#MAMA: Nieperfekcyjny nieporadnik

Okładka książki #MAMA: Nieperfekcyjny nieporadnik Maria Natalia Tymańska
Okładka książki #MAMA: Nieperfekcyjny nieporadnik
Maria Natalia Tymańska Wydawnictwo: Pascal poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Pascal
2018-02-09
2018-02-09
macierzyństwo dziecko

Książka z humorem 🙂
Jednak w dobie internetu gdzie wszystko jest dostępne + jako świeżo upieczona mama te internety zdążyłam już zwiedzić, sporo informacji było mi znane.

Książka z humorem 🙂

W prosty sposób opisana przydatna wiedza dla początkującej mamy.

W prosty sposób opisana przydatna wiedza dla początkującej mamy.

Mam mieszane uczucia do tej książki. Z jednej strony zabawna, przyjemnie się czyta, niby jakieś treści merytoryczne są, chcoiaz niekiedy autorka wykazała się brakiem wiedzy. Oczywiście nie każdy musi znać się na wszystkim, ale pisząc książkę wypada sprawdzić, czy to co serwujemy czytelnikom jest prawda. W dobie internetu nie jest to wcale trudne. dzięki autorce jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że już w ciąży warto czytać dobre książki naukowe w tematyce wychowania dzieci i problemów, jakie mogą się z tym związać. Autorka totalnie nieprzygotowana do macierzyństwa poszła na żywioł, a potem była wszystkim zdziwiona, wszystko ja zaskakiwało i z najprostszymi sprawami nie umiała sobie poradzić, dopóki dobra koleżanka nie podpowiedziała co należy zrobić. Ta pozycja nie jest dobrym źródłem informacji jako pierwsza książka, po która sięgnie ciężarna. Ale jest dobra jako kolejna w tematyce dzieci, kiedy inne, bardziej merytoryczne zostały już przeczytane.

Ta książka to pierwszy tego typu poradnik, jaki przeczytałam w ciąży. Byłam pod ogromnym wrażeniem luzu i miłości z jakimi Marysia podchodzi do dzieci. Ma naprawdę wspaniałe podejście, wspiera rodzicielstwo bliskości, a przy tym jest bradzo naturalna. Dowiedziałam się sporo o porodach, m.in. domowym, opiece okołoporodowej, o emocjach matki po porodzie, a także o chustonoszeniu, na które już jestem zdecydowana. Polecam wszystkim ciężarnym:)

To pierwsza książka o macierzyństwie, jaką przeczytałam w ciąży. Książka dla żółtodziobów jak ja, dla osób, które mają już jakąś wiedzę lub doświadczenie, raczej nic nie wniesie. Czyta się lekko i szybko, a parę konkretnych informacji oraz porad można w niej znaleźć (jestem na etapie, w którym informacje o skokach rozwojowych są dla mnie nowością). Autorka wychowuje dzieci w rodzicielstwie bliskości, z jej podejściem nie zawsze można się zgadzać czy chcieć je naśladować, ale pobudza do refleksji i dalszych poszukiwań informacji. Niestety, tekst męża autorki o tacierzyństwie na końcu czyta się i trawi ciężko.

• Rodzicielstwo
  • Dziecko