Dirty Eden

2012-03-10
horror fantazja romans

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Przed samymi świętami udało mi się trafić na promocję, gdzie przez trzy miesiące mam bezpłatny dostęp do książek w Kindle Unlimited a co za tym idzie - korzystam ile tylko mogę i sięgam po książki, które chciałabym przeczytac ale nie koniecznie bym kupiła w normalnych okolicznościach, z różnych względów. Ostatnio padło na "Dirty Eden" J. A. Redmerski, która jako autorkę uwielbiam za serię "In the Company of Killers" i chciałam zobaczyć cóż to za powieść, z której autorka wielokrotnie podkreślała, jest najbardziej dumna. Takie słowa sprawiają, że czytelnik od początku ma wysokie oczekiwania i nie patrzy jakoś szczególnie na ocenę (goodreads 3,5),tylko daje jej szansę.

Ja dałam i dotrwałam do połowy - więcej myślę, że nie ma sensu, bo tylko się męczę i tracę czas - co równiez zostało potwierdzone przez opinie innych czytelników. Dlaczego? Dlatego, że "Dirty Eden" to bardzo złożona książka, w której każde słowo, każda sytuacja nawet ta wydawałoby sie najmniej istotna, ma duże znaczenie dla przebiegu fabuły. Książkę tę powinno sie przeczytać w dużym skupieniu i uwagą, aby móc wystawić szczerą opinię - mnie fabuła nieciekawiła. Wyjawiane fakty, tajemnice nie robiły na mnie wrażenia - prawdopodobnie dlatego, że nie zauważałam związku z powodu słabego zainteresowania. Świat, który stworzyła Redmerski jest mroczny, dziwny, czasem trudny do wyobrażenia, absurdalny i to także odciągało uwagę od tego co powinno byc istotne - wydaje mi się, że to własnie z tego autorka jest tak bardzo dumna, że udało jej się napisać ksiązkę, nie dla każdego, którą zrozumie nieliczne gorno czytelników i doceni jej wkład w powstanie tej historii.

Nie wystawiam oceny bo myslę, że byłabym nieuczciwa robiąc to. Język angielski troszkę utrudniał też odbiór, nie wiadomo było na czym się skupić i myślę, że gdybym przeczytała ją po polsku, to mogłabym bardziej odnieść się do niej i obiektywnie ocenić.

Jeśli czujecie się na tyle mocni, by spróbować swoich sił z "Dirty Eden" to zachęcam, ale nie zdziwcie się, jeśli się okaże, że to nie ksiązka dla was.

• Po angielsku
  • 2017 ✔