Znak czterech

Okładka książki Znak czterech
Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Algo Cykl: Sherlock Holmes (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
1982-01-01
Ewa Łozińska-Małkiewicz
sherlock holmes

Okładka książki Moriarty: Tom 6 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,0
Moriarty: Tom 6 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 5 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,6
Moriarty: Tom 5 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 4 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,8
Moriarty: Tom 4 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 3 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,9
Moriarty: Tom 3 Arthur Conan Doyle,...

Znak czterech to bardzo dobrze napisany kryminał\powieść detektywistyczna. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Ma ciekawą fabułę, a zagadka została świetnie wydedukowana przez Sherlocka. Myślę, że nie spodoba się pochłaniaczom współczesnych kryminałów, bo jest napisana w trochę odmienny sposób. Mnie dostarczyła mnóstwo zabawy. Polecam.

Kolejna porywając sprawa genialnego Sherlocka Holmesa oraz jego przyjaciela, Doktora Watsona, którzy tym razem stają ramię w ramię w rozwiązaniu zagadki, Znaku czterech, z którym wiążą się mroczne tajemnice sprzed lat, piękna kobieta oraz skarb o ogromnej wartości a w tle zemsta za doznane krzywdy.
Pewnego dnia do Sherlocka Holmesa zgłasza się jest piękna, młoda kobieta...

audiobook

Tak jak pierwsza książka o przygodach Holmesa i ta jest naprawdę dobrym klasycznym kryminałem.

Drugi tom przygód genialnego detektywa Sherlocka Holmesa i jego przyjaciela doktora Watsona. Pierwszy tom napisany przez Arthura Conana Doyle’a czytałem w tym roku, także bardzo późno poznałem klasykę gatunku.

Styl w zasadzie taki sam jak w „Studium w szkarłacie”. Objętościowo podobnie. Luźny sposób opowiadania, książkę czyta się bardzo szybko, ciekawa zagadka, kilka...

No i zonk. "Studium w szkarłacie" wpisało się w mój gust idealnie, więc do drugiego tomu podszedłem "na pewniaka". Intrygujący bohaterowie, naiwne ale przyjemne zawiązanie akcji oraz lekki, autentycznie zabawny humor. Wszystko co zdecydowało o mojej sympatii do Chłopców z Baker Street w poprzednim tomie, w "Znaku czterech" też jest i działa, ale nie jest w stanie uratować...

w audiobooku

211002 audio G5.
Przyzwoite, ale niczym mnie nie zaskoczyło. Miałem problem ze skupieniem się w trakcie słuchania - nie wiem czy przez treść, czy przez lektora, czy przez problemy dnia.

Miałam przyjemność kolejny raz spotkać Sherlocka oraz Watsona. Było to dla mnie niezwykłe spotkanie. Historia przedstawiona przez dr Watsona ciekawa, intrygujące miała rozwiązanie. Z opowiadania można się dowiedzieć, że Sherlock lubił narkotyki - nie pochwalam. Autor postanowił nam wpleć wątek miłosny - dr Watson spotyka swoją przyszłą żonę.
Polubiłam przygody Naszych...

Klasyka kryminału. Gdy widzisz nazwisko Holmes w opisie, to znak, że masz do czynienia z nie lada zagadką.

Pozycja obowiązkowa.

6 227