Pianista

Holocaust Władysław Szpilman pianiści polscy
biografia, autobiografia, pamiętnik
2018-05-07
Holocaust Władysław Szpilman pianiści polscy

Czytając tego typu literaturę łatwo sobie uświadomić jak dobrze jest żyć w obecnych czasach.

Czytałam mając w tle muzykę Szpilmana, niesamowite przeżycie. Jestem pod dużym wrażeniem. W książce widzimy tyle twarzy ludzkich osobowości, które ujawniają się w tak trudnym czasie jak okupacja. Inaczej też dzięki tej książce zaczęłam postrzegać Niemców jako okupanta

Książki o tej tematyce nie są łatwe i przyjemne w czytaniu, a już na pewno taką książką nie jest "Pianista". Wspomnienia z Getta, ukrywanie się w ruinach Warszawy, głód, strach, wszechobecna śmierć.. Obraz jaki przedstawił Szpilman w swoich wspomnieniach wywołał we mnie wiele emocji. Ciężko jest ocenić "Pianistę" i powiedzieć, że książka się podobała. Fakt, że to wszystko...

Wstrząsające............. Film równie dobry, co się rzadko kiedy zdarza

Czy ta ksiazka nie powinna byc lektura?

Jestem pod naprawdę ogromnym wrażeniem zarówno jaki miłośniczka historii jak i literatury! Doskonale oddane realia tamtych czasów, znakomite przedstawienie sceneria miasta na powojennych zgliszczach. Historia głównego bochatera z kolei wzrusza do łez, Pan Spilemam, utalentowany młody człowiek, przed którym jeszcze całe życie, a kariera w rozkwicie mięrzy się z czymś tak...

Świetna książka, poruszająca trudny temat . Wciąga od pierwszej strony . Polecam !

Czytałam tę biografię i myślałam sobie o ludzich, których tragedią było, że urodzili się i zginęli w tamtych ciężkich czasach. Jakie życie potrafi być okrutne.

Nadrobiłem. Osobista, bardzo wyważona, bardzo ważna i wielka rzecz.

Gdybym nie znała historii XX wieku pomyślałabym, że ta książka to jakaś postapokaliptyczna fikcja...

Dyskusje

5 441