rozwińzwiń

język niemiecki nauka dwumiesięcznik

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Kolejne wydanie magazynu Deutsch Aktuell już jakiś czas temu trafiło do moich rąk. Pora więc najwyższa, by zajrzeć do środka i przekonać się na jaki temat są w nim artykuły.

W dziale Film/Buch/Musik znajduje się po jednej propozycji w tym zakresie. Mnie zainteresowała zwłaszcza książka Charlotte Roth, chociaż ciekawa też jestem muzyki w wykonaniu Franziski.

Patrząc na okładkę można się domyśleć, że tematem przewodnim tego numeru jest moda i potwierdza to już chociażby artykuł „Julia Seemann” z działu Leute dotyczący młodej projektantki mody pochodzącej ze Szwajcarii. Jak wyglądała jej droga do kariery?

Artykuł „Die bekanntesten deutschen Modesendungen” z działu Unterhaltung również jest w tematyce mody. Dowiecie się z niego między innymi tego, jak bardzo Niemcy cenią sobie modę.

W dziale Kurz und Knapp znajduje się kolejny artykuł dotyczący projektanta mody i artysty, bardzo znanego i cenionego. Karl Lagerfeld tym razem postanowił zaprojektować nową linię kosmetyków. Dla kogo jest dedykowana? Jakie produkty się w niej znajdują?

Artykuł „Magersucht” z działu Gesellschaft dotyczy ważnej, ale trudnej tematyki jaką jest choroba zwana anoreksją. Nie od razu można zauważyć jej symptomy, ale konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Dział Konversation i artykuł „Die faszinierende Modewelt“ to jak można się spodziewać dialogi związane z modą.

W zakresie gramatyki również nie zabrakło pomocy. Tym razem dotyczy rzeczowników złożonych w języku niemieckim. W dziale Grammatik można dowiedzieć się więcej na ten temat, oraz prześledzić konkretne przykłady.

Dział Kochecke to przepis na smakowicie wyglądające na zdjęciu kluski na parze z sosem waniliowym. Chętnie kiedyś wypróbuję.

Nie mogę nie wspomnieć o jednym z bardziej lubianych przeze mnie działów czyli Reise. Tym razem zabiera nas w podróż do Monachium, pięknego i ciekawego miasta o bogatej historii i wielu atrakcjach dla turystów, na którego ulicach można zaobserwować najnowsze trendy w modzie.

Deutsch Aktuell 91/2018 to wydanie, które powinno zaciekawić zwłaszcza osoby interesujące się modą. Można w nim poznać wiele słówek i zwrotów związanych z tą tematyką, ale także dowiedzieć się trochę więcej na temat młodej projektantki mody, czy też poznać przepis na smakowicie wyglądające danie. Wydanie jest jak zazwyczaj ciekawe, barwne i przejrzyste. Trudniejsze słówka i zwroty zostały dobrze oznaczone i przetłumaczone pod tekstem. Siedem artykułów można odsłuchać, pobierając wpierw pliki mp3 ze strony internetowej magazynu (po podaniu kodu).

Patrząc na...

Dodaj cytat z książki Deutsch Aktuell 91/2018

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 5 (77) / 2024 Pola Braun, Patrycja Bukalska, Magdalena Kicińska, Zuzanna Kowalczyk, Jarek Kozłowski, Karolina Lewestam, Ada Limón, Caleb Azumah Nelson, Szymon Opryszek, Damian Piwowarczyk, Redakcja magazynu Pismo, Beata Szady, Małgorzata Żarów
Ocena 9,0
Pismo. Magazyn... Pola Braun, Patrycj...
Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 2 (65) kwiecień 2024 Izabella Adamczewska, Anne Applebaum, Justyna Bargielska, Łukasz Barys, Katarzyna Boni, Biserka Ćejović, Elżbieta Cherezińska, Piotr Cieśliński, Didier Eribon, Maciej Hen, Urszula Honek, Maciej Jarkowiec, Jerzy Jarniewicz, Miłada Jędrysik, Ryszard Koziołek, Małgorzata Lebda, Pierre Lemaitre, Renata Lis, Zbigniew Mentzel, Weronika Murek, Dariusz Nowacki, Monika Ochędowska, Łukasz Orbitowski, Wojciech Orliński, Jacek Podsiadło, Agata Pyzik, Michał R. Wiśniewski, Radek Rak, Redakcja magazynu Książki, Małgorzata Rejmer, Marcin Sendecki, Agnieszka Sowińska, Magdalena Środa, Andrzej Stasiuk, Maria Stiepanowa, Katarzyna Surmiak-Domańska, Natalia Szostak, Katarzyna Wężyk
Ocena 7,0
Książki. Magaz... Izabella Adamczewsk...
Okładka książki Nowa Fantastyka 500 (05/2024) Adrianna Filimonowicz, José Pablo Iriarte, Fonda Lee, Ray Nayler, Valentino Poppi, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Szymon Stoczek, Lavie Tidhar, Istvan Vizvary
Ocena 7,3
Nowa Fantastyk... Adrianna Filimonowi...
Okładka książki EKRANy nr 1 / 2024 Piotr Mirski, Klaudia Muca, Michał Piepiórka, Redakcja czasopisma EKRANy, Piotr Śmiałowski, Marta Snoch, Marta Stańczyk, Miłosz Stelmach, Magdalena Urbańska, Joanna Wojnicka
Ocena 8,0
EKRANy nr 1 / ... Piotr Mirski, Klaud...
Okładka książki Kaczor Donald 03/2024 + Kaczor Donald 01/1994 Tello -Team, Marçal Abella Bresco, Maximino Tortajada Aguilar, Francesco Artibani, Carl Barks, Sergi Cardó, Flor Collins, Miguel Fernandez Martinez, Andrea Ferraris, Janet Gilbert, Sander Gulien, John Kane, Bob Karp, Kari Korhonen, Jan Kruse, John Lustig, Miguel, Hanne Guldberg Mikkelsen, Paul Murry, Hjemmet Oslo, Stefan Petrucha, Redakcja magazynu Kaczor Donald, Francisco Rodriguez Peinado, Rodriques, Maria José Sánchez Núñez, Hugo Sauer, Al Taliaferro, William Van Horn
Ocena 6,9
Kaczor Donald ... Tello -Team, Marçal...