Chłopaki nie dziergają

T.S. Easton Wydawnictwo: YA! literatura młodzieżowa
Boys Don't Knit
Piotr Grzegorzewski
YA!
chłopak humor literatura dla młodzieży nastolatki przygoda przyjaźń resocjalizacja talent uczucie
Boys Don't Knit
literatura młodzieżowa
Piotr Grzegorzewski

Ben jest wrażliwym, spokojnym nastolatkiem, pisze pamiętnik i pochodzi z porządnej, chociaż lekko niekonwencjonalnej rodziny – ojciec jest mechanikiem samochodowym, matka jeździ po miastach i miasteczkach Wielkiej Brytanii ze swoim magicznym show. Ben ma też zdolność do pakowania się w kłopoty. Po niefortunnej wyprawie do lokalnego marketu po alkohol na imprezę trafia pod...

Ta książka to pomyłka. Miała poruszać ważny temat związany z łamaniem stereotypów a tak naprawdę jest to tylko tło. Sama fabuła jest mocno naciągana. Niektóre wątki są po prostu niepotrzebne np. dwuznaczne teksty rodziców głównego bohatera, czy fragmenty powieści jednego z bohaterów. Naprawdę zastanawia mnie w jakim celu zostały wprowadzone. Opis momentu w którym...

książka, chociaż nie zachwyca jakoś szczególnie fabułą, ma w sobie coś, co muszę nazwać. Problem w tym, że nie mam pojęcia, jak.
Przeczytałam ją około pół roku temu- a wtedy nie miałam jeszcze konta na tej cudownej stronie.
Nie mam pojęcia, co chcę przekazać w tej opinii, ale gdyby nie ona, to prawdopodobnie nigdy nie sięgnęłabym po stare druty mojej siostry. Najpierw...

Lekka i przyjemna książka o chłopaku, którego pasją jest robienie na drutach. Na początku nie byłam do niej przekonana, jednak im dalej tym lepiej i autentycznie nie mogłam się doczekać, co się stanie dalej. Zabawna, z pewnością pouczająca, pokazująca, że tak naprawdę "typowo kobiece" zajęcie może być też wykonywane przez chłopaka i na odwrót. Nie każdy facet, którego...

Ten tom już był lepszy niż poprzedni, jakoś więcej emocji we mnie wzbudził. Czasami nawet się zaśmiałem, co jednak nie zmienia faktu, że książka jest niesamowicie infantylna w niektórych momentach- podobnie jak pierwszy tom.

Czyta sie lekko, przyjemnie, narracja prowadzona z poczuciem humoru, postacie ciekawe, fabuła w sam raz na leniwe popołudnie.

Polecam

Świetna. Doskonała zabawa!

„Chłopaki nie dziergają” to młodzieżowa powieść o młodzieńcu który popełnił parę błędów, a teraz musi odkupić winy wypełniając kilka zadań.
„Rozstaliśmy się jako przyjaciele. Zaczynam myśleć, że dzierganie ma jakąś cudowną moc.”
Książka ukazała się 2018r i została napisana przez T.S. Easton. Autor mieszka z rodziną w Surrey pod Londynem. W wolnym czasie pracuje...

To książka idealna na lekkie, popołudniowe czytania. Żadnych głębszych wątków, skomplikowanych intryg, czy zagmatwanych losów bohaterów.
Można się oczywiście doszukiwać jakiś ważniejszych tematów, próby łamania stereotypów, ale po co? To po prostu książka o pechowym nastolatku, który ma talent do dziergania.
Przyjemna, odmładzająca lektura.

Dobrze, zacznę od tego, że po książkę sięgnęłam tylko dlatego, że zaintrygował mnie tytuł. A opis jeszcze to spotęgował. Cieszyłam się jak wieprz, że oto wreszcie mam przed sobą coś nowego, niestereotypowego. I tak było po części...
W życiu tego — użyje w tym wypadku słowa z całą moją złośliwością — dziadostwa nie dałabym swojemu dziecku, jeśli takowe bym miała!

Kto...

Dyskusje