Czysta architektura. Struktura i design oprogramowania. Przewodnik dla profesjonalistów

Robert Cecil Martin Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
Clean Architecture: A Craftsman's Guide to Software Structure and Design
2018-05-11
2017-09-20
Helion
Clean Architecture: A Craftsman's Guide to Software Structure and Design
informatyka, matematyka
2018-05-11

Zawiera kilka błędów w tłumaczeniu i merytorycznych. "Wujek Bob" uważa się za wynalazcę np. poczty głosowej, podobnie jak autor książki "Pan raczy żartować, panie Feynman" wynalazł radio i inne niesamowite rzeczy. Książka mówi o architekturze stosowanej do lat 90. Brakuje omówienia architektury stosowanej w latach późniejszych.
Pomimo błędów i rozdziałów jaki to Martin...

"Czysta architektura" jest reklamowana jako poradnik dla programistów odnośnie procesu projektowania oprogramowania, a przynajmniej takie było moje wyobrażenie o niej w momencie zakupu. Po części tak jest, autor porusza kilka aspektów planowania, jednak nie należy liczyć że zostaniemy poprowadzeni przez proces "za rączkę" od początku do końca.

Pod tym względem trochę...

Taka sobie, jeżeli architektura ports&adapters nie jest obca to tutaj wiele poza tym nie ma, całość niestety mocno powtarzana po rozdziałach. Sytuację ratuje "zaginiony rozdział" i ciekawe anegdotki z dziejów Wujka Boba.

Następna książka Wujka Boba. W moim rankingu książek autora jest na 2 miejscu po Czystym Kodzie.
Martin w przejrzysty sposób pokazuje jak budować/projektować aplikację by miała jak najmniej zależności. Przedstawia parę rozwiązań oraz ze dwie metryki sprawdzające jakość architektury sprawdzanej aplikacji.
Polecam.
PS> Dodatek odnośnie historii programistycznej dla...

Chcesz zrozumieć czym jest prawdziwe programowanie obiektowe?Zadajesz sobie pytanie czym jest dobra architektura przy wykorzystaniu oop? To ta książka należy do kanonu wiedzy oop i na pewno znajdziesz w niej odpowiedź na wyżej postawione pytania.

Jestem chyba zwyczajnie za głupi na tę książkę. Mimo że lubię autora i cenie jego poprzednie pozycje, to ten tytuł zmęczył mnie strasznie. Całość ratuje troszkę opis początków pracy autora jako programisty.

Z czystym sumieniem mogę polecić. 3,5 roku studiów nie nauczyły mnie tyle o architekturze oprogramowania co lektura tej książki!

Brakuje mięsa. Książka sama w sobie zawiera sporo cennych rad ale jednak przydałoby się konkretne przykłady, tyle z osobistych uwag.

Tłumaczenie z języka angielskiego jest całkiem sensowne, chociaż gdzieniegdzie wkradają się błędy, o czym należy pamiętać. Książki wujka Boba to coś, co powinien przeczytać każdy programista. Wszystkie pisane są lekkim językiem, podane są liczne przykłady i praktyczne zastosowania, bez zapinania się na konkretny język. Pozycja warta uwagi, nawet dla programistów, którzy...

Nie lubię tego stwierdzenia, ale po prostu warto przeczytać :)

• Informatyka
  • Programowanie