O roślinach

Radosław BerentŁukasz Marcinkowski Wydawnictwo: Full Meal poradniki
Full Meal
rośliny poradniki florystyka rośliny domowe domowa uprawa roślin album rośliny doniczkowe
poradniki

Okładka książki O kwiatach Radosław Berent, Łukasz Marcinkowski
8,1
O kwiatach Radosław Berent, Łu...

Książka zachwyca. Tekstu jest mało, ale wystarczy, zdjęcia tylko najpiękniejsze, żadnych średniaków, pasja Autorów zaraźliwa. Format książki, redakcja, grafika - wszystko na plus.

Element, który zachwyca jako pierwszy - przepiękne albumowe wydanie. Duże, estetyczne fotografie, wręcz (ale tylko pozornie!) dominujące nad tekstem, miła kolorystyka.
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że na tym plusy tej książki mogą się kończyć. Nic bardziej mylnego.
"O roślinach" możemy spokojnie potraktować jako poradnik dla osób zaczynających swoją przygodę z uprawą...

Elegancki album bedacy poradnikiem i gaweda o zyciu fotografa i ogrodnika. Jest to przede wszystkim opowiesc o wielkiej pasji, o milosci do roslin, fotografii i o zyciu pelnym estetyki.
Estetyki angielskiej, pastelowej, bo te wlasnie autorzy darza szczegolna sympatia. Rosliny to dla nich domownicy, ktorych traktuja z wielka troska i atencja. W zamian obdarowywani sa tym co...

Pierwsze skojarzenie, kiedy myślę o tej książce: PIĘKNA! Umówmy się, że jest wiele innych książek-poradników, które zawierają znacznie więcej informacji na temat pielęgnacji i hodowli roślin. Natomiast ta jest skarbnicą inspiracji zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych ogrodników :) Piękne zdjęcia! Pięknie wydana książka-album :)

Perfekcja! Więcej wraz ze zdjęciami w środku na blogu: http://ciutwiecej.pl/2018/03/o-roslinach-ksiazka-kwiatymiut/

Książka zawiera nie tylko porady dotyczące najbardziej popularnych obecnie roślin, ale także ciekawe eseje (szkoda jednak, że jest ich tak mało) i piękne zdjęcia. Poradniki roślinne zazwyczaj są brzydkie i odpychające (zdjęcia szkodników, nieciekawie dobrane kolory), tutaj roślinomaniacy będą mile zaskoczeni. Miło podziwiać pasje z jaką panowie opiekują się swoją dżunglą....

Świetna książka dla miłośników zieleni w domu, zarówno początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Bardzo przydatne rady dotyczące hodowli i pielęgnacji, ciekawe propozycje "zrób to sam", a przede wszystkim mnóstwo pięknych zdjęć i interesujących opisów. Polecam serdecznie!

• Chcę w prezencie
  • 2018
  • Rośliny
  • 52 książki (2018)
  • 2019
  • Przeczytane w 2020

Dodaj cytat z książki O roślinach