Chłopaki nie dziergają

YA!
2018-04-18
2018-04-18
Piotr Grzegorzewski
chłopak humor literatura dla młodzieży nastolatki przygoda przyjaźń resocjalizacja talent uczucie

więcej Więcej

Książka jest cudowna i bardzo wciągająca. Jest wiele ciekawych rzeczy w niej opisane. Uważam ją za wartą przeczytania. Można w niej znaleźć zarówno zabawne fragmenty jak i pomocne.

Bardzo przyjemna i wciągająca historia. Ma w sam raz długości i ciekawy motyw. Główny bohater wydaje się prawdziwy ze swoimi licznymi wadami. Trochę ciężko mi było uwierzyć, ze jest aż tak utalentowany, ale opisy robienia na drutach były bardzo przyjemne. Czułam jego pasje i była ona zaraźliwa.

Na półkach: , , , , ,

Ben jest starszym nastolatkiem, typowym niedojrzałym chłopakiem, nieco jeszcze dziecinnym. Ma kumpli, którzy wpędzają go w kłopoty. I właśnie przez pewien przypadek Ben musi prowadzić dziennik, w którym zapisuje co się dzieje w jego życiu, jego uczucia, odczucia, zapisywać relacje z ludźmi, opisywać ważne dla niego osoby.
A jako, że musi uczęszczać na dodatkowe zajęcia, z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam! Uwielbiam! Oraz Uwielbiam! 🤣🤣❤ ;)

Dobra książka w kategorii rozrywkowej. Kilka razy śmiałam się przy czytaniu, ale też kilka razy czułam zażenowanie ( te dwuznaczne żarty rodziców głównego bohatera nie były potrzebne). Nie uważam, żeby był to idealny przykład książki łamiącej stereotypy, aczkolwiek fajnie że ten temat został tu poruszony

Bardzo fajna książka młodzieżowa! Dużo humoru ale i dużo ważnych wartości. Nie ma mądrzenia się, ugładzania, silenia się na bycie "cool, a to cechy rzadko spotykane wśród księgarskiej masówki dla młodego pokolenia.

Ben jest wrażliwym, spokojnym nastolatkiem, pisze pamiętnik i pochodzi z porządnej, chociaż lekko niekonwencjonalnej rodziny – ojciec jest mechanikiem samochodowym, matka jeździ po miastach i miasteczkach Wielkiej Brytanii ze swoim magicznym show. Ben ma też zdolność do pakowania się w kłopoty. Po niefortunnej wyprawie do lokalnego marketu po alkohol na imprezę trafia pod...

Ta książka to pomyłka. Miała poruszać ważny temat związany z łamaniem stereotypów a tak naprawdę jest to tylko tło. Sama fabuła jest mocno naciągana. Niektóre wątki są po prostu niepotrzebne np. dwuznaczne teksty rodziców głównego bohatera, czy fragmenty powieści jednego z bohaterów. Naprawdę zastanawia mnie w jakim celu zostały wprowadzone. Opis momentu w którym...

książka, chociaż nie zachwyca jakoś szczególnie fabułą, ma w sobie coś, co muszę nazwać. Problem w tym, że nie mam pojęcia, jak.
Przeczytałam ją około pół roku temu- a wtedy nie miałam jeszcze konta na tej cudownej stronie.
Nie mam pojęcia, co chcę przekazać w tej opinii, ale gdyby nie ona, to prawdopodobnie nigdy nie sięgnęłabym po stare druty mojej siostry. Najpierw...

• 2018
  • 2020