Oszustka

Okładka książki Oszustka
Melanie Dickerson Wydawnictwo: Dreams Cykl: Średniowieczna Opowieść (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Średniowieczna Opowieść (tom 2)
The Beautiful Pretender
Dreams
2017-09-11
2017-09-11
Data 1. wydania:
2016-05-17
romans romans chrześcijański powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie beletrystyka chrześcijańska miłość fikcja historyczna średniowiecze powieść religijna

Dawno tak dobrze nie czytało mi się żadnej książki :D

O wiele lepsze od części pierwszej, choć nadal nie ma to nic wspólnego z średniowieczem.

Taka bajka dla dorosłych. Dla miłośników Kopciuszka i Królewny na ziarnku grochu. Czasem ma się ochotę na taka spokojna lekturę. Fajnie napisana, przyjemnie i szybko się czyta.

Druga część serii lepsza niż poprzedniczka, jednak też czegoś tu brakowało. Mało przemawiający bohaterowie, brakowało im wyrazistości, osobowości, zwłaszcza jaśnie panu margrabiemu, jest to postać zupełnie bez polotu, Avalina jeszcze jakoś daje radę. Dworskie intrygi też lekko mdłe, wszystkie kłopoty od razu udaje się pokonać.
Najbardziej jednak drażniło mnie ciągłe...

Cóż to była za historia... Pierwszy tom podobał mi się, ale nie zachwycił mnie i nie wciągnął tak jak drugi tom!
"Oszustka" okazała się być książką prawie idealnie w moim guście (brakowało mi jedynie magii, którą uzależniła mnie fantastyka). Główna bohaterka - Avelina - miała swoje zdanie, próbowała ratować swoje miasto, a do tego była cudowną przyjaciółką. Bardzo ją...

Po raz kolejny przenosimy się w świat Thornbeck - niemieckich ziem Cesarstwa Rzymskiego. Spotykamy dobrze nam znanych starych bohaterów - Odette, Jorgena, czy samego margrabię. "Oszustkę" można czytać jako kontynuację, ale również jako niezależną historię. Pewnego dnia do zamku Thornbeck, król przysyła list z poleceniem wybrania żony spośród wypisanych kandydatek. Jest ich...

Moja opinia o powieści dostępna jest tutaj: https://www.instagram.com/p/BwuccK0hJYv/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1a4ee70oebdor

Czytając tę książkę nasuwa mi się jedno określenie : bajka. Historia zawiera wszelkie elementy, które bajka powinna posiadać. Mamu tajemnicę, mamy biedną aczkolwiek wyjątkowo bystrą dziewczynę, mamy miłość wbrew wszystkim. Można z tego zrobić powieść trzymającą w napięciu, ale w tej książce wszystko było przewidywalne i wręcz banalne. Na lekką książkę może się nadawać, ale...

gdyby dobrze sie zebrać autorka cała ta historie przedstawiła by w połowie tej książki,bezsensownie rozciągnięta na tyle kartek,nie ma szczególnych wątków dla zabicia czasu mozna przeczytac

Ta część podobała mi się dużo bardziej niż poprzednia. Historia była bardziej wciągająca.

• 2018
  • 2019