Deutsch Aktuell, 72/2015 (wrzesień/październik)

Okładka książki Deutsch Aktuell, 72/2015 (wrzesień/październik) Redakcja magazynu Deutsch Aktuell
Okładka książki Deutsch Aktuell, 72/2015 (wrzesień/październik)
Redakcja magazynu Deutsch Aktuell Wydawnictwo: Colorful Media Seria: Deutsch Aktuell czasopisma
40 str. 40 min.
czasopisma
Deutsch Aktuell
Colorful Media
2015-09-01
2015-09-01
40 min.
niemiecki
Deutsch Aktuell język niemiecki nauka dwumiesięcznik

Czas na naukę języka niemieckiego z nowym numerem dwumiesięcznika Deutsch Aktuell. Co ciekawego znalazłam w tym wydaniu? Zapraszam do lektury.

W pierwszym dziale In der Kürze liegt die Würze zainteresowała mnie szczególnie informacja na temat targów książki w Niemczech, jednych z największych na świecie. Z ciekawością przeczytałam także o nietypowym kasku motocyklowym z drukarki 3D.

W dalszej części magazyn tradycyjnie wita czytelnika krótkimi informacjami na temat nowości w kategorii Film/Buch/CD, a także kalendarzem najważniejszych wydarzeń, które odbywają się na terenie Niemiec w miesiącach wrzesień / październik. Jednym z nich jest popularny Octoberfest. Fani U2 z pewnością ucieszą się na wieść o planowanym koncercie zespołu.

Artykuł „Mobil ohne Auto” z działu Umweltschutz to garść informacji na temat światowego dnia bez samochodu i sposobu obchodzenia go w Niemczech. To nie tylko kwestia zwrócenia uwagi na problem, lecz stanowi także zachętę do wprowadzenia zmian, chociażby niewielkich. Każdy nawet drobny krok w tym kierunku jest istotny.

Z ciekawością zajrzałam do działu Leute, w którym zapoznałam się z artykułem dotyczącym lubianej przeze mnie aktorki Angeliny Jolie. Z tekstu „Angelina Jolie – radikaler Kampf gegen Krebs” dowiedziałam się więcej na temat ostatnich bardzo istotnych zmian w jej życiu związanych z zapobieganiem zachorowaniu na raka. Jej postawa wzbudza podziw. Nie każdy byłby w stanie podjąć tak radykalne środki. Artykuł dotyka ważnego tematu i dostarcza wielu informacji. Wyjaśnia także, dlaczego w ostatnim czasie ponownie wiele mówi się na temat aktorki.

W dziale Gesellschaft zainteresował mnie artykuł „Meine Sommerferien-Eindrücke“. Znajdują się w nim cztery opowieści będące wspomnieniami różnych osób z ostatnio spędzonych wakacji. To wskazanie interesujących możliwości na spędzenie wolnego czasu.

Z kolei w dziale Sprache, w artykule „E-Mails korrekt schreiben” znajdziecie wiele przydatnych wskazówek dotyczących poprawnego opracowywania e-maili. Warto poznać oficjalne formy zwracania się do odbiorcy oraz porady dotyczące sposobów opracowywania korespondencji, jej zwięzłości i formy tak, aby w przyszłości popełniać mniej błędów i być właściwie zrozumianym.

Następny artykuł „Schweizer Sprachenvielfalt in Gefahr” z tego działu to podróż w alpejski, piękny krajobraz Szwajcarii - miejsca zróżnicowanego pod kątem językowym.

Na zakończenie wspomnę jeszcze o artykule „Heidelberg – eine Stadt zum Verlieben” z działu Reise. Dotyczy pięknego i malowniczego miasta w Niemczech, które warto odwiedzić. To miasto otoczone masywami górskimi, usiane pięknymi miejscami i wieloma zabytkami. Zdecydowanie przyciąga uwagę.

Dwumiesięcznik „Deutsch Aktuell 72/2015” po raz kolejny skutecznie zajął mój czas i dostarczył wielu informacji oraz przydatnych słówek do nauki języka niemieckiego. Część słówek tłumaczonych pod poszczególnymi artykułami zostało zapisanych także w transkrypcji fonetycznej, by ułatwić naukę ich wymowy. Każdy znajdzie coś dla siebie wśród tekstów o różnorodnej tematyce. Połowa z nich została przygotowana w formacie mp3, a słówka do nauki języka w pliku pdf. Możecie je pobrać ze strony internetowej czasopisma.

• 2017

Dodaj cytat z książki Deutsch Aktuell, 72/2015 (wrzesień/październik)

Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 2 (65) kwiecień 2024 Izabella Adamczewska, Anne Applebaum, Justyna Bargielska, Łukasz Barys, Katarzyna Boni, Biserka Ćejović, Elżbieta Cherezińska, Piotr Cieśliński, Didier Eribon, Maciej Hen, Urszula Honek, Maciej Jarkowiec, Jerzy Jarniewicz, Miłada Jędrysik, Ryszard Koziołek, Małgorzata Lebda, Pierre Lemaitre, Renata Lis, Zbigniew Mentzel, Weronika Murek, Dariusz Nowacki, Monika Ochędowska, Łukasz Orbitowski, Wojciech Orliński, Jacek Podsiadło, Agata Pyzik, Michał R. Wiśniewski, Radek Rak, Redakcja magazynu Książki, Małgorzata Rejmer, Marcin Sendecki, Agnieszka Sowińska, Magdalena Środa, Andrzej Stasiuk, Maria Stiepanowa, Katarzyna Surmiak-Domańska, Natalia Szostak, Katarzyna Wężyk
Książki. Magaz... Izabella Adamczewsk...
Okładka książki Nowa Fantastyka 500 (05/2024) Adrianna Filimonowicz, José Pablo Iriarte, Fonda Lee, Ray Nayler, Valentino Poppi, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Szymon Stoczek, Lavie Tidhar, Istvan Vizvary
Nowa Fantastyk... Adrianna Filimonowi...
Okładka książki Kaczor Donald 03/2024 + Kaczor Donald 01/1994 Tello -Team, Marçal Abella Bresco, Maximino Tortajada Aguilar, Francesco Artibani, Carl Barks, Sergi Cardó, Flor Collins, Miguel Fernandez Martinez, Andrea Ferraris, Janet Gilbert, Sander Gulien, John Kane, Bob Karp, Kari Korhonen, Jan Kruse, John Lustig, Miguel, Hanne Guldberg Mikkelsen, Paul Murry, Hjemmet Oslo, Stefan Petrucha, Redakcja magazynu Kaczor Donald, Francisco Rodriguez Peinado, Rodriques, Maria José Sánchez Núñez, Hugo Sauer, Al Taliaferro, William Van Horn
Kaczor Donald ... Tello -Team, Marçal...
Okładka książki Nowa Fantastyka 499 (04/2024) Wołodymyr Arieniew, Marta Bonaventura, Michał Brzozowski, Daniel Kordowski, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Eric M. Witchey
Nowa Fantastyk... Wołodymyr Arieniew,...
Znak nr 827 / ... Maciej Bobula, Dian...