Czyżyk na drogę. Rozmowy o przyrodzie

- Data wydania:
- 2018-06-28
- Data 1. wyd. pol.:
- 2018-06-28
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788394950521
- Wydawnictwo:
- Paśny Buriat
- Kategoria:
- literatura faktu
- Data wydania:
- 2018-06-28
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788394950521
Co to znaczy: żyć w zgodzie z naturą? Żyć tak jak żyje Adam Wajrak, na skraju Puszczy Białowieskiej, by z okna domu móc podglądać żubry i chodzić codziennie na samotne puszczańskie wędrówki? Jak Anna Kamińska, pisząc po nocach bestsellerową biografię Simony Kossak, dzięki której mogła porzucić życie w mieście i wyprowadzić na wieś, by całkowicie poświęcić się pisaniu?
Jak Krzysztof Czyżewski, szef Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”, który mieszka nad jeziorem Hołny w Krasnogrudzie, w tym samym miejscu, do którego przyjeżdżał przed laty Czesław Miłosz, a w Sejnach, sennym miasteczku, o którym dawno Bóg zapomniał, buduje światowe centrum dialogu? Czy może jak Lechosław Herz, projektując i wytyczając setki kilometrów szlaków, między innymi po Puszczy Kampinoskiej, i pisząc przewodniki? Jak Stanisław Łubieński, warszawiak z urodzenia, liczący gatunki ptaków zamieszkujących Warszawę, czy jak Adam Robiński, także warszawiak, który przy każdej nadarzającej się okazji ucieka przed miastem, na przykład na Pulwy pod Wyszkowem, w poszukiwaniu samotności i arktycznej pustki?
Na pozór przypadkowych bohaterów książki Piotra Brysacza – dziennikarzy, pisarzy, reporterów – łączy jedno: pisanie o przyrodzie. Kim są? Z jakich światów przychodzą? Dlaczego piszą o ptakach, o przyrodzie? Co ich kształtowało? Co im daje obcowanie z naturą i czego w przyrodzie szukają? Czym ona dla nich jest?
Czyżyk na drogę. Rozmowy o przyrodzie to sześć niespiesznych zapisów spotkań z ludźmi, dla których przyroda stała się zarówno sposobem na życie, jak i całym życiem…
Znakomitym dopełnieniem tej książki są przepiękne kolorowe fotografie autorstwa Magdy Wiśniewskiej-Krasińskiej, Adama Wajraka, Krzysztofa Czyżewskiego, Lechosława Herza, Stanisława Łubieńskiego i Adama Robińskiego.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Polecane księgarnie
Pozostałe księgarnie
Informacja
Oceny
Dyskusje
Książka na półkach
- 74
- 21
- 8
- 4
- 2
- 2
- 1
- 1
- 1
- 1
Cytaty
Mam aparat fotograficzny i robię nim zdjęcia, ale czasami nie robię ich z premedytacją, zdając się tylko na moją pamięć, lubię bowiem to, co...
Rozwiń
Opinie [5]
Ciekawe rozmowy, ciekawa forma. Kilka inspirujących historii, ważnych opowieści.
Pokaż mimo toAnna Kamińska mnie zafascynowała w wydaniu z Paśnego Buriata.
Nie przepadam za "rozmowami" dlatego taka niska ocena. Genralnie książka, jako treść dobra :)
Pokaż mimo toTo niesamowite, ile treści można zawrzeć w tak cienkiej, niepozornej książeczce. Sześć osób i sześć wyjątkowych relacji z naturą. Warto czytać powoli, delektować się słowami, myślami i obrazami, jakie krystalizują się w głowie podczas lektury.
Pokaż mimo toCiekawe rozmowy, ale trochę mam niedosyt...Bez wątpienia niezwykle ciekawy jest wywiad z Lechosławem Herce...Cytuję fragment:
więcej,,Myślę, że naród polski nie kocha swojego kraju, bo własnego mieszkania nie zaśmieca się tak strasznie, jak Polacy zaśmiecają swój kraj. Nad tym nieszczęsnym narodem pracę należy zacząć od podstaw. Kto to ma robić? Niewątpliwie :czas. Przecież...
"Czyżyk na drogę" jest zbiorem sześciu rozmów z ludźmi, nazwijmy to, kultury i sztuki. Piotr Brysacz pyta swych rozmówców o ich stosunek do przyrody, do krajobrazu, stara się wniknąć w procesy kierujące ich wyborami życiowymi zahaczającymi o szeroko pojętą naturę. Poszczególne rozmowy rozpoczynane są krótkimi notami biograficznymi interlokutorów oraz przeplatane trafnymi...
więcej