Czysta architektura. Struktura i design oprogramowania. Przewodnik dla profesjonalistów

Robert Cecil Martin Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
Clean Architecture: A Craftsman's Guide to Software Structure and Design
2018-05-11
2017-09-20
Helion
Clean Architecture: A Craftsman's Guide to Software Structure and Design
informatyka, matematyka
2018-05-11

Następna książka Wujka Boba. W moim rankingu książek autora jest na 2 miejscu po Czystym Kodzie.
Martin w przejrzysty sposób pokazuje jak budować/projektować aplikację by miała jak najmniej zależności. Przedstawia parę rozwiązań oraz ze dwie metryki sprawdzające jakość architektury sprawdzanej aplikacji.
Polecam.
PS> Dodatek odnośnie historii programistycznej dla...

Chcesz zrozumieć czym jest prawdziwe programowanie obiektowe?Zadajesz sobie pytanie czym jest dobra architektura przy wykorzystaniu oop? To ta książka należy do kanonu wiedzy oop i na pewno znajdziesz w niej odpowiedź na wyżej postawione pytania.

Jestem chyba zwyczajnie za głupi na tę książkę. Mimo że lubię autora i cenie jego poprzednie pozycje, to ten tytuł zmęczył mnie strasznie. Całość ratuje troszkę opis początków pracy autora jako programisty.

Z czystym sumieniem mogę polecić. 3,5 roku studiów nie nauczyły mnie tyle o architekturze oprogramowania co lektura tej książki!

Brakuje mięsa. Książka sama w sobie zawiera sporo cennych rad ale jednak przydałoby się konkretne przykłady, tyle z osobistych uwag.

Tłumaczenie z języka angielskiego jest całkiem sensowne, chociaż gdzieniegdzie wkradają się błędy, o czym należy pamiętać. Książki wujka Boba to coś, co powinien przeczytać każdy programista. Wszystkie pisane są lekkim językiem, podane są liczne przykłady i praktyczne zastosowania, bez zapinania się na konkretny język. Pozycja warta uwagi, nawet dla programistów, którzy...

Nie lubię tego stwierdzenia, ale po prostu warto przeczytać :)

Książka, która w przejrzysty sposób opisuje i tłumaczy w jaki sposób podejmować decyzje dotyczące architektury aplikacji oraz co warto brać pod uwagę podczas podejmowania tych decyzji.

Zapraszam do recenzji tej książki: http://pisz-kod.pl/2017/11/23/clean-architecture-a-craftsmans-guide/

• Informatyka
  • Programowanie