Znak czterech

Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Algo Cykl: Sherlock Holmes (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
The Sign of Four
kryminał, sensacja, thriller
2017-07-01
Ewa Łozińska-Małkiewicz
sherlock holmes

Moim zdaniem część lepsza od ,,studium w szkarłacie,,. Nieco bardziej zaskakująca od poprzedniej części. Jak zwykle napisane z humorem.
Oczywiście naj dziwniejsze z tej książki jest to, że Watson prosi o rękę pannę Morstan. Książka moim zdaniem bardzo udana.

Wspaniała "angielskość" tej książki przewyższa minus (choć to raczej ocenne, niektórzy lubią pewną stałość) w postaci schematyczności poszczególnych historii.

Przede wszystkim są to jednak opowieści które w dużej mierze pozostają fair wobec czytelnika i pozwalają mu samemu dojść rozwiązania. Już po kilku opowiadaniach, po których poznamy sposób myślenia autora, możemy w...

"Ileż razy mówiłem ci, że skoro wyeliminujesz rzeczy niemożliwe, to to, co pozostanie, chociaż nieprawdopodobne, musi być prawdą?"

Dobra książka, ale mniej wciągająca niż pierwsza książka o przygodach detektywa amatora Sherlocka Holmesa i jego przyjaciela doktora Watsona.

Po lekturze Studium w szkarłacie byłam zafascynowana dalszymi losami znanego wszystkim angielskiego detektywa. Dlatego też niedługo czekał na mojej półce kolejny tom, czyli Znak czterech opowiadający o następnym, porywającym śledztwie prowadzonym przez Sherlocka Holmesa i jego...

Może być, ale bez szału jakiegoś.

Dostajemy tutaj bardzo dobrą i ciekawą historię. Autor podaje nam dużo wskazówek, abyśmy mogli rozmyślać nad tą sprawą razem z naszym kochanym detektywem. Oczywiście nie możemy się równać z Sherlockiem, dlatego cieszę się, że w każdej historii mamy wyjaśniony jego tok rozumowania :)

Druga część przygód Holmesa podobała mi się tak samo jak jej poprzedniczka.

Bardzo ciekawa, tajemnicza i wciągająca. Dobrze przedstawiona dedukcja głównego bohatera. Według mnie tutaj dużo lepsze było przedstawienie co tak naprawdę się stało, nie jest aż tak rozwleczone.

Polecam każdemu fanowi kryminałów. Miłego czytania!

Oczko niżej niż pierwsza część, ale to nadal rewelacyjna książka. Ten sam fenomenalny bohater, ciekawa historia i genialne przedstawienie dedukcji i logicznego myślenia w rozwiązywaniu spraw.

Polecam książkę w formie audiobooka czytanego przez Janusza Zadurę. Jest rewelacyjny.

Dyskusje

5 566