Encounters With a Rogue

Night Shift Publishing
2017-03-27
2017-03-27
romans historyczny

"Encounters With a Rogue" Deb Marlowe zawiera dwie książki: "An Unexpected Encounter" i "A Waltz in a Park". Pierwsza nowela sprawi, że będzie płakać (gdy odkryjesz historię Aurlii) i śmiać się (w wielu momentach!). Główna bohaterka, Lisbeth, jest młodą dziewczyną, która ciągle w siebie wątpi. Ucieka z rodzinnej posiadłości do Londynu w poszukiwaniu pomocy, a tam spotyka tajemniczą Hestię Wright. Natomiast Edmund, po doświadczeniu nieszczęśliwej miłości i zostaniu pośmiewiskiem londyńskiej śmietanki towarzyskiej, niespodziewanie staje się opiekunem małej dziewczynki. Ekscentryczny baron doskonale rozumie naukę, zna maszyny, ale małe dziewczynki? Nie za bardzo... Ta wzruszająca historia jest naprawdę warta przeczytania, nawet jeśli nie czytałaś/eś (jeszcze!) żadnej z książek Deb Marlowe, ponieważ ma ona wszystko: dobrą historię, dobre łzy, dobry śmiech i dobry romans!
Druga nowela, "A Waltz in a Park" jest zdecydowanie bardziej dramatyczna, pełna suspensu i tajemnic. James Vickers, którego spotkaliśmy w "An Unexpected Encounter" w najgorszym momencie jego życia, teraz już wie, że autodestrukcja nie jest najlepszą bronią w walce przeciwko swojemu ojcu. Z pomocą Hestii Wright, teraz walczy używając sprytu, skandalu i zebranej wiedzy. Ale wciąż brakuje mu pewnych puzzli w tej układance... Więc dobrze, że ma pomoc Niebiańskiej (The Celestial). Niebiańskiej, która nie jest aż tak anielska, jakby się londyńskiej socjecie wydawało i okazuje się być niebezpiecznie dla Jamesa fascynująca... Ta nowela, jest naprawdę wciągającą lekturą ze skomplikowaną fabułą!
Moim zdaniem, "Encounters With a Rogue" jest bardzo dobrym wyborem na czas wiosennej przerwy. Pierwsza nowela jest przyjemną, zajmującą lekturą, nawet mimo tego, że dotyka tak trudnej sprawy, jaką jest żałoba. Czyta się szybko i relaksująco. Druga jest bardziej skomplikowana, z zakręconą fabułą i uderzającymi bohaterami. Ciężka atmosfera sprawia, że prawie nie można się oderwać. Podsumowując, jest to wspaniała przygoda i wyśmienite doświadczenie!

I voluntarily read and reviewed an advanced copy of this book. All thoughts and opinions are my own. #NetGalley #EncountersWithARogue

Dodaj cytat z książki Encounters With a Rogue