych wzorców zachowań?