Deutsch Aktuell 84/2017

Data 1. wydania:
2017-09-01
niemiecki
język niemiecki nauka dwumiesięcznik

Pora na język niemiecki z magazynem Deutsch Aktuell. Jaka tematyka została poruszona w numerze 84?

W dziale In der Kürze liegt die Würze można przeczytać na temat seniorów, zadowolenia z życia a także na temat popularnego Twittera.

W tym numerze nie zabrakło Kalenderblatt, w którym zaprezentowane są ciekawe wydarzenia mające miejsce w miesiącach wrzesień / październik. Ważna informacja dla miłośników książek dotyczy targów we Frankfurcie.

Dział Leute rozpoczyna artykuł oscylujący nadal w tematyce literatury, czyli „Eva Zeller”. Dotyczy życia i twórczości poetki i powieściopisarki.

Kolejny artykuł „Die Bibelübersetzung von Martin Luther” z działu Kultur dotyczy Biblii. Wiele ciekawych informacji poszerzających wiedzę między innymi na temat wersji, którą w 1522 roku przetłumaczył Martin Luther.

Pierwszy artykuł z działu Gesellschaft „Wie religiős sind die Deutschen?” dotyczy między innymi różnych religii występujących w Niemczech.

Artykuł „Mit ERASMUS in die Welt hinaus” z działu Gesellschaft jak sam tytuł wskazuje dotyczy podróży z Erasmusem. To duża szansa dla młodych ludzi na to, by poznać inne kraje, języki, nawiązać kontakty, zwiększyć pewność siebie.

Dział Grammatik to „Der Null-Artikel”, czyli rodzajnik zerowy, a co za tym idzie – możecie dowiedzieć się, w jakich sytuacjach nie jest stosowany żaden rodzajnik.

Na słodko jest dział Kochecke. Artykuł „Baumkuchen” dotyczy ciasta, które jest bardzo popularne w różnych krajach, także u nas, czyli sękacza. Poza przepisem można przeczytać na temat pochodzenia tego smakołyku.

Dział Reise to podróż wraz z artykułem „Lutherstadt Wittenberg - wo Vergangenheit und Gegenwart aufeinander treffen” do pięknego i historycznego miasta.

Lektura Deutsch Aktuell 84/2017 już za mną i po raz kolejny artykuły zawarte w magazynie dostarczyły mi szeregu informacji oraz słówek i zwrotów do nauki. To estetycznie wydane, ciekawe i przydatne w nauce języka niemieckiego czasopismo, w którym poruszane są bardzo różne tematy. Tradycyjnie trudne słowa zostały oznaczone i przetłumaczone, a ze strony internetowej dwumiesięcznika można pobrać pliki audio z połową artykułów (po podaniu kodu) oraz listę słówek z tego wydania.

Dodaj cytat z książki Deutsch Aktuell 84/2017