Ciekawy przypadek Beniamina Buttona i inne opowiadania. Angielski z Francisem Scottem Fitzgeraldem

F. Scott FitzgeraldFrank Ilya Wydawnictwo: Wydawnictwo iFrank klasyka
2018-02-19
2009-01-21
Data 1. wydania:
2009-01-30
Wydawnictwo iFrank
klasyka
2018-02-19

Zachęcona filmem Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona postanowiłam sięgnąć do źródła i tak trafiłam na zbiór opowiadań F. Scotta Fitzgeralda. Niespiesznie, delektując się każdym z osobna, przeczytałam w końcu wszystkie opowiadania ze zbioru. Był to przyjemnie spędzony czas.
"Ciekawy Przypadek..." oczywiście odbiegał dość znacznie od swojej ekranizacji, ale wydaje mi się, że...

Jesli mam byc szczera, to zupelnie mnie ta ksiazka nie porwala. Najlepsze bylo opowiadanie tytulowe. Reszta dosc absurdalna, choc momentami wieje nuda. Spodziewalam sie czegos wiecej.

Ciężko jest mi ocenić tą książkę, ponieważ każde opowiadanie, w moim odczuciu bardzo się od siebie różni. Poza motywem przewodnim czyli, z tego co wiem typowym dla Fitzgeralda, motywem obyczajowo-społecznym, ciężko znaleźć jakąś część wspólna tych opowiadań. Wydawało mi się, że niektóre opowiadania były dla mnie nie do końca zrozumiałe. Były jednak również takie, które...

Lubię tę magiczną prozę Fitzgeralda. To jak jego dzieła są niejednoznaczne i abstrakcyjne. To jak irracjonalni wydają się być bohaterowie i jak czytelnik musi sam dopisać sobie pewne rzeczy w głowie. "Ciekawy przypadek" to nie jest najlepsze opowiadanie z tej książki.

Na półkach: , , , , ,

Nauka języka poprzez literaturę może być zarówno katorgą, jak i świetną przygodą. Na szczęście z pomocą przychodzi wydawnictwo iFrank, wykorzystujące metodę edukacyjną Ilyi Franka i umożliwiające czytanie tekstu w oryginale z jednoczesnym poznawaniem tłumaczenia.

Pozycja, którą dzisiaj przyszło mi omawiać, to zbiór dwóch opowiadań - „Tył Wielbłąda” oraz „Ciekawy przypadek...

2044

Żyć w tamtym świecie a być w tym. Niesamowite.

Ot, po prostu nasze życie tyle,że od drugiej strony. Ale jednak lepiej jest kiedy rodzimy się niemowlakami i wszystko co dzieje się z nami jest dla nas niespodzianką.

Warto przeczytać.

• Literatura amerykańska
  • Zekranizowane
  • Klasyka
więcej mniej

F. Scott Fitzgerald Ciekawy przypadek Benjamina Buttona i inne opowiadania Zobacz więcej