Algorytmy Ilustrowany przewodnik

algorytmy programowanie przewodnik
Algorithms: an illustrated guide
informatyka, matematyka
algorytmy programowanie przewodnik

Minimalna dawka niezbędnej wiedzy.
Otwiera oczy na kwestie wydajnościowe i zachęca do dalszej nauki.
Samo tłumaczenie algorytmów czy struktur danych to mistrzostwo. Warto przeczytać choćby po to żeby zobaczyć jak można tłumaczyć. Szkoda, że książka jest tak krótka i porusza tak mało zagadnień.

Świetne wprowadzenie do świata algorytmów ale też przypomnienie i uporządkowanie dla zaznajomionych. Przykłady bardzo proste i treściwe. Ćwiczenia w większości do przemyślenia, jednak 2 razy za namową autora posiedziałem nad zaprogramowaniem przytoczonych problemów i nie żałuję. Zastanawiając się razem z autorem miałem przyjemne wrażenie wypełniania luk w wiedzy. Polecam...

Bardzo dobra zarówno dla początkujących, jak i dla kogoś, kto chce wrócić do tematu i uporządkować/odświeżyć sobie wiedzę. Super wytłumaczone, rozrysowane, podane w lekkostrawnej pigułce. Polecam!

Książka dobra raczej jako wstęp do algorytmiki dla kogoś kto nie miał z nią wcześniej styczności lub niewiele pamięta ze studiów. Przedstawione problemy bardzo spłycone, potraktowałbym ją jako zachęta do zagłębienia się w temacie. Dla osób zaznajomionych choć trochę z poruszanymi tematami książka nic nie wniesie.

Bardzo ciekawa książka na początek przygody z programowaniem. Przedstawia kilka prostych algorytmów, wyjaśnionych przy pomocy prostych przykładów i ilustracji. Wzrokowcy będą wniebowzięci! Ja byłem. Zarówno teoria jak i implementacja jest dobrze wyjaśniona. Implementacja jest w Pythonie, ale to nie przeszkadza by zrozumieć jej założenia, działanie i móc samodzielnie...

Omawia kilka algorytmów krok po kroku. Nie stara się być techniczną biblią algorytmiki. Przystępna, przyjazna poczatkującym. Super!

Bardzo fajnie i prosto wyjaśnione algorytmy. Idealna na początek

Kwestie bardzo podstawowe, w sam raz dla studentów chcących rozpocząć swoją przygodę z algorytmiką.

Zapewne jeden z drugim miałeś algorytmy w szkole, czy tam studiach. Długie i trudne wzory, których po minucie nie pamiętasz. Tutaj jest zupełnie odwrotnie. Sporo przykładów z życia, pozwalają szybko zrozumieć notacje dużego O, czy innych algorytmów.

• Programowanie
  • 2018