Emerytka w Azji Hongkong - Makau - Kambodża - Tajlandia - Malezja - Indonezja - Brunei - Singapur

Okładka książki Emerytka  w  Azji  Hongkong - Makau - Kambodża - Tajlandia - Malezja - Indonezja - Brunei - Singapur
Mariola Wójtowicz Wydawnictwo: MAWO literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
MAWO
2014-05-10
2014-05-10
Hongkong Makau Kambodża Tajlandia Malezja Indonezja Brunei Singapur Azja Południowo-Wschodnia podróże

Uwielbiam książki o podróżach, a zwłaszcza polskich autorów! Autorka przemierza wiele egzotycznych państw azjatyckich, co czyni ja w moich oczach bardzo odważna kobietą. Czuję wdzięczność, iż zechciała się z nami podzielić swoimi przeżyciami, doświadczeniami, nie pozostawiając ich tylko najbliższym. Książkę czytałam z zapartym tchem, choć nie jest to powieść pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. To wszystko jest ciekawe, bo nieznane i takie inne!Myślę, że ta pozycja pomoże wielu osobom, które chciałyby się wybrać w tak odległą podróż w podjęciu ostatecznej decyzji!

Książka jest niejako zapiskiem z podróży po Azji. W czasie 3-miesięcznej podróży autorka zwiedziła Hongkong, Macau, Kambodżę, Tajlandię, Malezję, Indonezję, Brunei i Singapur. Objętościowo książka nie jest gruba, czyta się przyjemnie. Myślę, że dużą wartość dodaną może mieć dla osób, które wahają się czy wybrać się tak daleko na tak długo. Autorka pokazuje, że nawet w wieku 60 lat można samotnie podróżować. Kolejną docelową grupą czytelników będą ci, którzy lubią czytać o podróżach. Mnie takie tematy zawsze ciekawią i fascynują, mimo iż nie zawsze zgadzam się ze wszystkimi opiniami. Co jednemu się nie podoba, innemu może spodobać, dlatego warto wyrobić sobie własną opinię. Autorka opisuje też jak wiele razy i w jaki sposób próbuje się oszukiwać turystów, co na pewno jest kolejną wartością dodaną dla osób, które wybierają się w tamte rejony. Jeśli chcecie dowiedzieć się które z tych miejsc rozczarowały autorkę a gdzie jej się najbardziej podobało, przeczytajcie tę książkę.