rozwiń zwiń

2017-01-01
Data 1. wydania:
2016-01-01
algorytmy programowanie przewodnik

Świetna książka wyjaśniająca w prosty sposób podstawowe algorytmy, które powinien znać każdy programista.
Polecam nie tylko początkującym programistom!

Polecam nie tylko początkującym programistom!

Świetna książka dla każdego człowieka, która pozwala zrozumieć po części działanie usług, z których korzystamy na co dzień, takich jak wyszukiwarki internetowe, systemy rekomendacji ( np. Netflix ) czy sprzęt komputerowy. Książka porusza wiele zagadnień: problem komiwojażera, wyszukiwanie binarne, sortowanie szybkie, algorytm Dijkstry i wiele więcej. Autor odnosi wszystko do codziennych wydarzeń. Dla fanów programowania jest gotowy kod, natomiast nie stanowi on niewielkie fragmenty rodziałów. Jest dużo obrazków, dlatego wyjaśnienia są podane w przystępy sposób.

Wszystko w książce jest bardzo przystępnie przedstawione. I może przez to miałam wrażenie, że nie jestem osobą do której ta książka jest skierowana? Tak naprawdę nie dowiedziałam się zbyt wielu nowych rzeczy, chociaż były tam pewne ciekawostki. Na dodatek odkąd mam styczność z programowaniem prawie zawsze czytałam o nim po angielsku, dziwnie się czytało w języku polskim.

Minimalna dawka niezbędnej wiedzy.
Otwiera oczy na kwestie wydajnościowe i zachęca do dalszej nauki.
Samo tłumaczenie algorytmów czy struktur danych to mistrzostwo. Warto przeczytać choćby po to żeby zobaczyć jak można tłumaczyć. Szkoda, że książka jest tak krótka i porusza tak mało zagadnień.

Minimalna dawka niezbędnej wiedzy.
Otwiera oczy na kwestie wydajnościowe i zachęca do dalszej nauki.

Świetne wprowadzenie do świata algorytmów ale też przypomnienie i uporządkowanie dla zaznajomionych. Przykłady bardzo proste i treściwe. Ćwiczenia w większości do przemyślenia, jednak 2 razy za namową autora posiedziałem nad zaprogramowaniem przytoczonych problemów i nie żałuję. Zastanawiając się razem z autorem miałem przyjemne wrażenie wypełniania luk w wiedzy. Polecam chcącym ją rozszerzyć :)

Bardzo dobra zarówno dla początkujących, jak i dla kogoś, kto chce wrócić do tematu i uporządkować/odświeżyć sobie wiedzę. Super wytłumaczone, rozrysowane, podane w lekkostrawnej pigułce. Polecam!

Książka dobra raczej jako wstęp do algorytmiki dla kogoś kto nie miał z nią wcześniej styczności lub niewiele pamięta ze studiów. Przedstawione problemy bardzo spłycone, potraktowałbym ją jako zachęta do zagłębienia się w temacie. Dla osób zaznajomionych choć trochę z poruszanymi tematami książka nic nie wniesie.

Bardzo ciekawa książka na początek przygody z programowaniem. Przedstawia kilka prostych algorytmów, wyjaśnionych przy pomocy prostych przykładów i ilustracji. Wzrokowcy będą wniebowzięci! Ja byłem. Zarówno teoria jak i implementacja jest dobrze wyjaśniona. Implementacja jest w Pythonie, ale to nie przeszkadza by zrozumieć jej założenia, działanie i móc samodzielnie przenieść ją do swojego języka programowania.

Omawia kilka algorytmów krok po kroku. Nie stara się być techniczną biblią algorytmiki. Przystępna, przyjazna poczatkującym. Super!

Bardzo fajnie i prosto wyjaśnione algorytmy. Idealna na początek

Bardzo fajnie i prosto wyjaśnione algorytmy. Idealna na początek